Освітні втрати — це прогалини у знаннях і навичках, які виникають в учнівства під час освітнього процесу у порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків.
Освітні втрати можуть виникати з різних — як індивідуальних, так і системних — причин. Серед них: здоров’я, війна, пандемія, надзвичайні ситуації природного характеру.
Своїми враженнями від роботи в освітньому центрі з надолуження освітніх втрат ділилися з колегами Академічного ліцею імені братів Шеметів тренери Людмила Даценко та Ірина Головань.
Педагоги обговорили питання: "Освітні втрати й розриви: як розрізнити, виміряти і подолати" та дійшли висновку, що освітні втрати – як снігова куля: якщо ми маємо прогалини на певному рівні освіти, то ці прогалини зумовлюють наступні прогалини.
Що треба робити, щоб ці прогалини не накопичувалися? Які стратегії з надолуження освітніх втрат використовувати? Все це та багато іншого досліджували педагоги під час освітнього заходу.
Цього дня наші вчителі взяли участь і в заході "Психологічна підтримка: здоров'я в голові, а не в аптеці".
Тренери навчали учасників розвивати вміння протистояти стресу, відновлювати себе, свій психічний, фізичний та емоційний стан після травмуючих подій.
Психологині Наталія Яцина та Марина Полигач переконливо довели кожному учаснику тренінгу, що потенціал подолання травми є у кожної людини та навчили використовувати свої життєві ресурси.
Освітяни створювали власну "валізу щастя", відтворювали мімікою і жестами різні емоції .
Захід пройшов пізнавально, творчо і корисно для кожного із педагогів.
Заступник директора з НР Анна Максакова