Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова - це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя.
Цього дня учні 5-Б класу завітали до молодших школярів 2-А та 2-В класів із власною презентацією "Мова калинова". Семенова Я. та Рябченко Я. у ігровій формі розповіли дітям про історію виникнення Дня рідної мови. Цікаві конкурси для юних мовознавців виявили неабиякі знання учнів з української мови та літератури. Прозвучали поетичні рядки з уст п'ятикласників (Холодняк К,. Мирна М., Горох С., Паріста С., Товарницька В.), а другокласники у відповідь презентували рядки поезії Лесі Українки.
Для учнів 5-6 класів було проведено розважально-виховний захід із використанням ІКТ. Школярі розгадували ребуси, розшифровували фразеологізми в малюнках, збирали прислів'я, виправляли лексичні помилки у реченнях та складали цитати про рідну мову.
Дружній двобій закінчився веселими посмішками. Учні зрозуміли значення мови в повсякденному житті та закріпили отримані на попередніх уроках знання.
Учитель української мови та літератури Плегуца Л.М.
Немає коментарів:
Дописати коментар