вівторок, 18 червня 2024 р.

Рефлексуємо про рефлексію

 Сьогодні вчителі Ліцею імені братів Шеметів стали учасниками тренінгу "Рефлексія - важливий компонент ефективного уроку». 

 Теоретичну частину підготувала вчителька основ здоров'я Лілія Поліщук.
 Розробили ж конкретні приклади застосування рефлексії на конкретному уроці вчителі-предметники.
 Результатом спільної роботи стала презентація на платформі Canva «Рефлексія на уроках у нашому ліцеї».
 Кожен учасник наприкінці тренінгу отримав гумористичне передбачення на власну відпустку.
Оксана БІЛАН

понеділок, 17 червня 2024 р.

Вітаємо!

 24 травня в Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді у дистанційному форматі був проведений обласний конкурс художньої самодіяльності учнів і вихованців закладів загальної середньої освіти «Веселка». До участі долучилися 2038 здобувачів освіти. Серед переможців - учениця уже тепер 7-Б класу Хоменко Анна – Диплом І ступеня у номінації «Вокально-інструментальний жанр»
 і випускниця 11-А класу Запорожець Дар'я - диплом І ступеня у номінації «Малі театральні форми».
 Вітаємо наших ліцеїсток з перемогою!

ЗД З ВР Людмила ОГАРЬОВА

пʼятниця, 14 червня 2024 р.

Взаємонавчання - шлях до успіху педагогів

  Декому буває цікаво, чим займаються вчителі влітку в школі? Звісно, завершують роботу з документами, перевіряють електронні журнали, надають різноманітні звіти про успішність, відвідування учнів…
   Якщо ж усі справи виконано, а відпустка ще не почалася, то вчителі нашого ліцею використовують робочий час для вивчення цікавого для себе й корисного для майбутньої діяльності. 
  Так, сьогодні вирішили опанувати особливості створення відео на платформі «Canva».
 Зібралися небайдужі колеги й колежанки в одній аудиторії й разом розкривали секрети цієї нехитрої справи: обрати шаблон, налаштувати кольорову гаму, відредагувати текст або картинку, уставити різноформатні зображення, увімкнути перехід слайдів, додати анімацію та музику, визначити тривалість демонстрації …
  Усе це тепер уміють наші натхненні вчителі, які прагнуть до саморозвитку.
Дружно співпрацюючи, кожен був сьогодні й учнем, і учителем для присутніх. 
Наприкінці учасники продемонстрували власне відео, змонтоване сьогодні.
   Взаємонавчання, взаємодопомога, взаємопідтримка - ось те, що вирізняє членів колективу Академічного ліцею імені братів
Шеметів.
                                                                             Оксана БІЛАН

четвер, 13 червня 2024 р.

Тренінг «Емоційне налаштування як складова сучасного уроку НУШ»

 Сьогодні актуальним є питання ментального здоровʼя, емоційної стабільності кожного українця. Про це знають учителі  Ліцею імені братів Шеметів. Саме тому вони і стали активними учасниками й учасницями тренінгу «Емоційне налаштування як складова сучасного уроку НУШ», який  доступно і цікаво провела вчитель української мови та літератури Оксана Білан.
 Своїми напрацюваннями залюбки поділилися вчителі початкової школи: Маргарита Шафорост, Тетяна Крістіян, Олена Буторіна, Лідія Кисляк.

Колеги й колежанки тренували вміння розпізнавати власні емоції, працювати над емоційною складовою своїх учнів, відшукували методи й прийоми, актуальні саме для власного уроку.
 Учасники зарядилися та зарядили одне одного позитивним настроєм.
 Перебігом заходу надихнулася Лілія Поліщук й створила на завершення гумористичну презентацію «Який ви котик?»
 Тренінг промайнув швидко, легко й невимушено!
Адміністрація ліцею

понеділок, 10 червня 2024 р.

Випуск 2024

7 червня відбулося таке довгоочікуване свято - перший випуск Ліцею імені братів Шеметів ЛМР! Два роки назад уперше в наш навчальний заклад прийшли в старшу школу дев’ятикласники з усього міста. І ось позаду хвилювання, нові друзі, нові класи, класні керівники, які стали рідними за цей час. Ми по праву пишаємося цим випуском: скільки обдарованих молодих людей ідуть у доросле життя, отримавши ґрунтовні знання і ставши справжніми патріотами рідної землі! Звучать фанфари - і урочисте відкриття випускного 2024 відбулося.
 Першою привітала своїх учнів директор Наталія Брекало, наголосивши, що вони мають крила і можуть сміливо летіти вперед.
 Начальник управління освіти Мирослав Костенко вручив 18 золотих і 8 срібних медалей кращим з кращих. Кращими з кращих були Пирч Юлія, Калина Катерина, Граудул Вероніка, Байбарак Вероніка, Васільєва Марія, Костенко Олександр, Руденко Тетяна, Кухаренко Артур, Москаленко Юлія, Несен Юлія – скільки конкурсів, змагань, турнірів вони виграли, скільки доброї слави принесли своєму ліцею!
 Далі йшли вітання батькам, учителям від кожного класу.
 Сюрпризом став виступ батьків – танок у футболках із написами «Син», «Дочка» і флешмоб від мам, що повторював новорічний виступ дочок.
 Учителі підготували пісенний виступ і танок.
 А далі - вручення свідоцтв про повну загальну освіту. Заступник директора з НР Анна Максакова зачитала наказ про випуск 111 учнів, директор Наталія Брекало з класними керівниками Володимиром Грицаєм, Оксаною Мастаєвою, Марією Силаєвою та Андрієм Лисаком вручила документи своїм учням. 
Про кожного знайшлися добрі слова, кожен залишив по собі спомин в ліцеї.
 Прекрасна молодь пішла від нас, нехай щастить їм у подальшому житті під уже мирним небом!

ЗД з ВР Людмила Огарьова

четвер, 6 червня 2024 р.

Переможці ХV Регіонального конкурсу творчих учнівських робіт «Допис у газету»

 6 червня до Дня журналіста України кафедра журналістики ПНПУ оголосила  результати Регіонального конкурсу творчих учнівських робіт «Допис у газету». 

Конкурс «Допис у газету» передбачає підготовку текстів у різних жанрах (репортаж, інтерв’ю, есе, нарис, стаття тощо), зміст яких, зазвичай, пов’язаний із тематичними блоками: «Я, моя родина, друзі», «Життя нашої школи», «Моя мала Батьківщина», «Люди, які мене оточують», «Сучасні технології», «Наше дозвілля» та інші. Захід мав  профорієнтаційну мету і покликаний апробувати вміння майбутніх журналістів створювати якісні оригінальні тексти на актуальні теми.
Вітаємо наших ліцеїстів з перемогою!
У категорії «Інтерв’ю» друге місце посіла Ярослава Семенова (10-Б клас)

У категорії «Есе» перше місце посів Святослав Чернета
(9-Б клас)
У категорії «Нарис» перше місце здобув Всеволод Кононенко (10-Б клас).
Третє – Анастасія Михайлова 
(7-Б клас)

Спеціальною номінацією відзначено Матвія Кошового 
(7-А клас) за тему «Молодь і світ: роздуми про значуще».
Оргкомітет конкурсу «Допис у газету» висловлює подяку учителям-консультантам  (Цимбал О.І., Больбот О.М., Семеновій І.В., Кошовій С.П.) за підготовку учнів та допомогу в написанні творчих робіт. Тексти переможців традиційно опубліковані в публіцистичному альманасі «Допис у газету». 

понеділок, 3 червня 2024 р.

4 червня Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії

 

4 червня світ відзначає Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії. В нашій країні  ця дата з 2021 року також знакова. 4 червня ми вшановуємо пам'ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Не забули трагічні події учні 10-В класу Академічного ліцею імені братів Шеметів. Десятикласники зібралися, щоб згадати тих, чиє життя забрала жорстока війна. У хвилині мовчання школярі з сумом схилили голови, усвідомлюючи жахливі втрати. Серця ліцеїстів  сповнилися болем через жахливі наслідки війни для дітей: загибель, поранення, втрату домівки, близьких людей, вимушене переміщення.


Учні з великим хвилюванням переглянули фото й відео про звірства, скоєні проти дітей в Україні.   Починаючи з 2014 року через військову агресію українські сім’ї та діти перебувають у постійній небезпеці, отримують травми, поранення і втрачають життя. Із 2014 року по червень 2021 року загинуло щонайменше 240 дітей.


За даними Офісу Генерального прокурора, станом на 2 травня 2024 загинуло 545 дітей, 1311 отримали поранення, 394 зникли безвісти, а 19 505 були депортовані до росії. Ці цифри, на жаль, значно більші, адже через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України неможливо отримати повну інформацію.


Ліцеїсти з болем висловлювали свої думки, обговорювали, як підтримати однолітків, які постраждали від війни. Школярі дізналися про різні організації, що надають допомогу, та радилися, як підтримати скривджених. Також десятикласники пригадали правила поведінки під час повітряної тривоги, щоб уберегти себе від біди.


Важливий урок людяності отримали учні 10-В класу. Співпереживання, небайдужість, пам'ять про тих, хто став жертвою війни,  а також велике бажання ПЕРЕМОГИ назавжди залишаться в серцях ліцеїстів.

 

                                      Класний керівник 10-В класу Віра ДЕНДЕБЕРЯ