вівторок, 27 квітня 2021 р.

Біль Чорнобиля в серці залишається

Хай стане мир міцним у стократ,
Хай над землею чисте небо буде.
Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроки людство – не забуде.
 26-го квітня, минає 35 років, як на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Цей день поділив життя багатьох людей на “до” та “після”, залишивши по собі глибокий відбиток у пам'яті.
 Аварія на Чорнобильській АЕС торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат. Спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження.
З метою донесення до свідомості учнів масштабів чорнобильської катастрофи, прищеплення любові до рідного краю, виховання почуття співчутливості, критичного ставлення до історичних подій, у 5-9 класах було проведено у дистанційному форматі заходи присвячені 35-й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Учні переглянули «Уроки пам’яті Чорнобиля». В залежності від віку, було розглянуто не лише наслідки радіаційного забруднення, а медичні та соціальні наслідки аварії на ЧАЕС, в яких сьогодні ми живемо і з якими будуть жити наші нащадки.
Відеоуроки можна переглянути та завантажити  за посиланнями:
Прослухали пісню Наталії Май «Чорнобильська біда».
 Чорнобильська катастрофа фактично нездоланна, оскільки головним її наслідком є радіація, незрима й невідчутна, здатна діяти протягом тисяч років і на величезних територіях. Саме тому тема Чорнобильської трагедії близька не лише українцям, а й людям усього світу. Однак час невпинно йде вперед. Віддаляється чорна дата Чорнобиля, про яку з болем згадуємо сьогодні. І хочеться, щоб більше ніколи й ніде у світі не повторилось подібне лихо.
Кривуненко С.М., учитель основ здоров’я


понеділок, 26 квітня 2021 р.

Трагічна сторінка в новій історії України

Чорних дат у людства є немало,
Кожна з них - це міна під прогрес.
Найстрашніше, що усіх спіткало,
Вибух на Чорнобильській АЕС.
  26 квітня 1986 рік. Події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і створив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу.
Про важливі речі хотілося б спілкуватися вживу, дивитися в очі одне одному, чути голоси та бачити емоції. Але в умовах дистанційного навчання, сподіваючись на силу відеоматеріалів , хотілося б донести до учнів гіркоту трагедії, що сталася 35 років тому назад у Чорнобилі.
Цього для учнів 7-Б класу на платформі дистанційного навчання було проведено "Урок пам'яті Чорнобиля".


 А протягом попереднього тижня було оформлено інформаційну сторінку з історичними фактами та посиланнями на цікаві факти про Чорнобиль.
Семикласники мали змогу відвідати в режимі онлайн Національний музей «Чорнобиль» . Під час віртуального туру на них чекали сотні фотографій, спеціальних приладів та історичних реліквій з Чорнобильської зони відчуження, унікальні експонати та можливість «розсекретити» документи й карти з грифом «Таємно». Також діти ознайомились з музичним проєктом «Звуки Чорнобиля», який через творчість талановитих людей допомагає подивитися з іншого кута зору на історію, яка назавжди залишиться на мапі світу найбільшою техногенною катастрофою.
Чорнобиль... Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Щастя нашої днини в тому, що ми живемо, що ті, що могли ніколи не народитися після 1986 року народились, живуть і вчаться творити прекрасне.
Класний керівник 7-Б класу Семенова І.В.

понеділок, 19 квітня 2021 р.

Обласний дистанційний конкурс з фізики 2021 рік

Фізика - це легко та цікаво. 
Знати фізику - розуміти багатогранний та неповторний світ природи
  Різноманіття ситуацій, з якими стикається молоде покоління, висуває перед системою загальної середньої освіти широкий спектр завдань, пов'язаний з накопиченням учнями позитивного досвіду, знаходженням відповідей на питання, що стосуються реальних явищ навколишнього світу.  
 Полтавським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради був проведений обласний дистанційний конкурс з фізики, у якому брали участь 132 вихованці технічних гуртків, закладів позашкільної освіти та учні 7-10 класів закладів загальної середньої освіти.
 Конкурс проводився з метою виявлення, розвитку та підтримки учнівської молоді, що цікавиться поглибленим вивченням фізики, формування пізнавальних інтересів учнів, організації їх самостійної пізнавальної діяльності, створення інтерактивного освітнього середовища на основі використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. 
Вітаємо
Семенову Ярославу, ученицю 7-Б класу (вч.Голяка Б.І.),яка успішно пройшла два етапи та зайняла  І місце
Заступник директора з НР Самокиша К.Г.

Навчально –польові збори 2021

 В ЗОШ № 2 розпочалися навчально-польові збори. Завдяки спонсору, підприємцю депутату міської Ради було виділено 1800 гривень для проведення стрільб. Учні 11-х класів виконали 1 вправу стрільб з АК-74.
                 

 Високі результати показали майже всі учні, але найкращими стали Аліксандров Назар, Снісарчук Сніжана, Мороз Іван, Колісник Карина, Горовенко Катерина, Калюжний Володимир.
Випускники провели ознайомчі стрільби з АК-74 з оптичним прицілом, гвинтівки Мосіна, карабіна СКС, пістолета ПМ.
Зайняття пройшли на високому організаційному рівні. Всі учасники залишилися дуже і дуже задоволені. Приємно буде показати перші мішені батькам, учителям, друзям.







Вчитель «Захисту України» Петро Химич

пʼятниця, 9 квітня 2021 р.

Результати марафону з української мови імені Петра Яцика

 

 З метою розвитку в учнівської молоді стійкої мотивації і свідомого прагнення до вивчення української мови Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів» та Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» з 22 лютого до 21 березня 2021 року в дистанційному форматі проводили Всеукраїнський відкритий марафон з української мови імені Петра Яцика. Марафон проходив у чотири етапи, а участь у ньому взяли 25 673 учасники з України та 144 учасники  з 25 різних країн світу.
 Семенова Ярослава, учениця 7-Б класу гідно представила наш заклад у цьому конкурсі.  Адже серед 2521 семикласників з усієї крани, які розпочали марафон та 1059 учасників даної вікової категорії, що дійшли до 4 (заключного) етапу, вона зайняла 7 місце. 
 Ярослава отримала іменний сертифікат, а наша школа - спеціальну пропозицію від освітньої компанії HUMAN - участь у програмі HUMAN-чемпіон, яка передбачає:
- спеціалізований канал комунікації;
- проходження онлайн-тренінгів з можливістю отримати сертифікат;
- першочерговий рівень обслуговування клієнтських запитів;
- доступ до інформаційного пакету HUMAN;
- можливість першими випробувати новий функціонал.
Заступник директора з ВР Огарьова Л.М.

четвер, 8 квітня 2021 р.

Навчаємося дистанційно

   З 5 квітня учні початкових класів повернулись до занять після канікул. Освітні послуги продовжують надавати педагоги школи з використанням технологій дистанційного навчання. Уся школа працює на єдиній освітній платформі Human.
 Для охоплення навчанням усіх дітей вчителі змушені застосувати різні засоби комунікації. 

У співпраці з батьками здійснюють інтерактивну взаємодію з молодшими школярами, використовуючи відеоінструмент Zoom при вивченні нового матеріалу, створення презентацій для формування навичок самостійної роботи учнів з досліджуваним матеріалом, а також забезпечують консультативний супровід у процесі дослідницької діяльності синхронно (онлайн) та асинхронно в зручний для учнів час.
        
Вчителі обов'язково приділяють увагу здоров'язберігаючим технологіям, застосовують вправи для очей, наголошують про правильну поставу учнів під час роботи за комп'ютером.
Постійний вчительський супровід дозволяє системно відстежувати результати навчання кожної дитини, а за потреби надавати належну підтримку в освітньому процесі заради досягнення успіху.
Заступник директора з НВР  Грибань А.В.

середа, 7 квітня 2021 р.

Дослідження ґрунту

 Україна  – це аграрна країна. Ґрунти — найбільше багатство нашої держави. За площею родючих чорноземів Україна посідає перше місце в світі. Утворюється ґрунт упродовж століть, а зруйнувати його можна украй швидко. Вода, вітер, господарська діяльність людини — є руйнівниками.

     Ґрунт — один з найважливіших елементів екологічної системи Землі. Разом з сонячним світлом, водою, температурою навколишнього середовища він є невід′ємним компонентом зовнішнього середовища життєдіяльності людини. Будучи одним з елементів біосфери та екологічної системи, яка визначає умови проживання людини, має великий вплив на здоров'я населення і гігієнічне значення.  Людина, добуваючи з ґрунту воду, проводячи різні земляні, зокрема підземні і сільськогосподарські роботи, постійно піддається різним діям окремих ґрунтових чинників.

     Працьовиті землероби постійно дбають про якість землі, але з часом помічають, що врожайність зернових культур, овочів і фруктів падає. Відтак щороку все більше актуальним для аграріїв є завдання щодо підвищення родючості ґрунту.

Ґрунт є дуже цінним ресурсом до якого ми повинні ставитись з особливою дбайливістю. Дослідження і аналіз ґрунту – перший крок до управління родючістю, завдяки якому можна отримати важливу інформацію та покращити його стан. Адже родючість є ключем до врожайності.

     Дослідницька діяльність є невід’ємною складовою навчання молодших школярів. Учнів 4-Г класу дуже зацікавила тема «Ґрунт. Властивості ґрунту». Саме перед початком весняно-польових робіт глибоке вивчення даної теми було актуальним. Четвертокласники провели низку досліджень і наочно перевірили склад, шари та родючість ґрунту, наявність вологи, мінеральних речовин та живих організмів. Створили міні лабораторію з виготовлення кінетичного піску та виготовлення фігурок з нього. Застосовуючи технологію сторітелінг школярі в цікавії формі розповіли товаришам про тварин, які живуть у ґрунті та важливість охороняти і не забруднювати навколишнє середовище.


Робота над вивченням теми учням принесла задоволення і міцні знання.

Класовод 4-Г класу Крістіян Т.О.