Якщо людина забуває минуле,
то у неї немає сьогодення,
вона не має права на майбутнє.
Родинні історії – основа-основ людського життя. Це пуповина, яка зв’язує нас із минулим, своєрідний код нації. Чим більше людина знає про свій рід, тим впевненіше вона почувається. Тому, надзвичайно важливим завданням шкільної історичної освіти є розвиток інтересу дітей до минулого своїх рідних, збереження та примноження цих знань.
З метою популяризації сімейних традицій старшокласники нашої школи провели виставку «Реліквії моєї родини». З великим трепетом і гордістю діти розповідали про речі, які передаються в їхніх родинах із покоління в покоління та мають для них неабияку цінність. Різноманіття цих реліквій вражає: кавник та глечики ХІХ ст.; стародавні ікони, яким понад 150 років; вишивані рушники та сорочки, створені прапрабабусями; прялка ХІХ ст.; нагороди часів Другої світової війни; іменний годинник; тканий пояс та мереживо; жіночі хустки; книга «Кобзар» із родинної бібліотеки п. ХХ ст. та безліч фотографій, що зберігають пам'ять про неймовірних людей.
Вражає активність наших учнів. Серед них: Кононенко Всеволод, Горох Софія, Мирна Мілена, Пирч Анастасія, Лихіцька Вероніка, Рибка Вікторія, Третяк Олександр, Байковська Єлизавета, Ковтун Оксана, Назаренко Єгор, Панченко Вероніка, Жабинська Єлизавета, Безносюк Аліна, Колісник Дар’я, Малько Анна, Ладика Владислав.
Виставка розмістилася в шкільній бібліотеці. Учасники освітнього процесу з цікавістю слухали розповіді дітей про сімейні реліквії.
Наш «мінімузей» наразі популярне місце в школі. Є сподівання, що перша спроба переросте у добру традицію.
Як виявилося, у наших дітей дуже багато сімейних реліквій про які вони хотіли б розповісти. Приємно, що підростаюче покоління зберігає сімейні традиції та популяризує їх. Щира подяка усім, хто долучився до організації проведення виставки «Реліквії моєї родини».
Учитель історії Олена Больбот.
Немає коментарів:
Дописати коментар