субота, 20 липня 2024 р.

СТАНЬ НАСТАВНИКОМ ДЛЯ УСПІХУ!

 Участь у тренінгу «Тьюторинговий Catch-Up у середній школі», організованому ГО «Навчай для України» за підтримки Save the Children, що проходив в мальовничих Карпатах, стала для мене справжнім проривом у професійному розвитку.


Насичена триденна програма дозволила заглибитися в сучасні методики навчання та отримати практичні інструменти для ефективного подолання освітніх втрат учнів.

Особливо цінними були модулі, присвячені розробці індивідуальних навчальних траєкторій, мотивації учнів та створенню сприятливого навчального середовища.
Ми, учасники й учасниці тренінгу,  мали можливість детально ознайомилися з різноманітними тьюторинговими методиками, які дозволяють адаптувати навчання до потреб кожного учня та отримали корисні рекомендації щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Окрему увагу було приділено питанням психологічної підтримки як учнів, так і вчителів, а також саморегуляції й профілактиці професійного вигорання педагогів. Адже в умовах сучасних викликів збереження емоційного благополуччя є не менш важливим, ніж академічні досягнення.
Завдяки тренінгу я зрозуміла, що тьюторинговий підхід – це не просто додаткові заняття, а цілісна система, яка дозволяє подолати освітні прогалини та розвинути в учнів необхідні навички для успішного навчання.

Хочу висловити щиру вдячність усім тренерам за їх професіоналізм і відданість справі. А також подякувати своїм колегам-однодумцям за плідну співпрацю й підтримку.
Особливо приємно, що тренінг став не лише платформою для професійного зростання, а й чудовою нагодою розширити коло спілкування і знайти нових друзів. Обмін досвідом з колегами з різних регіонів України був безцінним. Ми ділилися успішними практиками, обговорювали виклики, з якими стикаємося, та підтримували один одного.
Приєднуйся до команди тьюторів і стань наставником для успіху! Разом ми зробимо навчання наших учнів цікавим та ефективним, допомагаючи їм реалізувати свій потенціал. Адже саме від нас, учителів, залежить майбутнє нашої країни.
#НавчайДляУкраїни#SaveTheChildren#ОсвітнійСуп#тьюторинг #подоланняосвітніхвтрат

Лариса СКЛЯРОВА, учитель математики Академічного ліцею імені братів Шеметів (м. Лубни, Полтавська область)


середа, 17 липня 2024 р.

Мовний інтенсив у Польщі

 Ось і добіг до логічного завершення мій літній навчальний кемп для вчителів польської мови. 


Цікаві заняття від викладачів Жешувського університету, пізнавальні екскурсії в Краків, Жешув, Ланьцут, спілкування з неймовірними людьми - усе це позаду.
                      

Але я не сумую, адже натхненна та вмотивована до досконалого вивчення ще однієї мови - польської.

Сподіваюся, що моїм учням вона теж буде до вподоби.

          Оксана Мастаєва, учитель української мови та літератури

Подорож у Карпати

    Для освітян міста голова профспілки Людмила Масько організувала у липні 2024 р. поїздку в Прикарпаття. Після непростого навчального року таке перезавантаження дає натхнення й сили рухатися далі. Екскурсанти відвідали Коломию із знаменитим музеєм писанок;
 провели день у Буковелі: піднімалися витягом на гору, купалися в озері Молодості, відвідали парк Гуцул-ленд. 
Мали чудову екскурсію на Полонині Перців, де знайомилися з побутом, традиціями та віруваннями гуцулів. Пройшлися стежкою Довбуша, побачили водоспад Пробій у Яремче, відвідали новий атракціон – тематичний парк хобітів за мотивами «Володаря перстнів». 
І наостанок відвідали фортецю у Кам’янці-Подільському. 
Ніби усього три дні, але змогли так багато побачити, почути, скуштувати, оскільки і природа, і мова, і традиції дуже відмінні від наших. Але багато й спільного: і могили захисників з десятками прапорів у кожному селі, і відсутність світла по 13 годин, і любов до України, і віра в перемогу і в те, що ми один народ, одна країна.

Заступник директора з ВР Ліцею імені братів Шеметів ЛМР Людмила Огарьова

пʼятниця, 12 липня 2024 р.

Шановні учасники освітнього процесу!

    На сьогодні питання енергозбереження та економії ресурсів є надзвичайно важливими. Зростання цін на енергоносії та необхідність дбайливого ставлення до навколишнього середовища роблять заходи з енергоефективності не просто бажаними, а життєво необхідними.
    Звертаюся до вас із проханням активно долучитися до підвищення енергоефективності та енергоощадження у повсякденному житті. Ось декілька простих, але ефективних заходів, які кожен із нас може впровадити:
    • Вимикайте світло, комп'ютери та інші електроприлади, коли вони не використовуються.
    • Замінюйте старі лампи на енергоефективні LED-лампи.
 • Закривайте вікна та двері під час опалення чи кондиціонування.
    • Не залишайте електроприлади в режимі очікування.
 • Використовуйте економні режими роботи пральних і посудомийних машин та інших побутових приладів.
 • Інформуйте учнів про важливість енергозбереження та заохочуйте їх дотримуватися правил економного споживання енергії.
    Пам'ятайте, що навіть незначні дії кожного з нас можуть призвести до значних результатів. Разом ми можемо зробити свій внесок у збереження навколишнього середовища.

субота, 6 липня 2024 р.

Підкоривши гору Шкільна Наука, мандруємо в Карпати

Чи пам'ятаєте Ви свій випускний? Задумалися? А учні 11-Б класу Академічного ліцею імені братів Шеметів точно не забудуть, адже провели його в одному з найчарівніших куточків нашої України-неньки - Карпатах!
 Випускники мандрували славнозвісними стежками Олекси Довбуша, милувалися водоспадом Прибій, смакували різноманітні сири на дегустації, відвідали музей «Карпатська феєрія», де дізналися безліч гуцульських легенд, переказів, традицій та навіть могли спробувати себе в ролі трембітаря.
 А найдрайвовішими були підйом на вершину гори на джипах та рафтинг бурхливим Черемошем.
Упевнена, скільки б не пройшло років, ці чотири дні релаксу випускники будуть згадувати все життя!
                            Класний керівник 11-Б класу Оксана Мастаєва