Сучасний розвиток школи передбачає широке розмаїття форм проведення педагогічної ради.
30 жовтня учителі ЗОШ№2 були активними учасниками педради-дослідження з теми «Пошук шляхів забезпечення цілісного розвитку особистості на різних рівнях освіти». Інноваційна форма організації діяльності педагогів ґрунтувалася на використанні інтерактивних методів, що забезпечила реалізацію особистісно орієнтованого підходу в професійно-управлінській взаємодії, сприяла реалізації ідеї співпраці між членами педагогічного колективу, в якому кожен відчував себе відповідальним не тільки за свій відрізок роботи, а й за всю діяльність Нової української школи.
Інтерактивний прийом «Фішбоун»( у перекладі з англійської мови - «перетин слів»), який пропонується застосовувати в НУШ з метою розвитку критичного мислення, сприяв формуванню навичок відкритого спілкування в колективі, усвідомленню значення досвіду роботи в єдиній команді, відкрив можливості для вчителів-практиків обговорення особливостей чуттєвого сприйняття нової інформації, самоаналізу власного досвіду роботи в процесі реформування освіти.
Керівник міського методичного об’єднання вчителів початкових класів (1-ші класи НУШ) Сидоренко Т.В. обґрунтувала власну думку щодо необхідності здійснення тематичного та діяльнісного підходів, внутрішньо- предметних і міжпредметних зв’язків у початковому навчанні, підвищенні ролі освітнього середовища, говорила про пошук балансу між методичними рекомендаціями й реальними можливостями реалізації Концепції Нової української школи.
З 2018-2019 навчального року весь педагогічний колектив розпочав роботу над реалізацією єдиної науково-методичної проблеми «Соціалізація особистості на засадах створення освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу».
Ключові компонентності формули НУШ:
Ключові компонентності формули НУШ:
· новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації дитини в суспільстві;
· наскрізний процес виховання, спрямований на формування соціально-моральних цінностей, починаючи з 1-го класу;
· педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками;
· дитиноцентризм, орієнтація на потреби учня в освітньому процесі;
· нова структура школи, що сприятиме засвоєнню нового змісту і формуванню життєвих компетентностей, які будуть практично застосовуватися в повсякденному житті;
· сучасне освітнє середовище, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології навчання учнів, освітян і батьків у закладі освіти та поза його межами.
Але сучасне освітнє середовище – це останній пункт у цьому переліку, а не перший. П’ять вищезазначених компонентів НУШ якраз і повинні забезпечити цілісний розвиток особистості в сучасному закладі освіти, а командний підхід педколективу в реалізації поставлених завдань сприятиме досягненню успіху.
Заступник директора з НВР А.В.Грибань
Немає коментарів:
Дописати коментар