субота, 29 квітня 2023 р.

Стартував XVIII обласний зліт юних туристів-краєзнавців

 26 - 27 квітня на базі Лубенської міської бібліотеки ім. В. Леонтовича розпочався XVIII обласний зліт юних туристів-краєзнавців.
 На І етапі – «Творчі майстерні» за напрямком екологія свою роботу захищала і учениця 9-Б класу Лубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  Семенова Ярослава  з темою «Екологічні особливості природних об’єктів дендропарку Лубенського лісотехнічного фахового коледжу».
 Попереду оцінювання робіт, тож віримо в успіхи  нашої учениці та  щиро бажаємо їй наукових досягнень на усіх пройдених етапах!
 4-5 травня пройдуть змагання на туристсько-краєзнавчому маршруті.
Учитель біології Руслан Білан

Виставка «Реліквії моєї родини»

Якщо людина забуває минуле,
то у неї немає сьогодення,
вона не має права на майбутнє. 
 Родинні історії – основа-основ людського життя. Це пуповина, яка зв’язує нас із минулим, своєрідний код нації. Чим більше людина знає про свій рід, тим впевненіше вона почувається. Тому, надзвичайно важливим завданням шкільної історичної освіти є розвиток інтересу дітей до минулого своїх рідних, збереження та примноження цих знань.
 З метою популяризації сімейних традицій старшокласники нашої школи провели виставку «Реліквії моєї родини». З великим трепетом і гордістю діти розповідали про речі, які передаються в їхніх родинах із покоління в покоління та мають для них неабияку цінність. Різноманіття цих реліквій вражає: кавник та глечики ХІХ ст.; стародавні ікони, яким понад 150 років; вишивані рушники та сорочки, створені прапрабабусями; прялка ХІХ ст.; нагороди часів Другої світової війни; іменний годинник; тканий пояс та мереживо; жіночі хустки; книга «Кобзар» із родинної бібліотеки п. ХХ ст. та безліч фотографій, що зберігають пам'ять про неймовірних людей.
 Вражає активність наших учнів. Серед них: Кононенко Всеволод, Горох Софія, Мирна Мілена, Пирч Анастасія, Лихіцька Вероніка, Рибка Вікторія, Третяк Олександр, Байковська Єлизавета, Ковтун Оксана, Назаренко Єгор, Панченко Вероніка, Жабинська Єлизавета, Безносюк Аліна, Колісник Дар’я, Малько Анна, Ладика Владислав.
 Виставка розмістилася в шкільній бібліотеці. Учасники освітнього процесу з цікавістю слухали розповіді дітей про сімейні реліквії. 
 Наш «мінімузей» наразі популярне місце в школі. Є сподівання, що перша спроба переросте у добру традицію. 
 Як виявилося, у наших дітей дуже багато сімейних реліквій про які вони хотіли б розповісти. Приємно, що підростаюче покоління зберігає сімейні традиції та популяризує їх. Щира подяка усім, хто долучився до організації проведення виставки «Реліквії моєї родини».
Учитель історії Олена Больбот.

пʼятниця, 28 квітня 2023 р.

Шляхами козацької слави

 28.04.2023 року учні 8-их класів разом з учителем Ковалевич О.М. відвідали в шкільній бібліотеці виставку «Визначні діячі історії України», основний акцент був зроблений на історичні матеріали про гетьманів. Переглянули книжки та опрацювали деякі вибіркові матеріали з них.

Після цього серед команд 8-их класів було проведено історичну вікторину «Шляхами козацької слави».

1 місце посіла команда 8-Г класу.
2 місце посіла команда 8-В класу.
3 місце посіла команда 8-А класу.
4 місце посіла команда 8-Б класу.
Учитель історії Олександр Ковалевич

четвер, 27 квітня 2023 р.

«Стародавні цивілізації людства

 27.04.2023 року вчитель історії Ковалевич О.М. організував творчій проєкт-мандрівку «Стародавні цивілізації людства» для учнів 6-х класів, з метою поглиблення знань з історії Стародавнього світу. Учні підготували інформацію з таких тем:
1. Давній Єгипет.
2. Кімерійсько-скіфський світ.
3. Держави Дворіччя.
4. Давні Індія та Китай.
5. Антична грецька цивілізація.
6. Доба еллінізму.
7. Давній Рим за царської та республіканської доби.
8. Римська імперія.
  Учні 6-А класу презентували свої проекти: Лисенко, Калітенко, Звірковський, Леоненко, Кричфалушій, Цегельна, Малишко, Наконечний, Кочура, Малініна, Мухопад, Яременко, Липка, Шило, Хомяк, Ляшенко, Сахно, Ванцак, Онуфрієва.

Учні 6-Б класу презентували свої проекти: Фільов, Оксеніченко, Лєгдан, Бойко, Шай, Михайлова, Гузь, Шкляр, Романчук, Кузьменко, Адаменко, Холод, Федоренко, Кочубей, Чумарна, Бербенець, Шеремет, Караченцев, Малицька, Панченко, Голояд, Ємченко, Курило.

 Учні 6-В класу презентували свої проекти: Козюпа, Колісник Д., Безносюк, Ладика, Могила, Ісаков. Зеленюк, Мироненко, Котко, Коліснік Є., Рева, Правник, Спиця, Горкавий, Афонін, Сінько.

Учні 6-Г класу презентували свої проєкти: Олексенко, Нагорний, Міщенко, П’ятецька, Вовк, Федоренко, Рибка, Гопченко, Панфілова, Чегодаєв, Сірик, Каюн, Яцько, Хало.

Учитель історії Олександр Ковалевич

Вивчаємо історію рідного краю разом із професіоналами

 27 квітня старшокласники нашої школи (учні 9-В, 10-Б, 10-Г, 11-Б класів) поринули у цікавий світ минулого рідного краю. Уявну подорож Лубнами провела науковий співробітник Лубенського краєзнавчого музею ім. Гната Стеллецького, чудовий професіонал – Сафронова Тетяна Григорівна, яка люб’язно погодилася прийти до нас на гостини.
  Це була неймовірна зустріч, яка перенесла учасників у м. Лубни ХІХ – поч. ХХ ст. Діти дізналися багато цікавих фактів з історії рідного міста. 
Тетяна Григорівна розповіла про: розвиток аптечної справи на території Лубенщини, найстарішу будівлю міста (нині приміщення фінансово-економічного коледжу, а в ХІХ ст. – духовне училище), Лубенський гусарський полк, чоловічу гімназію та метеорологічну станцію при ній, перший приватний музей на теренах України в с. Круглик та його засновницю – Катерину Скаржинську, проблему доріг та неймовірну історію про засушеного крокодила… Розповідь супроводжувалася переглядом світлин. Зустріч пройшла, як кажуть, на одному диханні та викликала в учасників позитивні емоції.
 Щиро дякуємо Тетяні Григорівні за можливість зайвий раз переконатися, що Лубни, то «крутезне місто з надзвичайним минулим».
Учитель історії Олена Больбот.

Пам'ять про Чорнобиль: згадуємо минуле, плануємо майбутнє…

 З метою донесення до свідомості учнів масштабів Чорнобильської катастрофи, прищеплення любові до рідного краю, виховання почуття співчутливості, критичного ставлення до історичних подій, у 5-А класі відбулася виховна година «Пам'ять про Чорнобиль: згадуємо минуле, плануємо майбутнє…».
 Ми пам'ятаємо про трагедію, яка сталася 37 років тому і є найбільшою в історії ядерної енергетики, та про всіх, хто загинув і постраждав від її наслідків.
Щоб символізувати підтримку екологічно чистого довкілля, учні виготовили білі троянди з паперу в техніці орігамі. Надіємося, що ці троянди нагадають про важливість безпеки та про те, що кожен з нас може зробити свій внесок у збереження планети.
 Давайте робити все можливе, щоб наш світ був кращим місцем для життя.

Визначні гетьмани України

 27.04.2023 року учні 8-их класів під керівництвом учителя Ковалевича О.М. підготували творчі проєкти «Визначні гетьмани України». Дослідивши історію особистостей, що залишили помітний слід в історії України, команди виготовили плакати та презентували їх на уроці. Учасниками проєкту були продемонстровані творчі та пошукові якості, інтерес до обраної теми. Адже особливою національною рисою нашого народу є історія гетьманської України.
 Учні 8-А класу обрали для висвітлення діяльність таких гетьманів:
1. Пилип Орлик (Похвала, Сень, Фролов, Пасько).
2. Богдан Хмельницький (Охріменко, Курінна).
3. Данило Апостол (Пархоменко, Женевська, Крят, Обмок).
4. Петро Дорошенко (Комлач, Пуденко, Омельяненко).
5. Іван Мазепа (Карабут, Косолап, Ветлов).
6. Кошовий отаман Іван Сірко (Мороз, Ірклієнко).
Учні 8-Б класу обрали для висвітлення діяльність таких гетьманів:
1. Іван Мазепа (Висоцька, Павлюк, Гарамась, Дзядевич).
2. Петро Дорошенко і Дем’ян Многогрішний (Лукієнко, Клименко, Звірковський).
3. Павло Полуботок (Корсун, Олексієнко, Васецька).
Учні 8-В класу обрали для висвітлення діяльність таких гетьманів:
1. Богдан Хмельницький (Степаненко, Мироненко, Жураковський, Коноваленко).
2. Іван Мазепа (Дорофії, Кисляк, Біланенко).
3. Кирило Розумовський (Зарапіна, Сало, Матьоха, Охріменко).
4. Іван Виговський (Карпов К., Варвинський, Юшко, Конько, Михайленко).
5. Павло Полуботок (Мотузний, Маляр, Карпов Є., Перелет ).
Учні 8-Г класу обрали для висвітлення діяльність таких гетьманів:
1. Юрій Хмельницький (Самохвал, Булах, Мисюк, Колісник).
2. Павло Тетеря та Іван Брюховецький (Могила, Іваненко, Ганус, Васільєв).
3. Іван Самойлович (Яременко, Олійник, Коваленко, Кокошко, Гуленко).
4. Данило Апостол (Колєснік, Сінько, Стрюк, Кравченко).
5. Богдан Хмельницький (Сушко, Федченко, Павліщенко, Клепач, Садовий).

Учитель історії Олександр Ковалевич

Літературний калейдоскоп

 Зібратися разом, прочитати історію або зануритися в улюблену книгу – все це можливо в інформаційно-ресурсному центрі нашої школи. Бібліотека стала місцем для проведення заходів, які можуть не тільки зацікавити, але і навчити читачів. 
 З метою популяризації читання для учнів 6-В класу вчитель англійської мови Свєтлова Н.О. та завідувач бібліотекою Водолазська Н.В. провели «Літературний калейдоскоп», на якому ознайомили дітей з американськими та англійськими письменниками, їх біографіями та творами.
 Шестикласники були приємно здивовані, що у бібліотеці є книги англійською мовою як в оригіналі, так і адаптовані для читання школярам. Протягом заходу діти дізналися цікаві факти з життя письменників та закріпили свої знання за допомогою вікторини. Тож, захід виявився не тільки цікавим, але й корисним.

середа, 26 квітня 2023 р.

Ефективне спілкування і право

  З метою поглиблення знань учнів про свої права та обов`язки та інформування учнів про головні статті Конвенції ООН про права дитини, розвитку правової культури у фойє школи розміщено інформаційний стенд "Права дитини". Конвенція ООН про права дитини», розроблений учителем правознавства Кабушкою О. М. Учні із задоволенням ознайомлювалися із змістом статей Конвенції, обговорювали між собою, які саме права найчастіше порушуються та які обов'язки найважче виконувати.
 Ефективна комунікація, доброзичливе спілкування в учнівському колективі – запорука психологічно здорового розвитку підлітків у безпечному просторі.. Вміння спілкуватися є невід’ємною частиною демократичного правового суспільства.
 26 квітня учитель правознавства та громадянської освіти Кабушка О. М. для учнів 10-х класів провела заняття з елементами тренінгу «Ефективне спілкування і право» . Важливою темою, яка порушувалася на тренінгу було необхідність дотримуватися прав та виконувати обов`язки через вміння спілкуватися , приймати інших такими як вони є, з їхніми недоліками та позитивними якостями. Тренінг був насичений практичними порадами та цікавими вправами «Ниточки долі», «Права, обов`язок, хаос», «Ефективне спілкування», які необхідні для законослухняних громадян, що здатні до взаємодії, знаходити ефективні шляхи вирішення конфліктних ситуацій через словесні методи взаємодії.

«Чорнобиль: біль і трагедія України»

Чорнобиль – ми пам’ятаємо цю дату
І застигає в жилах кров.

  Ось уже 37 років поспіль 26 квітня – трагічна сторінка в історії людства. Саме в цей день, у далекому 1986 році, стався вибух на 4-му енергоблоці ЧАЕС. За оцінками науковців аварія спричинила найбільшу техногенну екологічно-гуманітарну катастрофу світового масштабу.
 Учні нашої школи активно долучилися до заходів приурочених чорнобильській трагедії. Бондарь Єлизавета, Рябко Настя, Самсоненко Вікторія (11-А клас) виготовили лепбук «Чорнобиль: біль і трагедія України» та провели тематичний захід для учнів 3-В класу.
 Учні 9-Б та 10-А класів стали учасниками уроку-візії (моделювання ситуації у майбутньому) «Тіні Чорнобиля в об’єктиві майбутнього». 
Старшокласники прогнозували можливий розвиток подій на території чорнобильської зони за чотирма напрямами: екологічним, енергетичним, науковим, туристичним.
 Діти дійшли висновку, що відчужена чорнобильська зона є важливим стратегічним об’єктом України, Європи, світу.

Дзвони Чорнобиля душу бентежать..

 Про трагічну дату в історії України, яка сталася 26 квітня 1986 року, учні 7 – Б класу (кл. керівник Волошина І.В.) згадали на виховній годині “Дзвони Чорнобиля душу бентежать..”. Захід розпочався з перегляду відеофільму “Чорнобиль”. Діти побачили унікальні відеоматеріали про катастрофу в історії людства, ознайомилися з хронікою подій та історичними фотографіями трагедії на ЧАЕС. Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника школярі вшанували пам'ять жертв трагічних подій квітня 1986 року.
 
 До 37 річниці аварії на Чорнобильській АЕС учні 10-А та 10-В класів відвідали меморіальний комплекс" Героям Чорнобиля", поклали квіти, ушанували пам'ять ліквідаторів хвилиною мовчання. Повернувшись до школи, старшокласники переглянули документальний фільм про цю страшну трагедію.