четвер, 20 квітня 2017 р.

Тиждень природничих дисциплін

 З 10 по 14 квітня пройшов тиждень природничих дисциплін. Метою його проведення було: актуалізація вже засвоєних учнями знань з біології, географії та хімії, мотивація їх поглиблення, розвиток вмінь та навичок застосування наявних теоретичних відомостей у різних життєвих ситуаціях.
Заходи,  проводилися учителями-предметниками Біланом Р.О. – учителем біології, Волошиною І.В. – учителем хімії і Удовченко В.І. – учителем географії.
  Тиждень природничих наук відкрито! В понеділок на учнів школи чекала виставка стінгазет, ілюстрацій і плакатів на різноманітні теми, що стосуються природничих наук.







Учитель хімії Волошина І.В. з метою розвитку інтелектуальних і творчих здібностей школярів, серед учнів 7-х класів провела інтелектуальну гру «Найрозумніший». Гра складалася з семи етапів, у кожній команді було по шість гравців. Учасники показали свої теоретичні знання та практичні вміння. За підсумками гри переможцями стала команда 7-В класу, 7-А друге місце, 7-Б – третє місце.













Крім цього конкурсу учні цих класів під керівництвом учителя біології Білана Р.О. підготували для своїх однокласників повідомлення на тему «Різноманітність хижих тварин», в якому не тільки дали характеристику видовому складу хижаків, а й познайомили з їх особливостями.
Вівторок. Цей день присвячувався географії. Так, на учнів у фойє школи чекала цікава виставка учнів 6-х класів на тему «Географія своїми руками», де були представлені зроблені самими учнями макети вулканів, гір, льодовиків, водоспадів та інших географічних об’єктів. Для учнів було цікавим і процес їх створення, і процес їх вивчення.








У 8-х класах в цей день проводився відкритий урок на тему «Природа Українських Карпат», на якому фрагмент «Карпатські водоспади» був проведений учнем 11-А класу, неодноразовим призером обласних олімпіад з географії та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН Хом’яком Владиславом, що познайомив восьмикласників із Ялинським, Манявським, Дзембронськими водоспадами та водоспадом Салатручіль, які він відвідав під час своїх подорожей Карпатськими горами.








Для учнів 6-х класів було проведено годину «Знайомство з хімією». Вони дізналися про цікавий позапрограмний матеріал, хімічні досліди. Експериментальну частину виховного заходу провів учень 11-А класу Кваша Денис, призер обласних та Всеукраїнських олімпіад із хімії. Діти з великим захопленням та інтересом спостерігали за дослідами. Виховна година привернула увагу учнів до вивчення хімії динамічністю, наочністю, новизною.











А учнів 9-х класів чекала цікава віртуальна подорож країнами Європи, під час якої школярі відкрили багато нового про європейські країни. Дуже цікавою і змістовною була розповідь, підготовлена учнем 8-В класу, відмінником навчання Швидким Олександром, в якій він познайомив дев’ятикласників з цікавими фактами про різні європейські країни. Припускаємо, що їм ці відомості знадобляться – адже вже прийнятий безвізовий режим.








Не менш цікавою для учнів стала і середа! Знову були задіяні учні 9-х класів, для яких старшокласники Дендеберя Ольга та Піонтковський Ігор підготували матеріал про шкідливий вплив наркотичних речовин, тютюнопаління та алкоголю на організм підлітків. Переконали дев’ятикласників вести здоровий спосіб життя, довели, що саме від кожного з них залежить вибір життєвого шляху, відповідальність за власне здоров’я і здоров’я оточуючих.

А для учнів 6-х класів, які починали вивчення нової теми «Біосфера» вступний урок провела учениця 10-А класу Кошова Єлизавета, яка є призером обласних олімпіад з географії і обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, неодноразовим абсолютним переможцем ІІ етапу Всеукраїнської геолого-географічної олімпіади, що відбувається в місті Харкові. Учням було цікаво і незвично бачити за вчительським столом старшокласницю: вони активно брали участь в обговоренні питань уроку, доповнювали розповідь «вчителя». Під час його проведення у класі панувала атмосфера доброзичливості, довіри і теплоти.








А на великій перерві демонструвався фільм «Австралія».
 Із самого ранку четверга була проведена виставка екологічного плакату та виставка «Обережно, сміття!». Екологічна тема мала своє продовження у молодших класах, до учнів яких завітала екологічна агітбригада із виставою-казкою «Колобок».







«Артисти» (Борисенко Юлія, Маловичко Настя, Каминіна Ліза, Сулима Олександра, Норка Яна, Шупортяк Валерія) проілюстрували дітям можливі наслідки забруднення навколишнього середовища, обговорили виставу з учнями, що брали активну участь в бесіді. Діти розповіли, що саме вони роблять для того, щоб зберегти нашу природу. як охороняють зелені насадження, дбають про тварин, птахів, допомагають їм пережити нелегкі умови зими.
 Що ж було винесено на останній день тижня природничих дисциплін? 
Велику цікавість в учнів викликало проведення квесту «У пошуках скарбів»! Хоча всі команди успішно проходили всі «зупинки», але все ж були визначені переможці – учні 9-Б класу. Але всі учасники отримали величезне задоволення від проходження етапів.
І завершився тиждень проведенням концерту «Танці народів світу». Він був дуже цікавий і зарядив учнів величезного потенційною енергією для успішного завершення навчального року.
















Нехай всім щастить!
ЗД з ВР Огарьова Л.М.

Немає коментарів:

Дописати коментар