пʼятниця, 28 лютого 2020 р.

Казкова математика





 27 лютого, в День партнерства, учитель початкових класів Погрібна А.М. провела відкритий урок в 1-Б класі з метою поширення освітніх практик викладання математики в Новій українській школі. На рівні сучасних вимог застосувала інформаційно-комунікаційні технології, супроводжуючі кожен етап заняття відеопрезентацією. За допомогою інтерактивних методів навчання в дитячому колективі була створена атмосфера доброзичливості, взаємодії, співробітництва. 








 Порахувавши кількість вагонів у математичному потязі, діти розпочали віртуальну мандрівку. Після хвилинки каліграфії написали математичний диктант. 









На станції «Казковій» попрацювали в групах, виготовляючи чарівних котиків із різнокольорових геометричних фігур, порахували їх кількість. Потім отримали індивідуальні завдання від Курочки Ряби й виконали самостійну роботу. 


На станції «Новинок» першокласники дізналися про одиницю вимірювання маси – кілограм, навчилися її записувати скорочено. На станції «Дослідницькій» учні практично досліджували масу гречки, цукру. Працюючи з підручником, виконували завдання на порівняння маси предметів.








Ігрова технологія, яку застосувала вчителька, сприяла високій активізації діяльності маленьких школярів під час вивчення нової теми. Поява на станції «Юний математик» вчителя фізики Голяки Б.І., який виконав роль машиніста потягу, викликала у дітей зацікавленість і позитивні емоції. Він продемонстрував першокласникам різні види терезів, навчив дітей зважувати предмети. 



Учні розв’язали задачу з логічним навантаженням від гостя уроку. Під час зупинки потягу у «Місті знань», за допомогою інтерактивної вправи «Мікрофон», відбулась рефлексія. Веселі смайлики, яких обрали діти в заключній частині уроку, демонстрували їх задоволення від співпраці.
 Така взаємодія вчителя початкових класів із педагогом основної школи є яскравим прикладом педагогіки патнерства в освітньому процесі, яка була застосована колегами з метою реалізації принципу наступності у викладанні точних наук.
Заступник директора з НВР А.В. Грибань

День партнерства




Концепція НУШ передбачає аспект подолання інертності мислення, перехід на якісно новий рівень побудови взаємовідносин між учасниками освітнього процесу. Кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами та можливостями. Місія Нової української школи – допомогти максимально розкрити та розвинути здібності й можливості кожної дитини за допомогою партнерства учителів, учнів, батьків. 
 Утілюючи ідею педагогіки партнерства, вчителям необхідно використовувати не тільки стандартні форми та методи роботи, але в більшій мірі виявляти ініціативу, будувати процес навчання та виховання таким чином, щоб кожна дитина була постійно залучена до співпраці. Батьки можуть надавати дієву допомогу в усіх аспектах шкільного життя. Бути помічниками вчителів у роботі з дітьми, допомагати вчителю організовувати різноманітні позакласні заходи, концерти, виставки тощо. 
 Кожен учитель початкових класів ефективно налагоджує партнерські стосунки з батьками, щоб забезпечити максимально комфортне перебування дітей у стінах нашої школи, задовольнити їхні потреби, які виникають у процесі саморозвитку.
26.02.20, у День партнерства, за допомогою батьків була відкрита фотовиставка « Діти – помічники в родині».


Цікаво пройщов урок дизайну і технологій у 2-х класах. Мами Гелюх Софії та Олійника Дениса провели майстер – клас з виготовлення голубів миру під гаслом «Ні – війні!». Учням 2-в класу допомагали мами: Сулима Ярина, Кухарук Юлія, Ільницька Наталія, Городищенко Ірина.











Учителі Степура Т.А., Тимошенко Л.Г. та Погрібна А.М. залучили батьків до проведення уроків в 1-х класах.









Вихователь ГПД Максакова А.В. провела зустріч дітей з активними батьками, які розповіли про світ професій.








Учитель Сидоренко Т.В. разом з батьками організувала дозвілля на перервах в 2- х класах.









Шеремет Надія Андріївна, бабуся учня 3-Б класу, провела урок природознавства на тему "Домашні тварини".










У 3-в класі(учитель Буторіна О.М.) мама учня Зеленюк С.М. провела цікавий майстер-клас з виготвлення пташок.










Учитель Крісіян Т.О. провела для учнів 3-Г та 3-В класів флешмоб « З Україною в серці».








У 4-А та 4-В класах відбувся День учнівського самоврядування.









Для учнів 4 – Б мама Жовніра Богдана Марина Олександрівна провела майстер-клас з трудового навчання, а Тамара Вікторівна, мама Брулевича Максима, підготувала та провела усний журнал, під час якого школярі на уроці основ здоров'я вчилися правильно доглядати за зубами формування гігієнічних навичок та здорового способу життя.










Наша школа-родина – це школа нового часу, в якій за допомогою педагогіки партнерства ефективно задіюються усі навчальні осередки, здійснюються міжпредметна інтеграція, режисура навчальних сюжетів, а вчителі не лише викладають навчальні дисципліни.
Класний керівник 4- Б класу І.О.Рєпіна

четвер, 27 лютого 2020 р.

Інформаційна довідка для проведення роз’яснювальної роботи щодо запобіганню поширенню коронавірусу

Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров'я та здоров'я оточуючих ! 
27 лютого 2020 р. у школі відбулася зустріч з Бехтер Сергієм та Єрченком Олегом, спеціалістами Лубенського відділення Держспоживслужби України, які провели роз'яснювальну роботу серед педагогічного колективу щодо запобігання поширенню коронавірусу (COVID-19). 





Основна теза: Захворів – сиди вдома. Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших. 
  У разі погіршення стану – потрібно звернутись до свого сімейного лікаря 
  Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки COVID-19. 

Діагностика. 
Як визначити на початкових стадіях коронавірус? 
 На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести. 
 Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. 
 Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека. 
 Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар має алгоритм дій, що робити. 
Хто є групою ризику? 
 Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники. 
 Контактна особа при випадку COVID-19 – особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на COVID-19. Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання) 
 Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо)            
   Особи, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на  відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин 
   Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин 
  Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому напрямку) від хворого на COVID-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок[4] (якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири 
 Як можна заразитися, як передається вірус? 
Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами. 
 Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м). 
 На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д. 
 Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого. 
 Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м. 
Як довго вірус живе на поверхнях?  
За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей. 
Рекомендації як убезпечити себе від зараження: 1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком. Миття рук з милом: тривалість процедури — 20–40 с; 
 вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою; 
 обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;
 Обробка рук спиртовмісним антисептиком:  спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими); 
  •  антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню); 
  •  тривалість обробки — близько 30 с; 
  •  особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду); 
  • обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами; 
  •  у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри; 
  •  контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину). 
2. Уникайте скупчення людей.
 3. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря. 
4. Використовуйте захисну маску: обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить); 
якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту. Використовуйте маску правильно:  вона має покривати ніс і рот; 
  • вона має щільно прилягати, без відступів по краях; 
  •  заміняйте маску, щойно вона стала вологою; 
  •  не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком; 
  •  заміняйте маску щочотири години; 
  • не використовуйте маску повторно. 

Додаткові рекомендації працівникам на об’єктах харчування 


 По термообробці необхідно суворо дотримуватись існуючих вимог до приготування страв. 
 Миття посуду повинно проводитись строго по інструкції: 
 - видалення залишків їжі. o миття щіткою за температури води 50 градусів з миючими засобами.
- миття з додаванням дез. розчину у іншій ємності (ванні). 
- ополіскування під проточною водою температурою не менше 65 градусів - це також в окремій ємності.просушування на спеціальних полицях.

середа, 26 лютого 2020 р.

Спільне вирішення екологічних проблем

 



У Лубенській ЗОШ №2 понад 12 років системно реалізуються принципи педагогіки партнерства. Співпраця вчителів початкових класів, учнів, батьків сприяє вирішенню багатьох глобальних проблем як в освіті, так і світових. Потрібно підтримувати прагнення сім΄ї у сприянні всебічного розвитку кожної дитини. Щороку під час методичного тижня в початковій школі окремі батьки виявляють ініціативу й охоче стають партнерами вчителів у проведенні занять. Така творча взаємодія вчителя Рєпіної Ірини Олексіївни відбулась в 4 - Б класі на інтегрованому уроці природознавтва та англійської мови з теми: « Збережемо Землю для наших нащадків!», який проведено разом з Перекопною Інною Олександрівною, мамою учня  Перекопного Гліба. 






 Емоції переповнювали починаючого педагога: «Сьогодні я вперше мала можливість спробувати себе в ролі вчителя. Це новий, але дуже цікавий і пізнавальний досвід для мене. Під час підготовки до уроку, я ставила за мету дослідити з четвертокласниками екологічну ситуацію в світі, допомогти дітям розкрити суть глобальних екологічних проблем і можливі варіанти їх вирішення. Намагалась у доступній та цікавій формі донести інформацію до учнів. На мою думку, мені все вдалося! 





Зацікавлені очі школярів та їх міцні знання з природознавства та англійської мови – результат плідної співпраці учасників освітнього процесу. Дуже добре, що в сучасній школі батьки мають можливість співпрацювати з учителями, займатись самоосвітою та допомагати проводити уроки в новому форматі.

 Тому, шановні батьки, не залишайтесь осторонь, долучайтеся до формування нового гідного покоління українців !» 











Глобальна екологічна проблема буде існувати до тих пір, поки все людство не об`єднається для її вирішення, бо від цього залежить наше майбутнє.







 Одним із пріоритетних завдань розбудови Нової української школи повинно бути формування в учнях загальнолюдських цінностей, зокрема, шанобливого ставлення до довкілля.













Привчайте дітей сортувати сміття, не засмічувати навколишнє середовище, давати друге життя непотрібним речам! 
Заступник директора з НВР А.В. Грибань