середа, 31 січня 2024 р.

Зустрічали майбутніх ліцеїстів

    Перед усіма дев’ятикласниками стоїть непростий вибір подальшого шляху, особливо для учнів гімназій, адже для продовження навчання в 10 класі потрібно обирати новий для них навчальний заклад. 
    У рамках угоди про співпрацю 31 січня да нашого ліцею завітало 68 учнів 9-х класів із Першої гімназії М. Номиса. Учні побували зі своїми ровесниками-ліцеїстами на уроках біології, української літератури, англійської мови та фізичної культури. 
    Під час повітряної тривоги поспілкувалися в укритті, скуштували навіть нашої буфетної продукції. 
    А після відбою відвідали концерт, на якому послухали пісні у виконанні Кондратенко Анни та Гладишевич Соломії, 
музичну композицію від Книша Данила та Косолапа Дениса, 
учні 10-Б розсмішили виступом команди КВК «Із шкільного життя»,
 аплодували оригінальному танцю з барабанами Стефаненко Ірини та Кропивко Анастасії. 
    Ведучі Павлюк Анастасія та Кравченко Анастасія провели для гостей веселу вікторину на знання нашого закладу.

   Директор Наталія Брекало у своєму вітальному слові нагадала, що наступного року плануються такі профілі: математичний, економічний, українська філологія, англійська філологія, «Захист України» та технологічний (автосправа). 
Про це вона розповідала напередодні і батькам наших дев’ятикласників на онлайн-зборах, наголосивши, що набір ітиме на конкурсній основі за середнім балом свідоцтва.
Заступник директора з ВР Людмила ОГАРЬОВА

Пробуємо власні інженерні сили

     Учні нашого ліцею долучились з учителем мистецтва Оленою Рожненко до проєкту "Інженерний тиждень", запропонованого інститутом модернізації освіти. Метою його було зацікавити учнів і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу. На конкурс виготовили меблі з картону для облаштування укриття (стільці) та саморобні механічні іграшки-забавки для молодших школярів, які дуже вподобали останні під час демонстрації.

              
               
                
                  
 Бажаємо нашим учасникам перемоги!
Заступник директора з ВР Людмила ОГАРЬОВА

субота, 27 січня 2024 р.

Творча зустріч з письменниками

    Вишукана поезія та добірна проза, музичні акорди і цікаві моменти з письменницької праці – усе це відбулося на творчій зустрічі цьогорічних лауреатів Всеукраїнської премії імені нашого славного земляка – Василя Симоненка. 

Ліцеїстам 10-Б класу Лубенського академічного ліцею імені братів Шеметів разом із класним керівником Іриною Семеновою пощастило потрапити на творче дійство, яке відбулося 26 січня у Публічній бібліотеці імені Малика.
    Діти захоплено поринули у світ знайомства із книгами авторів, котрі були удостоєні нагороди, 
а це – «Ластовиння» Олександра Козинця і «Прядиво роду» Ганни Кревської. 
Не залишили нікого байдужими і чудово виконані авторські тексти письменників.
    Десятикласники ще довго обговорювали почуте під час творчої зустрічі з письменниками. Адже такий формат спілкування сприяє розвитку літературної культури в спільноті, поглиблює взаєморозуміння та сприяє взаємній інтелектуальній здатності. Це важливо для обох сторін: письменники отримують безпосередній зворотний зв'язок від своєї аудиторії, а читачі мають можливість висловлювати свої питання, ділитися враженнями та обговорювати теми творів.
    Його величність Слово не залишило нікого байдужим!
Неля ВОДОЛАЗСЬКА


Пам’ять про Голокост

 “Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами або байдужими спостерігачами.” І. Бауер, ізраїльський історик.
У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію “Пам’ять про Голокост”, що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.
Саме 27 січня 1945 року визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору у ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйона людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 мільйонами дорослих, стали 1,5 мільйона дітей. Офіційно визнано, що від 5,5 до 6,1 мільйони євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.
Зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень , жахливу трагедію людства – Голокост. Але пам’ять залишається в документальному і художньому слові. 
 Саме цим подіям був присвячений захід 26 січня у 9-А класі. Похвала Карина, Курінна Поліна, Карабут Анна та Косолап Діана підготували плакати присвячені даній темі. Пархоменко Анастасія, Похвала Карина та Мороз Тетяна підготували та презентували презентації, які розкрили суть Голокосту на теренах Європи та безпосередньо в Україні. 
 Пархоменко Анастасія, Кононенко Аріана, Гончаренко Олексій, Косолап Діана, Карабут Анна, Омельяненко Максим, Кричфалушій Михайло та Женевська Дар’я зачитали вірші присвячені трагічним подіям тих часів. 
Учні вшанували жертв Голокосту хвилиною мовчання.

пʼятниця, 26 січня 2024 р.

Січень історичний

Січень історичний вже крокує кроком.
В ньому є історія, в ньому є епоха.
Хочеться згадати історичні дати,
Що в долі українців - мусим пам’ятати! 
 Так почали захід-реквієм учні 10-х класів, присвячений епохальним подіям цього місяця. 
Перший блок - про кіборгів, які захищали Донецький аеропорт. Мирна Мілена й Ілей Марія розповіли про 242 дні захисту споруди, взагалі не пристосованого для оборони. Поставили першу свічку за 101 загиблого в тому пеклі.
Другий блок присвячений Дню Соборності України. Семенова Ярослава та Товарницька Вікторія нагадали присутнім про події 22 січня 1918 р., коли був підписаний «Передвступний договір» про об'єднання УНР і ЗУНР. І друга свічка – «За героїв України від козаків до брата», які боронили Україну.
Наступна частина – про найстрашнішу дату січня - 27 – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Макаренко Дмитро й Паріста Софія розповіли про Аушвіц, Бабин Яр та розстріл євреїв під Лубнами в роки Другої світової війни. Третя свічка – за мільйони загублених душ.
Останній розділ був присвячений Дню пам’яті героїв Крут. Лихіцька Вероніка та Кривохижа Софія нагадали про подвиг юних українців, які в далекому 1918 році загинули за Україну в бою з військами більшовиків. Лунали рядки поезії П.Тичини «Пам’яті тридцяти», перепохованих на Аскольдовій могилі. І останню свічку поставили за них.
Відеоряд про ті події 100-річної давності й недалекого минулого додав урочистості й трепету. Старшокласники (якщо не знали до цього часу) побачили, що є художні фільми про події тих часів – «1918» і «Кіборги».
 А закінчили захід піснею у виконанні Кондратенко Анни «Прохання до неба» й словами віри в обов’язкову перемогу України у війні: «А ви думали, що Україна - так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни!»
Заступник директора з ВР Людмила ОГАРЬОВА

четвер, 25 січня 2024 р.

З любов’ю до України

 До Дня Соборності України в ліцеї проведено квест для п’ятикласників «Все буде Україна», метою якого було не стільки прививати любов до країни та її традицій, як показати дітям, які кілька років провели на дистанційному навчанні, що в навчальному закладі не лише проводять уроки, а тут заводять друзів, спілкуються, весело й змістовно проводять час, пізнаючи й відкриваючи для себе однокласників, країну, цілий світ. 
 Учні 10-х класів на 7 станціях оголошували завдання: виявити знання з історії, проспівати пісню, затанцювати, продемонструвати знання національної кухні, створити газету тощо. 
Завдання виконувалися дружно, активно й творчо. І старшокласники, і п’ятикласники із задоволенням проводили й виконували квест-гру.
Педагог-організатор  Вікторія КРАСНОШАПКА

Дорога до світла

  Вітаємо переможницю  другого етапу XXІІІ Всеукраїнського  конкурсу учнівської творчості в номінації  «Література» жанру «Есе» під  гаслом  «Об’єднаймося ж, брати мої!» Сало Діну, ученицю 9-В класу (учитель Корніяченко Л.І.).



понеділок, 22 січня 2024 р.

“Наша єдність – наша зброя”

Такі дати треба не тільки пам’ятати і відзначати:
вони є нагодою для глибоких роздумів і спонукою до дій.
Любомир Гузар


22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності.
"Єднаймося, люба родино, хай буде довіку єдина свята Україна!" Саме таким закликом вшанували історичні події проголошення Акту Злуки учні 10-Б класу Академічного ліцею імені братів Шеметів під час інтелектуальної гри "Україніада".
 Захід патріотичного спрямування видався по-особливому чуттєвим, адже єднання є надзвичайно актуальним у контексті сьогодення.

Ліцеїсти демонстрували свою творчість, креатив та розум.

Поглиблювали свої знання з історії виникнення свята.
Десятикласники, зрозуміли, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави.
 Тож пам'ятаймо що СОБОРНІСТЬ – це більше, ніж територіальна цілісність чи суверенітет, хоча включає їх. СОБОРНІСТЬ – це про самоусвідомлення, хто ми і чому ми – разом. Це – про «спільний знаменник» для всіх українців, про спільний спосіб дивитися на світ. 
СОБОРНІСТЬ – це передусім про духовну єдність українців. СОБОРНІСТЬ – це не лише історія. 
Це – сьогодення нашої держави. 
СОБОРНІСТЬ – це не лише про державу. Це – про кожного з нас.
Наша сила в єдності!
Ірина СЕМЕНОВА , класний керівник 10-Б