З 27 по 31 січня 2020 року в школі вчителями фізики був проведений Тиждень фізики, мета якого підвищити інтерес до вивчення фізики, збагатити кругозір та інтелект учнів додатковими знаннями. Протягом тижня в доступній ігровій формі проводилися заходи з фізики.
У понеділок, 27 січня, відбулося відкриття Тижня фізики представленням тематичних газет "Фізика в нашому житті" (7-11 класи).
Учні протягом тижня розгадували кросворди, ребуси, головоломки які розміщені на сайті школи в розділі «Учням – Тести – Завдання на тиждень фізики» .
У вівторок 28 січня учні 8-11 класів брали участь у виготовленні буклетів та публікацій, присвячених Тижню фізики.
Сер Ісаа́к Нью́тон (англ. Sir Isaac Newton (сер Айзек Ньютон); 4 січня 1643, Вулсторп, Лінкольншир, Королівство Англія — 31 березня 1727, Лондон, Великий Лондон, Англія, Королівство Великої Британії) — англійський вчений, який заклав основи сучасного природознавства, творець класичної фізики та один із засновників числення нескінченно малих.
У книзі «Математичні начала натуральної філософії» Ньютон сформулював закони руху, відомі як закони Ньютона й закон всесвітнього тяжіння, які стали основою наукового світогляду впродовж трьох наступних століть і мали великий вплив не тільки на фізику, а й на філософію. Використовуючи свою теорію Ньютон зумів пояснити закони Кеплера, що описують рух планет навколо Сонця, чим заперечив останні сумніви щодо геліоцентричної системи світобудови.
Ньютон побудував перший телескоп-рефлектор і розвинув теорію кольору на основі спостережень розщеплення білого світла в спектр в оптичній призмі. Він сформулював емпіричний закон теплообміну, першим запропонував формулу розрахунку швидкості звуку в повітрі. У математиці Ньютон паралельно з Ґотфрідом Лейбніцом розвинув числення нескінченно малих, працював з рядами, узагальнив біном Ньютона та запропоновував метод Ньютона розв'язування нелінійних рівнянь.
Ньютон був ревним християнином, хоча мав деякі неортодоксальні погляди щодо природи Трійці. Чимало часу Ньютон присвятив алхімії та біблійній хронології, хоча більшість його робіт у цих галузях залишилися неопублікованими за життя.
Ньютон закінчив Кембриджський університет і був у ньому професором математики. Він був президентом Королівського наукового товариства і членом парламенту. Він служив уряду.
Приготували учні 9-А класу: Титаренко Олексій та Щербак Анастасія.
У середу, 29 січня, відбулася демонстрація фізичних дослідів для учнів 8-их класів.
Найбільш цікавим заходом середи була екскурсія учнів 3-В класу (класний керівник Буторіна О. М.), де діти познайомилися з кабінетом фізики, фізичними приладами, переглянули цікаві фізичні досліди. Захід завершився переглядом мультиплікаційного фільму про фізичні явища «Фіксікі».
У четвер, 30 січня, учні 9-11 класів прийняли участь у виховному заході присвяченому катастрофі на Чорнобильській АС. Учениці 9-Б класу продекламували вірші про долю переселенців .
У п'ятницю учні 6 класу створювали презентації на тему «Фізика моїми очима».
11-класники були залучені у заході з астрономії - «Космонавти українці».
Предметні тижні, як один із видів позакласної роботи з фізики і астрономії є ефективним засобом формування предметної й ключових компетентностей учнів. Під час проведення заходів вирішується ціла низка різнорівневих дидактичних, виховних і розвивальних завдань: розвиваються пізнавальні навички учнів, формується вміння висловлювати власні судження, виявляти компетентність. Учні не лише виявляють знання, а й демонструють здатність і досвід ефективного застосування цих знань у запропонованій їм штучній ситуації.
Голяка Б.І.,учитель фізики
Немає коментарів:
Дописати коментар