четвер, 29 лютого 2024 р.

Міжнародна науково- практична конференція ,,Наука і освіта в глобальному та національному вимірах: виклики,загрози, перспективи розвитку"

23 лютого в межах роботи  Міжнародної науково-практичної конференції в залі засідань Лубенської міської ради відбулася презентація науково-методичного альманаху ,,Плекаємо особистість", присвяченого узагальненню  інноваційного педагогічного досвіду освітян Лубенської територіальної громади.

Посібник вміщує 44 статті, які висвітлюють різні напрямки освітньої та виховної діяльності у закладах освіти громади.

Досвідом роботи поділилися 11 педагогічних працівників Академічного ліцею імені братів Шеметів: директор Брекало М.Н., заступник директора з навчальної роботи      Максакова А.В, учителі: Білан Р.О, Буторіна О.М, Кошова С.П, Крістіян Т.О, Мушкаріна Н.А, Нестеренко І.М, Сало В.В, Семенова І.В, Цимбал О.І. Наші педагоги поділилися науково-методичними надбаннями та інноваційним педагогічним досвідом.

Кошова С. П.






Чарівний світ казки

 

Жодна дитина не може залишитися байдужою, коли вирушає в подорож разом із казковими героями в чарівні, фантастичні світи. Саме там вона наповнюється мудрістю, добром, справедливістю.

А як цікаво самому створити казку та ще й узяти участь у конкурсі, оголошеному Полтавським обласним центром естетичного виховання учнівської молоді.

Учениця 11-Б класу   Академічного ліцею імені братів Шеметів Юлія Несен спробувала себе в ролі авторки й написала казку «Чарівний пристрій». Усе вдалося! Гран-прі в Лубнах та ІІІ місце в Полтаві!

 Вітаємо Юлію та іі наставника,  Мастаєву      Оксану Василівну!

       Учитель української мови та літератури Оксана Мастаєва



понеділок, 26 лютого 2024 р.

КВЕСТ ДЛЯ ТІНЕЙДЖЕРІВ «WELCOME TO UKRAINE»

Щоб зацікавити школярів вивченням рідної мови; розвивати уміння самостійно здобувати знання; плекати відчуття необхідності бути гідним носієм національної святині – рідної мови; виховувати згуртованість та співпрацю в учнівських колективах; формувати громадянську й загальнокультурну компетентності для учнів 7-А класу( учитель Корніяченко Л.І.) та 7-Б класів( учитель Цимбал О.І.) було проведено квест для тінейджерів «Запрошуємо до України».

Перед початком гри семикласники розділилися на чотири команди («Дивосвіт», «Мовознавці», «Ерудити», «Словограй»), визначили командирів. Отримавши маршрутні листи, школярі вирушили у веселу подорож станціями: «Вікторина», «Пісенна», «Дешифратор», «Україна на мільйон» та «Логічна». Здобувачі освіти складали фразеологізми за малюнками, розшифровували прислів’я про мову, відгадували відомі українські мелодії, називали відомих українців. Перемогла команда «Мовознавців», усі команди відзначено грамотами, а найактивніших учасників – заохочувальними призами. 
Семикласники отримали масу позитивних емоцій, заряд бадьорості, яскравих вражень і гарного настрою!
           
Малицька Вероніка, учениця 7-Б класу.

Мінна безпека

   Для школярів 6-10 класів було проведено захід про «Мінну безпеку». Учні уважно переглянули відеоматеріали, прослухали розповідь вчителя  та висловили свої думки про небезпеку. 

Знаємо, що вибухонебезпечні предмети, можуть нас оточувати на будь якій території. Вони залишаються найпоширенішими причинами гибелі та травмування цивільного населення, тому важливо пам’ятати алгоритм дій під час їх знаходження:

- там, де знайшовся один елемент, зазвичай є багато інших;

-відійти на безпечну відстань;

-якщо побачили снаряд або ж попереджувальне маркування у вигляді біло-червоної стрічки чи знаків не підходьте, не чіпайте;

- повідомляйте про небезпеку людей навколо й телефонуйте 101.



Л.С. Поліщук

 

неділя, 25 лютого 2024 р.

Результати І етапу Економічної олімпіади

 Економічна олімпіада (ЕО) — це міжнародне змагання з економічного мислення між школярами старших класів, метою якого є зацікавити підлітків вивченням економіки і виміряти їхній рівень економічної грамотності. Вона була заснована Інститутом економічної освіти (INEV) у Чехії у 2016 році задля заповнення прогалини у викладанні економіки та фінансів у середній школі.
Нині ЕО охоплює вже понад 20 країн, серед яких Словаччина, Чехія, Угорщина, Польща, Грузія, Греція, Боснія та Герцеговина, Північна Македонія, Україна, Азербайджан, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Косово, Аргентина, США, Китай та Іспанія.
 Цьогоріч 9440 учнів з 550 навчальних закладів випробували своє економічне мислення! 
Учні 10-Б класу Академічного ліцею імені братів Шеметів під керівництвом вчителя економіки Семенової І.В. продемонстрували високий рівень економічних знань.
Вітаємо з успішним проходженням у 2 етап
Пирч Анастасію
Костюніну Лілію
Семенову Ярославу
Оріховську Юлію
Товарницьку Вікторію
Сесь Катерину
Бибченка Олександра
Рябченка Ярослава
Ілей Марію.
Економічна олімпіада — це не просто змагання з економічного мислення між школярами, а інвестиція в успішне майбутнє українських дітей, адже економіка та фінанси є неминучою складовою повсякденного життя кожної людини.
Тож бажаємо нашим ліцеїстам успіхів та перемоги!
Кривохижа Софія, учениця 10-Б

З ДНЕМ ЖІНКИ!

    Незважаючи на такий неспокійний час, учні Академічного ліцею імені братів Шеметів подарували святковий настрій педагогічним працівникам, привітавши їх із прийдешнім Днем української жінки.
    Ведучі, учні 10-Б класу Макаренко Дмитро та Куліш Валерій, представили концертну програму у вигляді телепередачі та провели конкурси для присутніх. 
До віртуальної телестудії також завітали баби Параска і Палажка (Лихіцька Вероніка та Вакула Марія), які своїми сварками із кочергою та граблями дуже розвеселили всіх присутніх. 
Ще приїздив закордонний посол із перекладачем (Миронов Андрій та Семенова Ярослава), який побажав жінкам залишатися такими ж чарівними і прекрасними і зауважив, що найкращі жінки - українки! 
    Своїми "золотими" голосами присутніх зачарували учениця 10-А класу Кондратенко Анна, учителі Голояд Марія, Водолазська Неля та Вікторія Красношапка. 
    Ніжний вальс подарували учні 10-А класу, а танець учнів 10-Д класу був сповнений віри в перемогу, нескореність та незламність під композицію "Хай буде весна...".
 До прямого ефіру телеканалу "Щаслива жінка» завітала директора ліцею Наталія Брекало і привітала педагогічний колектив, свій виступ розпочала зворушливим віршем про жінку, побажавши всім працівникам всього лиш найкращого, віри в перемогу та завтрашній день! 
Останніми гостями на святі були кухар і косметолог (Ріпка Артем та Фесенко Артем), які одночасно ділилися секретами краси і приготування печені по-козацьки. 
На завершення святкового концерту пролунали слова вітання від чоловіків педагогічного колективу!
Педагог-організатор Вікторія КРАСНОШАПКА

пʼятниця, 23 лютого 2024 р.

Справжнє диво - театральне мистецтво

    23 лютого учні та педагоги нашого ліцею мали змогу побувати на моновиставі «Маруся Чурай» за однойменним романом геніальної Ліни Костенко. Для них це стало справжнім святом, адже на сцені неперевершено грала акторка Полтавського драмтеатру, народна артистка України Наталія Іванченко.
 З перших хвилин виступу пані Наталії в залі сиділи всі затамувавши подих. І хоч на сцені була лише одна акторка, але вона так вдало та дуже емоційно передала образи таких різних персонажів твору, що здавалося ніби на сцені ціла трупа.

    Усі глядачі були зачаровані такою грою.
    Крім того, акторка ще подарувала нам свій улюблений монолог «Сорочинський ярмарок» Остапа Вишні.
    З піднесеним настроєм усі покидали залу, адже це справжнє диво - театральне мистецтво.

Юлія Несен, учениця 11-Б класу

середа, 21 лютого 2024 р.

Мовний батл

  21 лютого в нашій школі учителем української мови та літератури Мастаєвою Оксаною Василівною було проведено «Мовний батл», присвячений Міжнародному дню рідної мови. Змагалися дві команди одинадцятих класів  - «Живчики» (математичний профіль) і «Розумнички» (філологічний профіль). 

Учні дізналися багато цікавого про історію свята, розмірковували над завданнями з хитринкою. Мені особливо сподобалося розгадувати ілюстрації-фразеологізми, які створив штучний інтелект. 


Приємно, що ведучі заходу працювали не лише з командами, а й із присутніми в залі. Я та мої однокласники були дуже активними, тому наш клас було нагороджено грамотою  в номінації «Найерудованіші глядачі». 

    Такі заходи в школі дають можливість удосконалити свої знання, спонукають глибше зануритися в глибини рідної мови.

«Мова – духовне багатство народу. Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити», - писав Василь Сухомлинський.

Тож любімо й плекаймо рідне слово!

                Ярослава Галіна, учениця 6-В класу

"Знай рідну мову!".

 В інформаційному-ресурсному центрі відбулися заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови.
                                     
 Ліцеїсти мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою та прочитати цитати відомих людей на слайдах.
    Учні 4-Б класу (кл. керівник Шафорост М.В.) захопливо відповідали на запитання вікторини "Знай рідну мову!".
    Старшокласники розташувалися в цій локації для виконання мовознавчих вправ.
Учні та учениці 5-Б класу (вчитель укр. мови Білан О.Г.) декламували вірші про рідну мову.
Неля ВОДОЛАЗСЬКА, завідувачка бібліотеки

Нас єднає рідна мова

 21 лютого символічну діяльність для обʼєднання ліцеїстів запропонувала своїм учням учителька української мови та літератури Оксана Білан. Спільний проєкт до Міжнародного дня рідної мови зацікавив усіх учасників.
 Діти виконували завдання, виявляючи неординарність мислення, власну творчу й пошукову діяльність, користуючись знаннями з медіаграмотності.
 Основу заклали старшокласники - учні та учениці 10-Г класу.
 Долучилися креативні пʼятикласники й пʼятикласниці (5-А, 5-Б).
Емоційно піднесеними були учні 6-В класу під час завершення спільного проєкту.
 Результат колективної праці розмістили на інформаторі з метою популяризації рідної мови.


Оксана Білан, учителька української мови та літератури

У БЕЗКРАЙОМУ ПРОСТОРІ СЛІВ

       Сьогодні, у Міжнародний день рідної мови, учні 5-В класу здійснили мандрівку до країни Знань. Тут на хмаринках-сюрпризах з’являлися букви, з яких діти утворювали слова. Казкові герої пропонували відгадати метаграми, дібрати синоніми та антоніми, продовжити прислів’я, відшукати зниклі літери, відредагувати речення.
    П’ятикласники, розвиваючи увагу та спостережливість, побували в безкрайому просторі, де дізналися значення та походження нових слів. Також діти творчо представляли виготовлені власноруч постери, плакати, схеми про вживання апострофа, м’якого знака, подвоєння приголосних, із задоволенням ділилися враженнями від креативних мініпроєктів однокласників.
    Школярі переконалися, що українська мова – це безмежний океан мелодійних, як пісня солов’я, барвистих, наче дощова веселка, прекрасних слів.
Учитель української мови та літератури ВІКТОРІЯ САЛО

Рідною мовою говорить серце й душа української землі!

    Українська мова — одна з головних цінностей нашої країни. Саме вона є ознакою народу, бо формує національний менталітет, є живим свідком історії, зберігає його культурні здобутки. У важкі часи потрібно плекати рідну мову й любити її ще дужче. Вона — наша гордість і сила, ніким не скорена душа. У ній — мудрий голос поколінь, який не дозволить занепасти духом. 
     До Міжнародного дня рідної мови учні 9-А та 9-Б класів готували мініпроєкти, а саме постерні презентації на тему «Краса та багатство української мови», щоб розмістити їх в будь-якій соціальній мережі.
 На згадку про це свято дев’ятикласники отримали тематичні закладки.




    Рідною мовою говорить серце й душа української землі. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо в душі любов до нашої мови!
Олена Цимбал, учителька української мови та літератури

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

 Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Знати, шанувати й берегти її – обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.
 Сьогодні учні 3-В класу, працюючи в групах, збагачували словниковий запас, виконували цікаві мовні завдання, взяли участь у жартівливій вікторині. 
В історії української мови були доволі складні часи – її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя.
 Втім, попри всі складнощі, український народ зміг зберегти свою квітучу мову, якою нині розмовляють понад 45 мільйонів людей по всьому світу. І ми гордимося, що є в цій кількості.
Класний керівник Тетяна КРІСТІЯН