пʼятниця, 8 квітня 2022 р.

Як безпечно пережити воєнний час?

     
  Війна є важким випробуванням для кожного з нас. Ми відчуваємо тривогу та страх, коли чуємо сирени, читаємо новини. Іноді відчуваємо, що сили покинули нас і це може вплинути на наше навчання, роботу та життя вдома. Війна змусила нас цінувати найпростіші речі, які ми мали до цього: свободу, можливість обіймати рідних, подорожувати та просто бути щасливими.
   Ці правила, звичайно, не в змозі змінити реальність, але вони можуть змінити ваше життя і допомогти вам спокійно пережити воєнний час чи інші не менш стресові ситуації. Дотримуючись цих нескладних правил, ви станете спокійнішими і сильнішими духом і тілом.
1. Лякає сирена – що робити?
 Гучна сирена завиває і Ви боїтеся, то почніть затикати вуха. Ідучи в укриття чи інше безпечне місце, одягніть навушники, увімкніть музику і підспівуйте другим голосом. Спів заспокоює нервову систему. Таким чином постійно повторювані звуки сирени не застрягатимуть в душі.
  Звуку сирени боятися не варто, тому що він попереджає вас про те, що потрібно пройти в безпечне місце (укриття).
  У безпечному місці ви можете читати книжки, грати, співати – займатися тим, що любите.
2. Намагайтесь дотримуватися заведеного порядку життя.
Звичайне розмірене життя створює острівець безпеки в океані небезпек і бурь. Зберігаючи заведений розпорядок дня, ви демонструєте собі та оточуючим, що ви сильні та життєздатні.
3. У здоровому тілі – здоровий дух.
Дотримуйтесь режиму здорового харчування, займайтеся спортом та намагайтеся виспатися. Пийте достатню кількість води. Зневоднений організм не може боротися зі стресом. Слідкуйте за своїм здоров'ям, і це допоможе вам успішно пережити лихоліття, не додаючи додаткових проблем.
4. Виконуйте вправи на розслаблення.
Використовуйте дихальні вправи для заспокоєння ( наприклад, вдихніть, а потім дуже повільно видихніть через рот). Після дихальних вправ виконайте вправи на розслаблення м’язів.
5. Емоціям бути.
Говоріть один з одним, обнімайте один одного, слухайте один одного. Зрозумійте свої почуття та почніть говорити про них вголос. Ви можете з подивом виявити, що й інші люди відчувають те саме, що й ви.
6. Емоційні гойдалки та як уникнути їх негативних наслідків.
 У такому загостреному емоційному стані ми сприймаємо хороші новини і погані новини в крайностях, тому що вони екстремальні. Робіть інформаційні паузи від читання новин, не вичитуйте кожну новину, бо проконтролювати все ми не можемо.
7. Допомагайте іншим.
Боятися війни, коли йде війна, це абсолютно адекватна реакція. Але зараз найголовніше – не розгубитися в цьому почутті.   Найкраще – продовжувати щось робити, допомагати іншим наскільки можемо. Це можуть бути батьки, діти або друзі, яким потрібно трохи участі чи підтримки. Ви також можете зайнятися добровольчою діяльністю в організації, яка вам подобається. Допомагаючи людям, що оточують вас, ви відчуєте себе набагато краще. Крім того, ви зможете довести собі, що у вас достатньо сил для того, щоб самому впоратися із ситуацією та надати допомогу іншим.
8. Знайдіть час для улюблених занять.
 Щодня виділяйте час на те, що ви любите: заняття спортом чи мистецтвом, музика, читання, улюблений серіал та багато іншого. Це допоможе вам відволіктися від важкої реальності і пам'ятати про те, що навіть у важкі часи можна знайти оазис, який зробить життя кращим.
9. Як набратися сил?
  • Почніть складати список «що я зроблю після війни». Це допоможе вашому мозку працювати на ваш порятунок.
  • Шукайте позитив та привід для вдячності.
  • Будьте добрими до себе і ви впораєтесь з усім.
  • Впустіть у своє серце більше любові та тепла. Ці почуття переважають зло і допоможуть пережити будь-що.
Поради від відомого дитячого й сімейного пасихолога Світлани Ройс за посиланням:


Практичний психолог Наталія ЯЦИНА

Немає коментарів:

Дописати коментар