вівторок, 30 жовтня 2018 р.

Педрада-дослідження

Сучасний розвиток школи передбачає широке розмаїття форм проведення педагогічної ради. 

 30 жовтня учителі ЗОШ№2 були активними учасниками педради-дослідження з теми «Пошук шляхів забезпечення цілісного розвитку особистості на різних рівнях освіти». Інноваційна форма організації діяльності педагогів ґрунтувалася на використанні інтерактивних методів, що забезпечила реалізацію особистісно орієнтованого підходу в професійно-управлінській взаємодії, сприяла реалізації ідеї співпраці між членами педагогічного колективу, в якому кожен відчував себе відповідальним не тільки за свій відрізок роботи, а й за всю діяльність Нової української школи. 
 Інтерактивний прийом «Фішбоун»( у перекладі з англійської мови - «перетин слів»), який пропонується застосовувати в НУШ з метою розвитку критичного мислення, сприяв формуванню навичок відкритого спілкування в колективі, усвідомленню значення досвіду роботи в єдиній команді, відкрив можливості для вчителів-практиків обговорення особливостей чуттєвого сприйняття нової інформації, самоаналізу власного досвіду роботи в процесі реформування освіти. 







Керівник міського методичного об’єднання вчителів початкових класів (1-ші класи НУШ) Сидоренко Т.В. обґрунтувала власну думку щодо необхідності здійснення тематичного та діяльнісного підходів, внутрішньо- предметних і міжпредметних зв’язків у початковому навчанні, підвищенні ролі освітнього середовища, говорила про пошук балансу між методичними рекомендаціями й реальними можливостями реалізації Концепції Нової української школи. 








З 2018-2019 навчального року весь педагогічний колектив розпочав роботу над реалізацією єдиної науково-методичної проблеми «Соціалізація особистості на засадах створення освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу».
Ключові компонентності формули НУШ: 
· новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації дитини в суспільстві; 
· наскрізний процес виховання, спрямований на формування соціально-моральних цінностей, починаючи з 1-го класу; 
· педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками; 
· дитиноцентризм, орієнтація на потреби учня в освітньому процесі; 
· нова структура школи, що сприятиме засвоєнню нового змісту і формуванню життєвих компетентностей, які будуть практично застосовуватися в повсякденному житті; 
· сучасне освітнє середовище, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології навчання учнів, освітян і батьків у закладі освіти та поза його межами. 
Але сучасне освітнє середовище – це останній пункт у цьому переліку, а не перший. П’ять вищезазначених компонентів НУШ якраз і повинні забезпечити цілісний розвиток особистості в сучасному закладі освіти, а командний підхід педколективу в реалізації поставлених завдань сприятиме досягненню успіху. 

Заступник директора з НВР А.В.Грибань

четвер, 25 жовтня 2018 р.

Осінні канікули з користю

Ось і пролетіла половина осені. Здається, ніби-то пройшла лише одна мить після закінчення літніх канікул, а тут раптом – раз – осінні! І провести їх потрібно радісно, захопливо та цікаво!
 Саме тому   25 жовтня  учні 5-Б класу разом з класним керівником Семеновою І.В. відвідали океанаріум "Морська казка". Ми оглянули кілька залів, присвячених різним морським мешканцям. В ілюмінаторах першої експозиції, яка розміщена в перевернутому затонулому кораблі,  спостерігали за життям у підводному світі: плавні рухи рибок із дивовижними назвами, різнокольорові корали, незграбні краби та омари.




 Із корабля  потрапили в підводний світ - тунель, розташований на глибині 2-х метрів під водою та  відчули емоції, раніше доступні виключно дайверам. Перебувати в ньому абсолютно безпечно і надзвичайно захоплююче - усе підводне життя відбувалося у нас на очах.
 






У кінці залу наші очі розбігалися від різноманіття і багатоцвіття «немозони» - акваріума з більш ніж 20 видами риб-клоунів .
Далі наша екскурсія продовжилась в одному з найпопулярніших київських музеїв - Музеї води. 








Старовинна водонапірна башта ліфтом опустила нас під землю - і  ми потрапили  у казковий атракціон, де головна героїня - вода у всіх можливих проявах і видах. Величезні акваріуми, гігантський унітаз, моделі артезіанської свердловини та каналізаційного колектора – й як це все вміщається тут?
 У музеї ми на мить  стали... співтворцями світу. Саме так. Ну де ще можна було самим прокласти річкове русло та потрапити в самий початок творіння: над нами гримів  грім, лився дощ і шуміли перші гейзери.


 







Цікавинкою Музею води є й атракціон мильних бульбашок. Кожен опинявся у величезній бульбашці, яка повністю нас огортала. А  коли  ми підносили руку близько до води в басейні з японськими рибками, то вони торкалися наших долонь і,  надіюсь, «здійснювали наші бажання». 









А бажання у нас зараз одне - спільне - побільше таких яскравих та незабутніх подорожей! Подорожей, які приносять
позитивні емоції та  можливості пізнати наш світ!
 Учениця 5-Б класу Семенова Ярослава

Подорож до серця України


Напередодні канікул учні 5-А класу відвідали обласний центр. Полтава зустріла нас теплою та сонячною погодою.
 В ході цікавої екскурсії містом діти побували біля Білої альтанки та пам’ятника Слави – символів Полтави, побачили пам’ятник традиційній страві нашої малої Батьківщини – полтавській галушці, побували в садибі Івана Петровича Котляревського.














 Далі нас чекала подорож до поля Полтавської битви, де нам розповіли про битву зі шведами. Учні мали змогу зайти до старовинного храму, що знаходиться поблизу музею Полтавської битви.







Дуже змістовною і повчальною виявилася екскурсія до музею пожежної безпеки. Екскурсовод ознайомила дітей з причинами і наслідками пожеж. Учні побачили різноманітну техніку і засоби гасіння пожеж. Особливо дітям сподобалися інтерактивні діарами, макети причин виникнення пожеж, відео сюжети про робочі будні пожежних.











У краєзнавчому музеї, учні познайомитися з природою, тваринним та рослинним світом нашої області. Подивилися експозиції побуту наших земляків у середньовіччі.
На зворотньому шляху завітали до Макдональдсу, де привітали однокласника Сашка з Днем народження та смачно поїли.







Всі отримали велике задоволення від подорожі і дізналися багато цікавого про свій рідний край.
Склярова Л. Л., класний керівник 5-А класу

середа, 24 жовтня 2018 р.

Подорожуємо Україною

 Прекрасне місто Одеса зачаровує туристів з першого погляду. Безмежне море, високі платани, статуя Дюка, морський порт... 
  Учні 8 -А (кл.керівник Кисляк К.В.) і 8 - В класів (кл.керівник Самокиша Д.І.) мали змогу побачити це чудове приморське місто ясного осіннього сонячного дня. 
 Під час екскурсії школярі відвідали музей воскових фігур, зоопарк, катакомби. На пляжі «Аркадія» пройшлися по пірсу, зустрічаючи схід сонця.



 

 





 Всі були у захваті від поїздки, познайомилися з природою та культурою півдня.
Учениця 8-А класу Величко Анастасія

Осінь...

 Яскрава і затишна, романтична і журлива, щедра і мінлива. Осінь. Невичерпне джерело поетичного натхнення. Осінь … З присмаком яблук, різнобарв’ям айстр та жоржин, ошатністю дерев, шурхотом опалого листя та стукотом дощу! В той період коли сонячне проміння дарує останні теплі промінці на групі продовженого дня стало доброю традицією дякувати Осені. А де, як не в парку природа багата барвами та кольорами. Тож ми знову й знову мандрували в осінній парк милуватися красою, яку вона нам подарувала та дякували за щедрі осінні дари, за рясний листопад…








Вихователь ГПД Литвин Ю.Ю.

вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Тренінг «Бути лідером»

 Із нещодавно обраним учнівським самоврядуванням практичний психолог Яцина Н.М. провела тренінгове заняття «Бути лідером», на якому старшокласники вчилися розвивати лідерські якості, переконувати людей, опрацьовувати інформацію, учитися вільно почуватися перед аудиторією. Найважче учням було працювати в команді, оскільки кожен тут лідер, але в процесі заняття діти пізнавали себе, удосконалювали організаторські здібності й відстоювати свою думку. 
 Найбільше учням сподобалися аукціон лідерських якостей, вправа «Паровоз» та рухавка «Коло» на уміння працювати в команді. Враховуючи недоліки виборчої кампанії, учні брали інтерв’ю один у одного та робили позитивну рекламу своїм співбесідникам. 










Підсумовуючи заняття, старшокласники визначили лідерські якості: уміння розповідати і слухати, показувати, діяти разом, підтримувати інших, бути чесним і відповідальним. Сподіваємося, що саме такі якості розвиватимуть у собі наші шкільні лідери.  
СПИСОК    ВОЛОНТЕРІВ
Клас
Класовод
Учень
Клас
1-А
Дацюк Алла Миколаївна
Коваленко Катерина
9-А
1-Б
Сидоренко Тетяна Василівна
Пилипенко Анна
10-Б
1-В
Паріста Аліна Миколаївна
Щербак Євгенія
9-Б
2-А
Кравченко Ніна Василівна
Косенко Інна
10-Б
2-Б
Кисляк Лідія Василівна
Бережна Катерина
9-В
2-В
Буторіна Олена Миколаївна
Левчук Анна
10-Б
2-Г
Смаль Ірина Юріївна
Товстенко Вікторія
9-В
3-А
Сивобородько Людмила Михайлівна
Шишенко Марина
9-Б
3-Б
Рєпіна Ірина Олексіївна
Бондарук Ірина
10-А
3-В
Ярмоленко Тетяна Іванівна
Захарченко Анна
9-Б
4-А
Степура Тетяна Анатоліївна
Діденко Тетяна
10-А
4-Б
Тимошенко Лариса Григорівна
Панова Марія
10-Б


4-Г
Крістіян Тетяна Олександрівна
Гирич Віра
9-Б

ЗД з ВР Огарьова Л.М.

четвер, 18 жовтня 2018 р.

Посвята в першокласники

 18 жовтня у школі відбулося веселе свято – посвята в першокласники. Добре знайомі дітям Посіпаки (Пилипенко А. та Панова М.) привітали їх і перевірили, які вони школярі: чи знають свою вчительку, що треба брати в школу і як тут поводитися. Самі першокласники у віршованій формі розповіли про свої враження від перших місяців навчання і дружно заспівали «Ми – першокласники». Сміх викликала сценка з Мальвіною (Косенко І.), Буратіно (Маслов Д.), лікарем Пігулкіним (Німченко С.) та Хлопчиком і Дівчинкою (Тимошенко Т. та Лохвицька Д.). Із задоволенням усі першокласники виконали руханку з ведучими під музику та заспівали пісню «Дитинства світ». А учениця 1-Б класу Хоменко Анна подарувала сольний номер. У добру путь, школярики! 
















Нехай шкільні роки стануть яскравими, веселими й повчальними. 

                                                                  ЗД з ВР Огарьова Л.М.