Нещодавно колектив Лубенської загальноосвітньої школи №2 відвідав Черкащину, яка славиться українським духом, адже мова йде про місця, пов’язані з життям і смертю загальновизнаних великих українців — Тараса Шевченка та Богдана Хмельницького. Організував пізнавальну поїздку учитель історії, краєзнавець Карпенко О.М., який захопив колег бажанням знати ще більше про минуле України.
Ми подорожували до Холодного Яру – культурної спадщини нашого народу. Тут витає дух свободи та українства, дух незламності українського народу й дух сили правди. Зокрема побачили унікальний дуб, названий на честь легендарного ватажка гайдамацьких загонів періоду Коліївщини - Максима Залізняка ( вік дерева – 1100 років, обхват –8,9 м, висота –24м). Відвідали Мотронинський монастир(1037 р.) , цілюще джерело «Живун», гетьманський Чигирин та Суботів. До речі, назва «Суботів» вимовляється з наголосом на перший склад. Тобто не від суботи , а від місцевої річки Суби. Побували в Іллінській церкві, збудованій у 1653-му році коштом гетьмана Б.Хмельницького, де дізналися, що святе місце стане першою усипальницею Богдана.
Радимо обов’язково відвідати історико-архітектурний комплекс «Резиденція гетьмана», а також Замкову гору. За свідченням іноземних послів того часу, Богдан Хмельницький жив дуже скромно. У світлиці, де спав і обідав, тримав гетьманські клейноди, влаштовував наради, приймав гостей. Очевидно, гетьман прибрав житло таким способом, щоб пам’ятати про своє становище й не захопитися духом непомірної гордині.
Відвідали й село Михайлівку (Пруси до 1915 р.) Кам’янського району Черкаської області, яке було засноване всередині 18 ст., де були встановлені партнерські зв’язки з Михайлівською школою-інтернатом (Школою радості та квітів). Директор Могилей Василь Степанович особисто провів екскурсію затишними класами та доглянутою територією, поділився досвідом роботи й подарував нашому навчальному закладу книгу "Подорож по Україні". Неможливо передати словами захоплення від побаченого. Та найголовніше - ми набули багатющого досвіду про славетну Черкащину. Адже недаремно говорять, що краще один раз побачити, аніж сто разів почути.
Учитель української мови та літератури Корніяченко Л.І.
Учитель української мови та літератури Корніяченко Л.І.
Немає коментарів:
Дописати коментар