вівторок, 10 грудня 2024 р.

Сімейні реліквії

  10 грудня, у Ліцеї імені братів Шеметів для учнів 10-В класу був проведений виховний захід під назвою “Сімейні реліквії”. Дана подія була спрямована на розвиток інтересу до родинної історії та усвідомлення важливості збереження сімейної спадщини.
  Учні принесли до ліцею особисті сімейні скарби: старовинні рушники, вишиванки, хустки, фотографії та ікони.

 Головань Валерія презентувала перед однокласниками презентацію в якій дала характеристику предметам, що відносяться до сімейних реліквій.


   Шульга Анна ознайомила присутніх з різновидами рушників та їхнім символічним значенням. Рушник символізує чистоту, добробут, гостинність та любов, і використовується в багатьох українських обрядах, таких як:
1. Весілля: рушник є невід'ємним атрибутом весілля. Він символізує щасливе майбутнє молодят.
2. Хрещення: рушник служить для того, щоб оберігати дитину відзла.
3. Поминання: рушник символізує дорогу до вічності.
    Український рушник – це не просто річ побутового вжитку, це невичерпне джерело символіки та духовного навантаження. Кожен вишитий орнамент на цьому унікальному текстильному виробі має свою особливу значущість та історію. Він став своєрідною мовою без слів, що висловлює почуття, традиції та ідентичність українського народу.


    Мороз Тетяна розповіла історію походження вишиванки та охарактеризувала символи, що наносилися на сорочку. Геометричні візерунки символізують стихії природи та родючість землі. Рослинні та квіткові орнаменти здавна символізують сімейне щастя та материнську любов. Майстрині з усієї країни зображували на полотні тварин і вірили, що їхні зображення приносять вірність, достаток і довголіття.
    Вишиванку знає кожний українець, Адже це не просто одяг а частина душі. Наші працьовиті пращури завжди вміли створити справжню красу з полотна і ниток. Матері вишивали своїм дітям одяг з особливою теплотою та любовʼю. Сьогодні вишиванка є не лише національним одягом, а й елементом моди. Зайченко Марія поділилася інформацією про українську хустку. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це невід'ємна частина української культурної спадщини. Хустка супроводжувала людину протягом усього життя — від народження і хрестин до поховання та поминання. Нею обдаровували кумів під час хрестин і весіль. Для жінки хустка була оберегом.
    Гарамась Олександр поділився з однокласниками світлинами солдатів Першої світової війни. Однією з основних властивостей фотографій є безпосередня фіксація історичної інформації в момент дії. Відповідно вони є неоціненими носіями візуальної інформації про часи, коли вони були створені. Один із найвідоміших американських фотографів ХІХ ст. Метью Бреді недарма зазначив «Фотоапарат – це око історії».
    Вчитель історії Ковалевич Олександр зробив виставку своєї невеличкої колекції ікон. Розповів про особливості створення ікон, їх різновиди, ступінь рідкості та релігійну цінність.

    На заході були представлені різні види реліквій. Учні могли бачити багато старовинних рушників та ікон. Адже саме ці предмети є важливою частиною української спадщини.
    Присутні дізналися як такі речі допомагають глибше зрозуміти історію своїх родин і зв’язок між поколіннями. Захід викликав багато позитивних емоцій та зацікавлення.
Учень 10-В класу Позняк Ярослав

Немає коментарів:

Дописати коментар