понеділок, 30 листопада 2020 р.

Прощай, осінь!

На вербі один листочок, 
До зими один деньочок! 

  У нашій школі відбулося свято «Прощай, осінь!». У 2-А і 2-Б класи завітала ведуча в образі Осені Гончаренко Євгенія (9-В), а у 2-В – Бондарь Єлизавета (9-В). Дівчата провели гру-квест «Знайди подарунки Осені». Учні виконували цікаві завдання у групах, за виконання яких отримували листочки від Осені. Діти декламували вірші, відгадували загадки, придумували асоціації до слів, складали пазли, танцювали, грали в гру на уважність.






   Вчитель музики Тарасенко Світлана Петрівна підготувала з другокласниками веселі пісні «Ми - разом» (2-А), «Кольоровий метелик» (2-Б), «До сонця, до неба» (2-В)



По закінченню гри учні отримали знайдені гостинці від Осені. Свято пройшло весело. Усі присутні отримали безліч позитивних емоцій та незабутніх вражень. 
                                                           





Педагог-організатор Гринь А. В.

Минуле стукає в наші серця

"Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно." 
 Щорічно у четверту суботу листопада в Україні проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років, адже ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем у душі кожного небайдужого до подій того часу. З нагоди цієї сумної дати 27 листопада вчителі 4-х класів провели тематичну годину щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років. 
Учнів ознайомили з трагічним минулим нашого народу, вчили дітей бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки, виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників. 


 Також четвертокласники дізналися історію квітки незабудки, яка є символом пам’яті жертв Голодомору. 
Тендітна жовто-блакитна квітка
Кличе нас: Не забудь! Не забудь!
Жертв страшного Голодомору
1932-1933 років в Україні 

 Під час уроку трудового навчання, кожен учень виготовив незабудку з паперу та приклеїв її на карту України. 
 Хвилиною мовчання та горінням свічки згадали закатованих голодом жертв геноциду Українського народу. 
 Нехай у ваших душах залишиться цей маленький вогник свічечки, як спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас, які померли страшною смертю, дай, Боже, щоб це ніколи більше не повторилось! 
Хай світло від свічки у небо летить, 
Хоча б одну душу зігріє в цю мить. 
Щоб душа ця загублена спокій знайшла. 
Буторіна О.М., класовод 4-В класу

вівторок, 24 листопада 2020 р.

Прагнемо миру

 

                                            

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя. 

Напередодні цього дня в паралелі 4-х класів проведені виховні години на тему: «Прагнемо миру». Школярі переглянули відеоролики та пригадали події, які відбулися в країні та на Майдані Незалежності у 2013-2014 роках, розширювали знання про революцію Гідності та Свободи; підвищували розуміння єдності і цілісності України, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни.
 

 Вшанували пам'ять Анатолія Безроди, випускника школи №2, який загинув на Сході. Захищаючи незалежність нашої країни, він віддав найдорожче – своє життя. 
 Виконуючи вправу «Мікрофон відкритих думок», школярі висловлювали своє ставлення до України, добираючи слова, які вказували на головні ознаки нашої держави: незалежна, квітуча, самостійна, рідна, красива, багата, солов’їна, щедра, талановита, працьовита тощо.
 

Поняття «гідність» і «свобода», що були головними словами дня, діти з’ясовували в групах під час виконання вправи «Асоціативний кущ» за допомогою тлумачного словника та плакатів. Звичайно, учителі допомагали їм розібратися у значенні цих слів.


 Рефлексією стала вправа «Пазл».Четвертокласники залюбки взялися до роботи. Кожна складена ілюстрація символізувала тему дня. Учні презентували свої роботи та розповідали про їх значення. 
 З прочитаного й почутого діти зробили висновок, що наш український народ гідний і свободолюбивий. 








Україна – це територія гідності та свободи. Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування, але українці довели любов до країни, честь і мужність. Україною потрібно пишатися, її просто неможливо не любити! Єдність і свобода роблять нас гідними дітьми нашої держави. 

Зберігаймо та оберігаймо цей скарб! 

Крістіян Т.О., класовод 4-Г класу

понеділок, 23 листопада 2020 р.

Ні - рабству!

   У листопаді 2020 року у ході акції «16 днів проти насильства» в 6-А класі було проведено виховний захід, присвячений Міжнародному дню боротьби з рабством. У ході заходу були розглянуті поняття рабства та його види, проведено порівняння рабських форм експлуатації у минулому, на основі рабства у стародавньому Римі та сьогодення. Перед учнями з мінідоповідями виступили Ірклієнко Яна та Пасько Андрій. Учні переглянули відео та презентації з даної теми, у яких було висвітлено розвиток рабства з найдавніших часів до наших днів у різних країнах світу. Учні дійшли до висновку, що рабство - це недопустиме явище у наш час, з яким потрібно боротися, як з пережитками минулого.
 

 

Класний керівник 6-А класу Ковалевич О.М.

четвер, 19 листопада 2020 р.

Мандрівка країною толерантності

  До Міжнародного дня толерантності, який світова спільнота відзначала 16 листопада, та в рамках підготовки до акції «16 днів проти насильства», у школі відбулись тематичні заходи. 
  У 4-Г класі вчитель Крістіян Т. О. провела виховну годину «Мандрівка країною толерантності». Діти розгадували тематичні кросворди, зупинялися на різних станціях із цікавими завданнями. Як підсумок, кожен учень виготовив свою долоньку із рисами толерантної людини і об’єднали їх у спільне коло. 

 На ГПД молодші школярі разом із вихователем виготовляли квітку толерантності, брали участь в інтерактивній грі «Я поважаю чужу думку». Першокласники ознайомилися із правилами толерантної поведінки та розіграли різні життєві ситуації. Наприкінці заходу учні створили плакат. 


                                                   Вихователь ГПД Максакова А.В.                                         

понеділок, 16 листопада 2020 р.

Міжнародний день толерантності

 «Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості» Г.Гвіччардіні

  З кожним днем світ жорстокішає. Непоодинокими стають акти насильства, тероризму,  расизму,  та дискримінації. Особливо це становить загрозу дитячому середовищу, оскільки в цьому віці психіка ще не зміцнилася, в дитини відсутній життєвий досвід. Не завжди діти можуть відрізнити, які моральні цінності їм нав’язують. 

  Толерантність – саме те, чого не вистачає зараз деяким людям і націям: терпіння, терпимість, розуміння, дружнє ставлення, спокій, адекватне сприйняття.

16 листопада   в 7-б класі під   девізом "До людини потрібно звертатися по-людськи" було проведено психологічний тренінг "Толерантність в моєму розумінні" в рамках акції "16 днів проти насильства".
Семикласники переглянули тематичні відео та  за допомогою вправ "Голуб настрою",  "Поводир", "Вплив слова на людину", "Стереотипні окуляри", "Подорож з упередженнями" та "Пройти твій шлях"  зробили висновок, що толерантні люди більше знають про свої недоліки та переваги.






 Вони критично ставляться до себе і не прагнуть у всіх бідах звинувачувати інших. Вони не перекладають власної відповідальності на інших. Толерантна людина не ділить світ на два кольори – чорний та білий. Вона не акцентує на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати й зрозуміти інші точки зору. 


А ще діти зрозуміли, що почуття гумору і здатність посміятися над своїми слабкими сторонами – особлива риса толерантної людини.
Семенова І.В., класний керівник 7-Б

Толерантність - норма сучасного світу

 Толерантність є нормою сучасного цивілізованого світу. Як така вона прокламована Декларацією принципів толерантності, затвердженою Резолюцією Генеральної Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року.
  З тих пір цей день щороку відзначається по усій планеті як Міжнародний день толерантності. Так і учні 3 класів приєдналися до відзначення цього дня. 







Толерантність ‒ це готовність постійно і з гідністю сприймати будь-яку особистість або подію. Синоніми: терпіння, терпимість, витримка, примирення, стриманість, володіння собою, врівноваженість, холоднокровність, стійкість, відкритість, мудрість.

Толерантність – це повага до свободи іншої людини, її поглядів, думок, поведінки, прийняття і правильне розуміння різноманіття культур нашого світу, форм самовираження людини і способів вияву людської індивідуальності. Цього і навчаємо наших дітей щоденно.
Паріста А.М.,класовод 3-В класу

13 листопада – Всесвітній день доброти!

Про добро можна багато й красиво розповідати, дискутувати,
мріяти. Але це не принесе ніякої користі, якщо добрі справи не
втілювати в життя, якщо гарні слова залишаться лише словами. 

 «Кожна людина може й повинна в собі плекати добро. Якщо хочеш щирих стосунків, то пам’ятай, що добро починається з тебе», – саме під таким девізом пройшло 13 листопада заняття в групі продовженого дня. У цей день наймолодші школярі мали можливість підсумувати, які добрі справи вони зробили, кому допомогли, кого підтримали у важку хвилину. Першокласники взяли участь в інтерактивній грі «Мандрівка в країну добра», під час якої переконалися, що у світі наперекір усьому перемагає добро. 

Наприкінці заходу учні разом із вихователем створили колаж «Добрі справи», на якому кожен розмістив свою кульку із фото – проявом щирості й доброти. 

Цей день у ГПД був наповнений позитивними емоціями й теплом. 
 Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим. Добра багато не буває! Тож давайте творити ДОБРО!
Вихователь ГПД Максакова А.В.