четвер, 29 серпня 2024 р.

День пам’яті захисників України , які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

    На превеликий жаль, у 2019 році такий день з’явився в календарі знаменних дат України. 29 серпня 2024 року – це 10 річниця боїв за Іловайськ та вихід з оточення – одного з найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення. Ця війна почалася не в лютому 2022року, а 20 лютого 2014 року, і саме бої за Іловайськ стали однією з кульмінаційних точок, справивши серйозний вплив на українське суспільство та світову спільноту. 29 серпня 2014 року агресор накрив вогнем наших захисників у полях із соняшником під час «зеленого коридору». Там полягло 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні. Тому символом цього дня стала квітка соняха. Цей день не лише згадка про трагедію, але й про незламність духу наших воїнів. Ми згадуємо усіх полеглих від 2014 року до сьогодні, серед них Безроду Анатолія, першого нашого випускника, загиблого в тому році. На засідання педагогічної ради члени колективу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. 
Ми віримо в перемогу, бо українці борються за свою землю і свободу. Перемагає той, хто пам’ятає.

ЗД з ВР Людмила Огарьова

вівторок, 20 серпня 2024 р.

Стипендіати Лубенської міської ради «Обдарованість»

   20 серпня, напередодні Дня Незалежності України у кінотеатрі «Київська Русь» відбулося урочисте вручення стипендії Лубенської міської ради «Обдарованість». Організаторами та ідейними натхненниками проведення церемонії вручення стипендії стали відділ сім’ї, молоді та спорту, управління освіти, управління культури і мистецтв виконавчого комітету Лубенської міської ради, Центр культури і дозвілля та виконавчий комітет Лубенської міської ради.
  Талановита та творча молодь нашої громади зібралась в одному місці, щоб порадіти один за одного та отримати стипендію, здобуту наполегливістю, інтелектом, талантом. А також подякувати педагогам, керівникам, тренерам, батькам – усім хто надихав, підтримував, мотивував аби результати були успішними, а віра у власні сили не згасала. 
Освічене підростаюче покоління – це фундамент, на якому будується держава. Міцними знання, наполегливою працею, творчими здобутками  наші учні прославляють Україну на конкурсах, олімпіадах, змаганнях різного рівня.
 За досягнення у навчальній та науково- дослідній діяльності було нагороджено  наших ліцеїсток Ірину Гапченко (11-А) та Ярославу Семенову (11-Б).
 
  Слід зазначити, що учні ліцею імені братів Шеметів були і серед митців Лубенської мистецької школи, і серед вихованців гуртка «Спортивне орієнтування» дитячо-юнацького клубу спортивного орієнтування і туризму «Валтекс», і серед учасників танцювальних колективів "Юність", «Brilliant», «Garmonija-RYTMIX», "ASdanse studio" (Випринцева Маргарита, Білан Аліса - 4А)
Гучні оплески дістались і юним спортсменам, чемпіонам світу, переможцям Всеукраїнських і обласних змагань:
Костянтину Наконечному, Богдану Фролову (11-В),  Марку Бондаренку, Мирославу Рябченку (4-А)
Тож нехай швидше настане довгоочікуваний мир, а наші талановиті, розумні, енергійні, творчі та спортивні діти й надалі матимуть змогу примножувати досягнення  славної нації. 
За Вами майбутнє ! Пишаємося!

STEM-школа 2024: Київський форум інноваційної освіти з приємним сюрпризом для ліцеїстів

15 серпня Київський Міжнародний ліцей "Гранд" став епіцентром СТЕМ-руху в Україні. Учасники школи – понад 250 вчителів з усіх куточків країни – мали змогу не лише дізнатися про останні тренди в STEM-освіті, а й безпосередньо зануритися у світ інноваційних технологій.

STEM – це абревіатура, що поєднує перші літери англійських слів Science (наука), Technology (технології), Engineering (інженерія) та Mathematics (математика). СТЕМ-освіта спрямована на розвиток у дітей критичного мислення, творчості, вміння вирішувати проблеми та співпрацювати в команді – навичок, необхідних для успіху в сучасному світі.

Одним з яскравих моментів заходу стала виставка-конкурс STEM-проєктів. Учителі з різних регіонів України представили цікаві розробки, демонструючи високий рівень знань та креативність своїх вихованців. Особливо відзначилися представники Полтавщини, які стали переможцями конкурсу. Їхні проєкти вразили журі оригінальністю ідей та практичним застосуванням.

Учасники події мали можливість обрати будь-які за напрямом і предметом СТЕМ-майстерки, спробувати самостійно створити роботів на основі Micro:bit, а також взяти участь у СТЕМ-хакатоні з проєктування міста майбутнього з використанням робототехніки. Ці активності дозволили вчителям не лише розширити свої знання, а й отримати практичні навички, які вони зможуть застосовувати у своїй педагогічній діяльності.

Великим плюсом заходу стала можливість безпосереднього спілкування педагогів з авторами міжгалузевого інтегрованого курсу СТЕМ для 7-9 класів. Ця взаємодія дозволила глибше зрозуміти концепцію курсу, отримати практичні рекомендації та поділитися власним досвідом.

Також на заході були представлені новітні розробки для STEM-освіти. Видавництво "Освіта" презентувало підручники з розробками СТЕМ-уроків для Нової української школи, що дозволить вчителям ефективніше впроваджувати СТЕМ-підхід у навчальний процес. Онлайн-школа інженерії NANIT ROBOT представила навчальні набори для занять з робототехніки, які допоможуть розвивати інженерні навички у дітей дошкільного та шкільного віку. А розробники української навчально-ігрової математичної платформи GIOS продемонстрували її можливості для ліквідації освітніх втрат в ігровій формі.


Під час презентації платформи GIOS лунав особливий ажіотаж. Виявилося, що представники платформи вирішили зробити приємний подарунок. Таким чином один з математичних класів Ліцею імені братів Шеметів отримав сертифікат на безкоштовне підключення до платформи. Це дозволить учням цього класу поглиблювати свої знання з математики в інтерактивній та захоплюючій формі.


СТЕМ-школа 2024 стала масштабним форумом, який об'єднав педагогів, науковців та розробників з усієї України. Захід продемонстрував високий рівень розвитку STEM-освіти в нашій країні та відкрив нові перспективи для її подальшого розвитку.


Інвестування в STEM-освіту – це інвестиція в майбутнє нашої країни. Завдяки СТЕМ-освіті ми готуємо підростаюче покоління до життя в динамічному світі, де технології відіграють все більшу роль.

Лариса Склярова, учитель математики ліцею імені братів Шеметів

субота, 17 серпня 2024 р.

Тренінг для майбутніх лідерів

3 12 по 14 серпня у Кракові відбувся тренінг для майбутніх лідерів TAG (Teacher Activity Group - групи професійної майстерності).

Мені пощастило стати одним із учасників цього неймовірного тренінгу. Викладачі англійської мови з різних куточків України пройшли інтенсивне навчання з розбудови професійних спільнот та підтримці їх діяльності шляхом змістовної взаємодії та рефлексії.

Ідея спільноти полягає у тісній співпраці та навчанні, переймаючи досвід один одного, навчаючись впродовж життя.

Дякую Британській Раді в Україні за такий корисний та змістовний курс! Це був чудовий досвід і величезний крок вперед у розвитку професійних навичок!

Наталія СВЄТЛОВА, учитель Ліцею імені братів Шеметів