У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера.
Свято було засноване в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух почався в 90-х роках ХХ сторіччя.
Звісно, волонтерство — не робота. Це — покликання, спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, бажання допомогти, уміння співпереживати те, що спонукає волонтерів робити добрі справи.
Наша школа теж не стоїть осторонь волонтерського руху. За кожним класом початкової школи закріплені волонтери- старшокласники. Завдяки старанням Коваленко Катерини (9-А),волонтера учнів 1-А класу, Щербак Євгенії (9-Б), волонтера учнів 1-Б класу, Пилипенко Анни (10-Б), волонтера учнів 1-В класу, в цей день уроки фізкультури у першачків були незвичними. Старшокласниці допомогали провести спортивні змагання «Веселі старти» в 1-А (учитель Дацюк А.М.), танцювальний флешмоб у 1-Б (учитель Сидоренко Т.В.), розминку та рухливі ігри на свіжому повітрі в 1-В класі (учитель Паріста А.М.).
Волонтери власним прикладом продемонстрували, як потрібно піклуватися про здоров’я, активно займатися спортом, танцями, організовувати дозвілля з однокласниками. Заходи викликали лише позитивні емоції у дітей, а старшокласниці в партнерстві з педагогами сприяли створенню психологічного комфорту та слідкували за безпекою життєдіяльності першокласників під час рухової діяльності.
Приклад волонтерів - старшокласників спонукає й інших школярів до посильної участі у волонтерстві. Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину – такі риси характеру притаманні юному волонтеру, учениці 7-А класу, Скуратовській Карині.
Виявляється, доброта дуже корисна і необхідна не тільки тим, хто її відчуває, але й тим, хто її дарує.
Заступник директора з НВР А.В. Грибань
Немає коментарів:
Дописати коментар