пʼятниця, 29 листопада 2019 р.

16 днів проти насильства

 Кібербулінг або інтернет-мобінг – це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів, інтернету. Будь-які її форми мають на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства. «Зброєю» булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо.
 На жаль, така форма цькування набирає все більших обертів. Часто діти не розуміють, як можуть захиститися від кібербулінгу. Більш того, батьки самі часто не розуміють, як себе поводити і яким чином захистити дитину. А якщо врахувати швидкість поширення негативу в Інтернеті, декому може здатися, що з проблемою нереально впоратися.
 З метою привернення уваги учнів до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення,  у рамках акції «16 днів проти насильства»  у 6-Б класі проведено виховну годину "Кібербулінг - загроза XXI cтоліття". 
Діти обговорили  пропагування культу сили та жорстокості в ЗМІ, різновиди  та ознаки кібербулінгу , а потім спільними зусиллями створили пам'ятку для захисту від кібербулінгу:
  • Застерігайте від передачі інформації у мережі
  • Навчіть критично ставитися до інформації в Інтернеті
  • Пам'ятайте про правила поведінки в мережі
  • Станьте прикладом
  • Більше часу проводьте з реальними,справжніми друзями.
Класний керівник 6-Б класу Семенова І.В.

Стежинами казкового світу


Сьогодні, 29 листопада, учні 4-х класів поринули у світ зарубіжної казки. Ведучі Пасько Андрій та Охріменко Софія (5-А клас) зіграли ролі Казкаря й Казки, провели гру «Відгадай твір за кадром». Учитель зарубіжної літератури Кошова Світлана Петрівна познайомила четвертокласників зі своїм предметом, розповіла казку Миколи Кондрашова «Чому у зайця довгі вуха». Учні 5-А класу вийшли на сцену у костюмах казкових героїв і розповіли про них: Карабут Анна - Червона Шапочка, Скляров Володимир - Вовк, Марченко Олена - Пані Метелиця, Марченко Дмитро - Олов’яний солдатик, Косолап Діана - Білосніжка, Коробка Максим - Гном, Курінна Поліна - Мальвіна, Фролов Матвій - Буратіно. 


















 Діти підготували чудові інсценізації зарубіжних казок: «Попелюшка» (4-А), «Дюймовочка» (4-Б), «Білосніжка і семеро гномів» (4-В). Дякуємо батькам і класним керівникам 4-х класів Сивобородько Л.М., Рєпіній І. О., Ярмоленко Т.І. за підготовку вистав, яскравих костюмів, а юним акторам за чудову гру. Сподіваємося, що діти будуть читати казки зарубіжних письменників і не тільки. 

Педагог-організатор А.В. Гринь


Чорнобиль – біль і пам`ять


«Чорнобиль ми пам`ятаємо цю дату 
І застигає в жилах кров…» 
 Вивчаючи тему в 11 класах «Надзвичайні ситуації» вчителі школи Химич П.С., Кучерук А.А. провели урок-екскурсію у музеї «Ветерани Чорнобиля», який був створений Лубенською міською громадською організації інвалідів чорнобильців. 
 Заступник голови організації Погребняк Л.М. познайомила учнів про власні спогади ліквідації аварії на ЧАЕС, про лубенчан ліквідаторів аварії. Учні розглянули онлайн Всеукраїнську електронну книгу пам`яті, яка щодня поповнюється новими іменами. Діти на власні очі побачили спецодяг у якому працювали ліквідатори та якими приборами користувалися в той страшний час. 
















Старшокласники вдячні за історичні спогади і цікаву розповідь. 
На Чорнобилі журавлі летіли 
З вирію вертались на весні 
Як сніжниця попилище біле 
Розвівалась в рідній стороні.
Учитель ЗВ Химич П.С.




Конкурс на кращий Lapbook

 Lapbook – складова проєктної діяльності школярів в освітньому процесі Нової української школи. Інтерактивна книга, зроблена своїми руками, найчастіше оформлюється у вигляді папки, всередині якої кишеньки з різноманітними завданнями та пізнавальною інформацією. 

 З метою популяризації дитячої зарубіжної літератури серед молодших учнів 28 жовтня в паралелі 4-х класів відбувся конкурс на кращу книжку-саморобку, в якій потрібно було зібрати різноманітні завдання на задану тему. Взяли участь у творчому конкурсі всі бажаючі. А їх було аж 52 учні. Разом із оволодінням видом проєктної діяльності, яким виступає виготовлення lapbook, четвертокласники готувалися вивчати новий предмет у 5-му класі. Діти не тільки зосередилися на зарубіжній літературі, а й при виготовленні власної книжечки розмальовували фрагменти казок, вирізали пазли, придумували загадки про казкових героїв, вчилися шукати необхідну інформацію в Інтернеті, читали біографії зарубіжних письменників, розвивали креативність.


 Найкреативнішими були такі учасники конкурсу: Геращенко Поліна(4-А), Ковальов Тарас(4-А), Боровко Арсен(4-А), Помаз Юлія (4-А), Гирич Микола(4-А), Богатиренко Вероніка (4-А), Толочій Юлія(4-А), Петренко Єгор(4-Б), Деревеня Ярослав(4-Б), Левін Максим(4-Б), Корсун Христина(4-Б), Кисляк Артем (4-Б), Перекопний Гліб(4-Б), Геращенко Поліна (4-Б), Курильчук Валерія (4-В), Биковський Максим(4-В), Куць Денис(4-В). А учні 4-В класу Скрипник Богдан, Нікітченко Максим і Гайдук Дмитро продемонстрували вміння спрацювати в команді. Вони разом добирали матеріал до інтерактивної книжки.
 Шляхом голосування конкурсні роботи своїх старших товаришів оцінювали третьокласники. Вони розглядали титульні сторінки, відкривали кожен лепбук, читали завдання. Більшістю дитячих голосів обрано переможця. Учні 3-х класів визнали найкращим lapbook учня 4-В класу Куця Дениса. 











  В результаті такої тематичної гри учні 3-4-х класів дізналися про відомих казкарів Шарля Перро, братів Грім, Ганса Крістіана Андерсена, поета Олександра Пушкіна. Побачили Червону Шапочку, Кота у Чоботях, Бременських музикантів, Попелюшку, Снігову Королеву, Русалоньку, Білосніжку, Золоту рибку та інших улюблених казкових персонажів. Побували разом з Алісою в Країні Чудес (автор Льюїс Керрол). А також здійснили уявну подорож з Чарівником по Смарагдовому місту (автор Френк Блум ). 
  Дослідницька діяльність молодших школярів у процесі ознайомлення з творчістю зарубіжних письменників сприяла активізації освітнього простору та налаштовувала дітей на власні відкриття в контексті індивідуальної траєкторії розвитку.




Заступник директора з НВР А.В. Грибань

Твори зарубіжних письменників

Дуже важливо для людини
Знати дорогу до бібліотеки.
Простягніть до знань руку.
Вибирайте книгу як друга. 
(Т. Бокова)
 У шкільному фойє була проведена виставка творів зарубіжних письменників. Експонувалися літературні казки Г.К.Андерсена, Ш.Перро, братів Грімм, Р.Кіплінга, О.Толстого, О.Пушкіна, Дж. Родарі, В.Гауфа. Бібліотекар Агеєнко Н.Г. відвідала декілька класів і розповіла про творчість письменників, показала зразки читацьких щоденників.













Класовод 3-В класу Буторіна О.М. наголосила, що учні класу ведуть читацькі щоденники, і виставка є гарною підказкою для їх творчості. Класовод 3-Г класу Крістіян Т.О. звернула увагу на використання періодичної літератури, зокрема, журнали «Барвінок», «Колосок», «Пізнайко» у творчих пошуках.







Класовод Максакова А.В., 3-Б клас, рекомендувала своїм вихованцям більше читати творів усної народної творчості. Діти активно скористалися порадою вчителя. Керівник 2-В класу Паріста А.М. підкреслила необхідність читання додаткової літератури для покращення техніки читання. Багато учнів відвідали шкільну бібліотеку. 
Бібліотекар Агеєнко Н.Г.

вівторок, 26 листопада 2019 р.

Свято української пісні

 Щороку у нашій школі проходить свято української пісні з метою викликати пізнавальний інтерес до пісні та бажання знати і любити народну творчість.
 Сьогодні учні 6-х класів підготували жартівливі пісні й подарували усім чудовий настрій своїми інсценізаціями. Звучали такі пісні: «Ой, я на базар ходила» (6-А клас), «Ти ж мене підманула» (6-Б клас), «Ой, там на товчку» (6-В клас). Міценко Марія (8-А) відкрила захід піснею «Свята земля».



















 Ведучі Лохвицька Дарина (7-А) та Руденко Тетяна (7-В) розповіли про гру-змагання, яку раніше проводили хлопці перед тим, як запросити дівчат на танець. Усім учасникам свята сподобалась гра «Вгадай пісню». На завершення танцювальний колектив «Перлина» продемонстрували український гопак.
 Українська пісня – це бездонна душа народу, його сила, його слава. Дуже добре, що діти люблять і продовжують традиції й обряди нашого народу.
Педагог-організатор Гринь А.В.

понеділок, 25 листопада 2019 р.

Корисні зустрічі

 25 листопада стартувала акція «16 днів проти насильства», у ході якої учні старших класів мали корисні зустрічі з профільними спеціалістами. Для хлопців і дівчат 10 класів лікарі Маценко Т.В. та Русіна Г.В. прочитали лекцію із відеорядом про проблеми дорослішання та ризики, пов’язані з ним. 


 




Дев’ятикласники зустрілися з інспектором ювенальної превенції Лубенського ВП Сорокотягою К.М., яка нагадала про види відповідальності неповнолітніх за вчинені правопорушення, розповіла про результати рейдів містом, випадки булінгу в області. 



Нагадала правила протидії цькуванню і провела тренінг на згуртування колективу, вияв довіри до однокласників. Цього ж дня у школі проходила батьківська конференція, на якій директор школи В.М. Дем’янець нагадав про відповідальність батьків за дітей, необхідність довіри між школою та родиною, недопущення проявів насильства в сім’ї та класних колективах. 









ЗД з ВР Огарьова Л.М.