понеділок, 30 вересня 2019 р.

Міжнародний день туризму

 24-25 вересня з нагоди Міжнародного дня туризму в Лубнах проводилися вже 25 раз змагання з пішохідного туризму. Команда школи у складі: Чухна О., Мороза І., Оріховського Д., Машталіра Я., Косенко І., Юрченко І., Яременко Д., Захарченко А. (старша вікова група) – виборола І місце в особисто-командних змаганнях. Команда у складі: Миколенка А., Ладики В., Коляди М., Ляшенка О., Руденко Т., Охріменко С., Курінної П., Шупортяк В. (середня вікова група) - посіли ІІ місце(керівник команд Білан Р.О.). В особистому заліку першість взяли Мороз Я., Яременко Д. та Коляда М., А Чухно О. – почесне ІІ місце.  
 

27 вересня в приміщенні ДЮКСОТ «Валтекс» начальник управління освіти Костенко М.В. вручив грамоти командам та дітям-переможцям, а також 12 учням 10-х класів - почесні грамоти за сходження на найвищу вершину України - гору Говерлу. Учитель біології, керівник команди Білан Р.О. був нагороджений за ювілейне - 10-е сходження.









 Не одне покоління учнів нашої школи саме завдяки керівнику туристичного гуртка Руслану Олексійовичу здійснюють цей підйом та захоплюючі подорожі кожного літа Прикарпаттям та Закарпаттям. Ось чому так впевнено тримає багато років першість змагань з туризму школа № 2! 

ЗД з ВР Огарьова Л.М.

середа, 25 вересня 2019 р.

Наступність починається з дошкілля

 У школи №2 існує багаторічна система роботи з реалізації принципу перспективності й наступності між суміжними рівнями освіти, яка щороку розпочинається з дієвої співпраці з батьками майбутніх першокласників й підшефним ДНЗ. 25 вересня під керівництвом вихователів з екскурсією до школи завітали майбутні школярі, вихованці двох груп «Дзвіночок» і «Ромашка» з дитячого садочка «Берізка» (завідуюча Коряк К.М.). 
 Діти побачили, як навчаються першокласники на уроках навчання грамоти в 1-А (перший учитель СтепураТ.А.) і в 1-В класах ( перший учитель Тимошенко Л.Г.). 








А в 1-Б класі долучилися до усного рахунку на уроці математики (перший учитель Погрібна А.М.). Зустріч з дошкільнятами була спрямована на ознайомлення зі змістом освітнього простору НУШ. 



















Незабутнє враження на малюків справили спортивна зала й ігровий майданчик, на якому вони мали змогу порозважатися.








25 вересня в актовій залі зібрались батьки дітей, що проживають у мікрорайоні  нашої школи й планують здійснювати навчання в 1-х класах, на зустріч з адміністрацією й вчителями, які навчатимуть дітей у 2020-2021 році.









Заступник директора з НВР А.В.Грибань

вівторок, 24 вересня 2019 р.

Відпочиваємо з користю

24 вересня учні 6-Б  класу відвідали мальовничий Національний парк "Межигір'я".
 





 Увійшовши у ворота, ми відразу ж наче перенеслися в казку, створену магами і чарівниками. Це не просто особняк Януковича, а цілих 114 гектарів території з неперевершеним ландшафтним парком. Обійти всі володіння біглого президента навіть за день практично неможливо. 





  Майже відразу біля входу бачимо чудову водойму з фонтаном. Тут плавають золоті рибки і форель. Йдемо далі, і перед нашими очима відкривається вид на знамениту «Хонку». На підходах до неї – імітація руїн Парфенона (храму в Греції). 







 Місцевість, де розташоване Межигір'я, з досить крутими спусками і підйомами. Такий підйом долаємо на шляху до зоопарку. Тут же, поруч із зоокутком, знаходиться фруктовий сад, оранжерея і ферма, де навіть продають молоко від «президентських» корів. 
Набережна, що виходить на Київське водосховище, просто величезна! А ще ми відвідали кінологічний клуб, де працююють  ентузіасти своєї справи, які кажуть, що роблять все, щоб зберегти національне надбання: племінних тибетських мастифів. Вони пишаються своїм центром і кажуть, що подібного немає не тільки в Україні, але й у світі.  У  тутешніх собачок є грумерська, тренажерна зала, басейн – все, щоб готувати вихованців до виставок. 
 Подорож була пізнавальна та захоплююча! Ми ніколи її не забудемо!
                                      Семенова І.В., класний керівник 6-Б класу 

понеділок, 23 вересня 2019 р.

Шкільний старт

  Гармонійність процесу адаптації першокласників до нових умов навчання досить часто визначає подальшу долю й кожного окремого учня, і новоствореного колективу загалом, адже саме в цей період малюки засвоюють поведінкові орієнтири та навички співпраці з однолітками й дорослими.   Щоб зробити входження першокласників у нову шкільну спільноту легким, цікавим та яскравим, в освітньому проекті «На крилах успіху», за яким працює 1-А клас, підготовлено програму у формі квесту «Шкільний старт». Граючи, маленькі школярики знайомляться з розташуванням та призначенням різних приміщень школи, опановують нові для них правила шкільного життя, вчаться взаємодіяти та співпрацювати.
  Так, зупинка «Читальня» мала на меті ознайомити дітей зі шкільною бібліотекою, правилами поведінки у ній. Виховати почуття поваги і шанобливого ставлення до книги. Шкільний бібліотекар Агеєнко Н.Г. розповіла першокласникам, що значить бути читачем, як правильно читати книжки, ознайомила з дитячою літературою та запропонувала дітям бути активними читачами.







Гармонійний розвиток дитини – основа проекту. Арт-технології передбачають вираження внутрішнього світу дитини через мистецтво. На уроці хендмейд-мистецтва діти виготовляли гольниці. Ця робота була кропіткою і цікавою. Подивіться на наші роботи – ми старалися!














Учитель 1-А класу Степура Тетяна Анатоліївна

неділя, 22 вересня 2019 р.

Рідному місту - в подарунок!

  З нагоди святкування дня міста в Лубни приїхало багато гостей. Делегацію з нашої найближчої сусідки – Польщі – мали нагоду зустрічати 20 вересня в нашій школі. Гостям показали класні кімнати, майстерні, спортивну площадку. Вони вшанували хвилиною мовчання загиблого випускника школи А. Безроду біля меморіальної дошки. А потім в актову залу учні запросили на концерт: співали українських і англійських пісень, танцювали наші народні танці й вічний вальс, дивували гостей оригінальним цирковим мистецтвом. 













Запросили на уроки в початкову школу та до випускників і сподіваємося, що у них залишаться теплі спогади про поїздку в Україну. 
   

 21 вересня учні 6-9-х класів взяли участь у святковій костюмованій ході Володимирським майданом: дівчата й хлопці були вбрані в українські костюми, яскраві та розмаїті. 

22 вересня в Центральному парку гуртківці під кер. учителя трудового навчання Хижняк І.П. організували благодійний продаж робіт юних майстринь. А від усієї школи підготували для жителів рідного міста фотозону в народному стилі з підковами на щастя. 








ЗД з ВР Огарьова Л.М.

субота, 21 вересня 2019 р.

Профілактика булінгу

 На жаль, булінг набув розповсюдження у нашому суспільстві вже давно. Тема протидії цьому явищу є особливо актуальною в навчальних закладах. Булінг загрожує фізичній та емоційній безпеці дітей, шкодить їхній здатності до навчання. 
 Важливо, щоб діти розуміли, що таке булінг та як правильно, безпечно й позитивно реагувати на різні ситуації. З цією метою з 16 по 20 вересня у нашій школі проходив Тиждень «Стоп булінг!», у ході якого було проведено уроки з основ здоров’я на дану тему. 
 Під час занять учні в групових дискусіях уявляли себе в ситуаціях цькування та описували, що вони відчувають та що будуть робити. 








 Щоб викорінити прояви агресії один до одного, потрібно навчитися, перш за все, розуміти емоції інших, ставити себе на їхнє місце. 
У ході занять діти переглянули відео «Що таке булінг ?» та «Безпечна школа». 

Кривуненко С.М., учитель основ здоров’я

четвер, 19 вересня 2019 р.

Скажемо булінгу -НІ!!!

Соціальна нестабільність, що склалася у сучасному суспільстві, зумовлює зростання різних відхилень в особистісному розвитку та поведінці школярів. Це підвищена тривожність, духовна спустошеність, байдужість, цинізм, жорстокість, агресивна поведінка. Особливу увагу привертає проблема насильства в дитячому середовищі, що отримала назву шкільне цькування, а у міжнародній термінології – булінг.

 19 вересня в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу  для учнів 6-Б класу було проведено профілактичний захід з елементами тренінгу під назвою: «Скажемо булінгу -НІ!!!» Його метою було формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків чи  членів їх родини. Ознайомлення дітей з поняттями «булінг», видами булінгу, як захиститись від будь-якого насильства.








 Учні 6-Б класу виконували різні вправи, а саме:  "Тягар емоцій", "Візьми роль на себе" "Скріпка", "Яблуко", які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомилися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом у школі. 

Шестикласники  з користю та цікавістю виконували поставлені перед ними завдання, осмислюючи дану проблему, яка відбувається серед школярів . На завершення заняття була розказана притча про жорстокість.


 Семенова І.В. , класний керівник 6-Б класу