субота, 15 квітня 2023 р.

ЕРУДИТ-УРОК «ЗОЛОТИЙ ПЕРЕТИН НАВКОЛО НАС»

 «Золотий перетин» - це одне з найцікавіших і найзагадковіших математичних понять.
 З метою розширення знань про це унікальне математичне поняття в 9-х і 11-х класах (учитель Склярова Л. Л.) було проведено ерудит-урок на тему «Золотий перетин навколо нас».

 Діти ознайомилися з поняттям «золотого відношення» та прикладами його застосування в багатьох галузях, включаючи математику, мистецтво, архітектуру, живопис, музику, природу тощо. Провівши гармонійні аналізи архітектури церкви та дзвінниці Мгарського монастиря, скульптурних композицій, присвячених тисячоліттю заснування міста, полотен відомих лубенських художників, зробили висновок, що наші майстри теж дотримувалися «золотих пропорцій» при створенні своїх робіт.
 Застосування "золотого перерізу" в музиці полягає у використанні його для визначення відношення між частотами нот в мелодії. Це дозволяє створювати гармонійні та приємні для слуху мелодії. Автором музики духовного гімну України є наш земляк – Микола Лисенко. Прослухавши мелодію гімну діти спробували на слух визначити місце в творі, яке буде являти собою точку «золотого перетину».

 Одним із головних інструментів українських народних троїстих музик є скрипка. Щоб покращити її звучання та естетичний вигляд найкращі майстри інтуїтивно використовували безліч «золотих пропорцій».
 Крім того, «золотий переріз» має і філософське значення. Він може слугувати символом гармонії та ідеального співвідношення у світі, який оточує нас.

Немає коментарів:

Дописати коментар