субота, 30 листопада 2024 р.

Юні законотворці

 28 листопада учні Ліцею імені братів Шеметів отримали неймовірну можливість поспілкуватися з народними депутатами України з Комітету освіти, науки та інновацій. 
Члени команди "Консенсус" дізналися багато цікавого про роботу Комітету та законотворчу діяльність народних депутатів.
    Ліцеїсти ставили запитання та отримували ґрунтовні й конструктивні відповіді від народних обранців.
    Під час діалогу юні законотворці мали змогу визначити майбутні пріоритети для роботи своєї команди та ознайомиться з тонкощами і викликами роботи народних обранців.
 Щиро вдячні організаторам гри за неймовірні можливості в розвитку та самореалізації наших учнів.

#М18МизаконотворціВсеукраїнськаімітаційнагра


четвер, 28 листопада 2024 р.

Юні дослідники на XV обласній краєзнавчій конференції «Полтавщина – земля моя свята»

 Учні Академічного ліцею імені братів Шеметів традиційно продемонстрували високий рівень знань та допитливість, узявши участь у XV обласній краєзнавчій конференції "Полтавщина - земля моя свята". Цього року конференція відбулася в онлайн-форматі, проте це анітрохи не зменшило зацікавленості та активності юних дослідників.
 Свої науково-дослідницькі роботи представляли учні та учениці нашого ліцею.
 Семенова Ярослава, 11-Б, розповіла про різноманітність видового складу рослин-ефемероїдів східних околиць міста Лубни /"Екологічне краєзнавство"

Кривохижа Софія, 11-Б, поділилася знахідками про життя та професійну діяльність Петра Івановича Гавсевича / «Історичне краєзнавство»
Гарамась Олександр, 10-В, ознайомив присутніх із цікавими фактами, які виявив під час свого дослідження матеріалів про Лубенщину в роки Німецько-радянської війни / «Історичне краєзнавство»
 Участь у таких заходах – це не лише можливість продемонструвати свої знання, а й шанс розвинути навички публічних виступів, наукової аргументації та критичного мислення.
  Дякуємо науковим керівникам – Білану Р.О. та Ковалевичу О.М. – за професійне спрямування дослідження в потрібному напрямку та допомогу в підготовці до Конференції.
  Віримо, що досвід, здобутий на Конференції, стане для наших учнів та учениць потужним стимулом для подальших наукових досліджень.
Оксана БІЛАН, заступник директора з НР

вівторок, 26 листопада 2024 р.

Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з економіки

     22-23 листопада 2024 року на базі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна проходив І тур І етапу Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з економіки, що об’єднав 471 учасника з всієї України. 

    Учні Ліцею імені братів Шеметів долучилися до участі в інтернет-олімпіаді з економіки, прагнучи розширити свої знання та розвинути навички аналітичного мислення. Економіка є важливою складовою сучасного життя, а здатність розуміти фінансові процеси допомагає орієнтуватися у світі, що швидко змінюється.
    Метою участі в олімпіаді було не лише перевірити рівень підготовки, а й розвинути критичне мислення, навички аналізу даних та розв'язання практичних задач. Завдяки такому досвіду учні вчаться приймати обґрунтовані рішення, що є важливим у будь-якій професійній діяльності.
    "Економіка — це мистецтво задовольняти безмежні потреби за допомогою обмежених ресурсів", — саме ця думка заохотила школярів випробувати себе в нових викликах.
   Вітаємо переможців І етапу учнів 11Б класу (учитель Семенова І.В)

  • Вакула Марія 
  • Іваненко Богдан
  • Ілей Марія
  • Козлов Олександр
  • Кривохижа Софія
  • Куліш Валерій 
  • Лихіцька Вероніка
  • Лущай Софія
  • Малько Анна 
  • Оріховська Юлія
  • Пазініч Каміла
  • Семенова Ярослава

та учнів 10Б класу (вчитель Гончаров І.А.)

  • Гвоздьов Максим
  • Жураковський Арсен

та щиро бажаємо їм успіху у ІІ турі І етапу, що відбудеться 7 грудня 2024 року. 

 Участь в олімпіаді стала чудовою можливістю для розвитку впевненості у власних силах та розуміння практичного застосування економічних знань у реальному житті.
Ірина СЕМЕНОВА, учитель економіки Ліцею імені братів Шеметів



понеділок, 25 листопада 2024 р.

Україна – країна нескорених

Із такою назвою літературно-музичну композицію підготувати і провели учні 10-х класів Гончар Назар, Костюк Анастасія, Василенко Тимур та Коровайна Вікторія з нагоди Дня Гідності і Свободи. 

Старшокласники розповіли про Помаранчеву революцію 2024р. та Майдан 2013, присутні переглянули відео про події того часу; послухали Сергія Нігояна, який читав на барикадах поезію Т. Шевченка. Вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих героїв Небесної Сотні й тих, хто не повернувся з російсько-української війни. 
У виконанні учнів закладу лунали пісні «Наші предки були народом» та «Воїни світла». 
Проникливі слова про волелюбний український народ, який повірив у своє краще майбутнє і вийшов свого часу на Майдан, а сьогодні боронить свій вибір від російського агресора, лунали зі сцени, спонукали вірити в перемогу над ворогом і мирне майбуття незалежної України.

Педагог-організатор Вікторія КРАСНОШАПКА

неділя, 24 листопада 2024 р.

«Подвійний успіх підкорювачів природничих вершин»

    Відразу дві команди Академічного ліцею імені братів Шеметів пройшли Кваліфікаційний етап відбіркового туру Всеукраїнського Інтернет-турніру "Відкрита природнича демонстрація", організованому Національним центром "Мала академія наук України" та Всеукраїнською громадською організацією "Асоціація учителів фізики "Шлях освіти - ХХІ".
    Радіємо, що команди "Біологічна катастрофа" (керівник Білан Р.О.) та "Біохакери" (керівник Поліщук Л.С.) продемонстрували глибокі знання та отримали високі бали, які дозволять продовжити змагання в Основному етапі.

    Учасники та учасниці турніру виконували різноманітні завдання, які вимагали глибоких знань з фізики, хімії , біології, астрономії та географії.
    Бажаємо успіхів обом командам під час виконання завдань наступного етапу!!!

Лілія ПОЛІЩУК, учитель основ здоров’я

Ми–проти зла, проти насильства

Ми–проти зла, проти насильства
Ми – проти схилених голів,
Ми – проти пострілів у спину,
Ми – проти сміху над людьми.

25  листопада 2024 року у Ліцеї імені братів Шеметів стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Учні 10-Д класу також долучились до цієї акції та взяли участь у виховній годині «Не проявляй безсилля, ти – сильніше насилля!» Особлива увага під час її проведення приділялася питанням насилля серед підлітків та формуванню нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.
Класний керівник: Куліш Н.І.

субота, 23 листопада 2024 р.

День пам'яті жертв Голодомору

  Щороку наприкінці листопада в Україні проводиться День пам'яті жертв Голодомору. У цю скорботну дату ми вшановуємо пам'ять мільйонів українців, які померли через влаштований радянською владою штучний голод. 31 країна світу визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.
  Масовий голод 1932-33 років зачепив більшість українських регіонів. Майже в кожній родині є старші члени родини, які зберегли пам'ять про страшну трагедію. А завдання сучасних українців - передати знання про Голодомор майбутнім поколінням.
  Загальнонаціональна хвилина мовчання відбувається о 16.00. У цей час люди запалюють свічки чи лампадки на підвіконні. Це світло символізує скорботу за жертвами Голодомору, а також незламності у час повномасштабної війни в Україні.
  До хвилини мовчання доєдналися й учні 10-Д класу.
     

                                                           












Класний керівник Куліш Н. І.

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Голодомор – біль душі та пам’ять серця.

  Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом українського народу.
    Напередодні 23 листопада для учнів 10-В класу, вчитель історії Ковалевич О.М. провів урок пам’яті про Голодомор. Неможливо забути цю моторошну сторінку нашої історії і важливо розповідати про Голодомор молоді – для усвідомлення масштабів трагедії, наслідків, а також навчати співпереживати, поважати пам’ять загиблих.

Мороз Тетяна та Головань Валерія презентували перед класом презентації, в яких були висвітлені передумови та перебіг голодоморів на наших територіях. 
Зайченко Марія та Шульга Анна зачитали вірші з даної теми «Небесний обід» та «Новелу-спомин». 
Передивилися мультфільм «Голодний дух» та фільм «Голодомор. Чому знищували українців». 
Шмонденко Софія поділилася спогадами своєї прабабусі про пережиті часи геноциду. Вшановуючи жертв голодної смерті, учні запалили свічку пам’яті. В бібліотеці було оформлено виставку тематичної літератури.

    Трагедія Великого голоду 1932-1933 років в Україні впродовж кількох десятиріч категорично заперечувалася КПРС та правлячою верхівкою СРСР. Причини й масштаби її приховувалися не лише від світової громадськості, а, передусім, від кількох поколінь радянських людей. Ці намагання приховати загибель від штучного голоду мільйонів селян були марними.     Про голодомор знали і досить багато писали на Заході. Громадяни демократичних країн одержували інформацію з газет, журналів, книг. Що ж до наших співвітчизників, то їм матеріали про жахливі події початку тридцятих років стали відомі лише після розпаду СРСР, коли очевидці змогли згадувати, розповідати, свідчити, а науковці - працювати в раніше недоступних архівах. З’явилася величезна кількість публікацій, особливо багато - у зв’язку з шістдесятиріччям голодомору, коли вперше на всенародному, державному рівні вшанували пам’ять жертв трагедії.

Патріотичний осінній бал

    22 листопада в нашому закладі відбувся осінній бал для ліцеїстів 11-тих класів. 
Ведучі Здор Марія та Мостовенко Назар розпочали свято зворушливими словами про осінь. 
    11-А, 11-Б та 11-В класи підготували неймовірно гарні та ніжні вальси, а 11-Д клас потішив присутніх запальним, сучасним танком. 
    Потім проводилися цікаві конкурси, у яких брали участь пари від кожного класу. 
У «Представленні пари» найкраще себе показали учні 11-В класу Жарінова Єлизавета та Артем Вітюк, у танцювальному конкурсі переможцями стали представники 11-Б класу Паріста Софія та Рябченко Ярослав.
 Наступним було завдання «Першовідкривач», першість отримав 11-Д клас – Назарець Ілля та Сидоренко Карина. Наповнити «Бардачок» найкраще змогли Федоренко Богдан та Кондратенко Анна (11-А клас), а в конкурсі «Пантоміма» перемогли 11-Г - Марченко Валерія та Ляшенко Ярослав. Ще учасники балу своїми силами спробували зняти кінофільм про новорічні пригоди діда в лісі, ох і весело ж було…  Не було переможців і переможених, усі учасники отримали оригінальні призи. 
Бал промайнув, немов одна хвилина, але теплі й щирі спогади залишаться у ліцеїстів ще надовго.

Педагог-організатор Вікторія КРАСНОШАПКА

четвер, 21 листопада 2024 р.

Виховання підлітків у цифрову епоху: рекомендації для педагогів, психологів, батьків і самих підлітків

 

Цифрові технології суттєво впливають на розвиток, спілкування та поведінку сучасних підлітків. З одного боку, вони відкривають нові можливості для навчання, творчості та соціалізації, а з іншого — можуть призводити до залежності, когнітивного виснаження та порушення реальних соціальних зв’язків. Для підтримки гармонійного розвитку підлітків важливо дотримуватись рекомендацій, спрямованих на збереження балансу між цифровою активністю та реальним життям.

Рекомендації для педагогів і психологів

1.    Формуйте навички свідомого користування цифровими технологіями через інтеграцію в навчальні програми уроків, спрямованих на розпізнавання фейкових новин, це  сприятиме уникненню маніпуляцій у соціальних мережах та ефективному управлінню часом в онлайн-просторі.

2.    Забезпечуйте цифрову грамотність, організовуючи заняття з кібербезпеки, які навчають захищати особисті дані, аналізувати контент та уникати ризиків, пов’язаних із онлайн-спілкуванням.

3.    Підтримуйте емоційний розвиток учнів через інтерактивні методи, наприклад, групові завдання, рольові ігри та дебати, це сприятиме розвитку соціальних навичок.

4.    Розробляйте альтернативні активності, залучаючи підлітків до позакласних програм, які включають спортивні, творчі та соціальні проєкти.

5.    Проводьте тренінги для батьків, допомагаючи їм зрозуміти особливості впливу цифрових технологій на дітей і створювати здорові цифрові правила вдома.

6.    Використовуйте науковий підхід, проводячи дослідження впливу цифрових технологій на психологічний стан і успішність учнів, а також адаптуючи на основі цих даних освітні програми.

 

Рекомендації для батьків і підлітків

1.    Регулюйте час, проведений у соціальних мережах, визначаючи чіткі ліміти та дотримуючись цифрових пауз, особливо перед сном чи під час сімейного часу.

2.    Формуйте здорові цифрові звички, створюючи правила користування гаджетами, зокрема розподіляючи час для навчання, розваг та спілкування.

3.    Заохочуйте до активностей офлайн, пропонуйте заняття спортом, творчістю або участь у спільних сімейних заходах, це сприяє зміцненню реальних стосунків.

4.    Розвивайте критичне мислення в підлітків, навчайте їх аналізувати інформацію, уникати небезпечного контенту та відповідально ставитися до онлайн-активності.

5.    Будьте прикладом для підлітків, демонструйте відповідальне використання цифрових платформ, уникайте надмірного використання гаджетів у їхній присутності.

6.    Підтримйте відкритий діалог, обговорюйте з дітьми їхні інтереси, досвід у соціальних мережах і спільно вирішуйте можливі проблеми, з якими вони стикаються.

 

Застосовуйте дані рекомендації! Це дозволить знизити ризики, пов’язані з надмірним використанням цифрових технологій, сприятиме розвитку критичного мислення та допоможе вашим дітям гармонійно взаємодіяти з сучасним середовищем.

Коломієць Назар, учень 11-Б класу

Ушанування пам'яті загиблих у сквері Героїв Небесної Сотні.

    Щороку українці відзначають важливі дати, які символізують єдність, незламність та волю нашого народу. 21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи. Він нагадує нам про важливість спільної боротьби за свободу та незалежність, а також про ціну, яку ми за це платимо.
   Цього дня учні 11-Д класу долучилися до урочистостей, відвідавши сквер Героїв Небесної Сотні, щоб віддати шану тим, хто поклав своє життя за незалежність.
  Для дітей цей захід став уроком історії, під час якого обговорили трагічні моменти нашої історії, визначили значення слів «гідність» і «свобода», усвідомивши, що ці поняття є не лише символами, але й життєвими принципами, які формують сильне суспільство.
  Ліцеїсти разом із класним керівником запалили лампади та хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув у боротьбі за ідеали свободи та демократії.
  Сквер Героїв Небесної Сотні залишатиметься місцем, де кожен може згадати про ціну свободи і соборності. А проведення таких заходів дає змогу утвердити національну свідомість і виховати гідних громадян України.

Вікторія ОМЕЛЬЧЕНКО, класний керівник 11 - Д

Вітаємо наших учителів Ліцею імені братів Шеметів – переможців конкурсу "Творчий автопортрет учителя"!

  Ось і підбито підсумки Територіального конкурсу есе «Творчий автопортрет учителя». Надзвичайно приємно, що журі високо оцінило роботи педагогів нашого ліцею: сім із десяти учасниць стали переможицями!
  Наші вчителі – це натхненники! Вони показали, що педагогіка – це не просто робота, а покликання. Їхні есе – це справжні перлини, які засвідчили високий рівень нашого ліцею. Сім перемог – доказ того, що ми рухаємося в правильному напрямку:
1 місце - Волошина Ірина Василівна, Дендеберя Віра Іванівна;
2 місце – Кошова Світлана Петрівна, Красношапка Вікторія Сергіївна, Голояд Марія Ярославівна;
3 місце – Свєтлова Наталія Олексіївна, Карнаух Анна Олександрівна.
Лауреатами конкурсу стали й Семенова Ірина Василівна, Мушкаріна Наталія Анатоліївна, Склярова Лариса Леонідівна.
Пишаємося кожною з них!!!
  У своїх есе вчителі ніби розкрили власні серця, поділившись історіями про свій шлях у педагогіці. Вони писали про щоденні перемоги та виклики, про те, що запалює їхню душу й надихає на нові звершення. Кожне есе стало маленьким шедевром, де перепліталися професіоналізм і щирість.
  Перемога в конкурсі – це не просто нагорода, а визнання того, що праця має велике значення. Це свідчення того, що Ліцей імені братів Шеметів – місце, де кожна дитина зустрічає не просто вчителя, а друга й наставника.

Оксана БІЛАН, заступник директора з навчальної роботи

вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів незламності...Ми обов’язково переможемо

1000 днів. Це 1000 світанків, що зустрічали ми з вірою, 1000 ночей, що провели в тривозі й молитві. За цей час ми пережили більше, ніж можна уявити: біль, втрати, руйнування, але водночас і відродження духу, єднання та віру в перемогу.

                                

Ці дні стали уроком для всіх нас. Уроком сміливості, коли звичайні люди перетворюються на героїв. 


Уроком любові, коли навіть у найтемніші часи ми здатні підтримувати один одного. 

Уроком віри, яка, попри всі випробування, не згасає, а лише міцнішає.

Ми знаємо: після перемоги почнеться новий етап — відбудова, відродження, зцілення. Ми відбудуємо наші міста, наповнимо їх сміхом дітей, музикою і життям. Україна стане ще сильнішою, ще прекраснішою.

1000 днів боротьби вже позаду. Попереду — перемога. Вона обов’язково настане, бо український народ не можна зламати.

Слава Україні! Героям слава!

Ірина СЕМЕНОВА, класний керівник 11-Б

Вітаємо з перемогою!

19 листопада у спортивному залі ДЮСШ відбулися фінальні змагання Лубенської територіальної громади в межах «Пліч-о-пліч Всеукраїнської шкільної ліги» з футзалу серед юнаків 9–11 класів 2024–2025 навчальних років. Турнір проходив під гаслом «Ми – переможемо!»














Фінал видався напруженим, але завдяки голам Назара Мостовенка та Володимира Горбенка команда  ліцею братів Шеметів здобула вольову перемогу з рахунком 2:1.

Вітаємо команду переможців нашого ліцею, у складі:
Денис Бобильов, Валерій Куліш, Андрій Миронов, Володимир Горбенко, Богдан Фролов, Максим Деркач, Назар Мостовенко, Олексій Кравець, Владислав Швидкий, Артем Звірковський, Богдан Король, Іван Рибалка.

Андрій Лисак, учитель фізкультури

Усе буде Україна! Усе буде перемога!

 Сьогодні 1000 днів, як іде війна. І кожен ранок не знаємо, чи підемо на заняття, не знаємо, чи живі наші рідні на фронті і в тилу. Здається, які концерти в такий час? Але пісня – то наша зброя, яка підтримує бойовий дух і дає наснагу до життя.  Тож два навчальні заклади: Ліцей імені братів Шеметів ЛМР та Перша гімназія імені Матвія Номиса -  спільно підготували благодійний концерт, який об’єднав серця у бажанні підтримати захисників. 

Ведучі, учителі наших навчальних закладів, Бондаренко Артем та Карнаух Анна проникливо читали рядки про віру в перемогу, у незнищенність нашого народу. Із гімназії до нас прийшли маленькі співаки: Чернявська Анастасія, Бондаренко Анастасія, Дружинець Єлизавета зі своїми педагогами. 

Наш заклад представляли юна зірочка Чумак Дарина та старшокласники, учні 10-11 класів, серед них декламаторка поезії Гапченко Ірина та солістка Кондратенко Анна в образі України із жовто-блакитними крилами. 

Кожен номер був пройнятий великою любов’ю до України, її людей, її захисників. 

Урочисто, як клятва, звучала пісня «Наша предки були народом» у виконанні гурту десятикласників, не залишив нікого байдужим прекрасний вальс від 11-А. 

Концерт засвідчив, що усі ми – часточка великої української родини, яка вірить у перемогу над ворогом, любить свою землю і вшановує тих, хто виборює на фронті наше право на життя і свободу.
ЗД з ВР Людмила ОГАРЬОВА