До Дня Героїв Небесної Сотні учні 10-А класу Пирч Юлія, Запорожець Дар’я та Руденко Тетяна провели для учнів 9-10-х класів літературно-музичну композицію «Україна – країна нескорених».
Ведучі познайомили з причинами виникнення Майдану, хронологією подій та героями, яких після поезії Л. Максимлюк стали називати Небесною Сотнею. Пояснили, що війна 2022 року насправді почалася ще в 2014 р. з окупації Криму та територій Донецької і Луганської областей. Назвали символи того часу, такі зрозумілі старшому поколінню, але їм, підліткам і юнакам, невідомі: марш мільйону, тітушки, йолка, шини, «бандерівський смузі». Запалили свічки і вшанували хвилиною мовчання всіх 107 героїв Небесної Сотні, зокрема й нашого земляка кременчужанина Ігоря Сердюка, та тих, хто сьогодні кожного дня поповнює лави небесного воїнства у війні України з росією. Коваленко Антон, Миронов Андрій, Стригунов Данило, Кривохижа Софія читали поезію про Революцію Гідності, а Запорожець Дар’я і Петрусенко Назар у під гітару (Семенова Ярослава, Кононенко Богдан) виконали пісню, що стала, як і «Плине кача», одним із символів Майдану – «Воїни світла». Пам’ятаємо і переможемо.
Сьогодні 24 лютого 2023 року. Сьогодні рівно 365 днів війни, 365 днів незламності, 365 днів болю, 365 днів сліз, 365 днів втрат, 365 днів віри, надії.
24 лютого 2022 року – мабуть найважчий день в історії незалежної України. День, коли не просто почалася війна. День, коли було зруйновано спокій і благодать на нашій благословеній, намоленій Батьківщині. День, коли горіло і небо, і земля...
Цього дня учні 9-Б класу під час виховної години "365 днів незламності" обговорили події року супротиву.... Року, що зробив нас сильнішими. За допомогою гри "Незакінчене речення" висловили свої думки: "Для мене Україна це.." Створивши дошку Padlet згадали всі міста-герої, поділилися українськими хітами, які в нелегкий час підбадьорювали, надихали, давали українцям віру в перемогу.
Дев'ятикласники вшанували хвилиною мовчання ГЕРОЇВ цієї війни, зокрема Холодняка Валентина Михайловича (батька їх однокласниці Каті Холодняк), що загинув від снайперської кулі, захищаючи нашу рідну країну від рашистських окупантів.
Переглянули фільм про нашого героя, молодшого сержанта Сергія Олексійовича Міщенка - "мисливця за танками", якому 23 лютого Президент Володимир Зеленський присвоїв посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
Буча, Ірпінь, Гостомель, Київ, Харків, Куп’янськ, Херсон, Чернігів, Бахмут, Запоріжжя… Кров’ю залито пів України. Стогне і квилить мати над убитими дітьми, ховає батько єдиного сина, гудуть сирени… Сам Бог плаче над своєю дитиною – Україною.
Та Україна сильна. Піднімає в молитві натруджені руки. Розправляє крила. Сила духу українського народу вражає. Нас не злякали ракети, обстріли, відключення світла, постійний психологічний тиск, біль і розчарування. Слава нескореному народові України!
Історія свята має, на жаль, трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони використання бенгальської мови. Відтоді в Бангладеші цей день став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато часу. Аж у 1999 році на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було прийнято Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні. Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи.
Мова — це великий дар природи. І в кожного народу вона своя. Наш народ створював мову віками. Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: „Мова — це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова — багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова — велика моральна культура. Убогість слова — це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості". Світ захоплюється українською, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі.
Щорічно учні Лубенської ЗОШ №2 активно святкують Міжнародний день рідної мови, адже усвідомлюють, що є українська для кожного з нас. Було проведено конкурс авторських фото, аудіо та відеоробіт на тему "Рідна мова - моя честь і гідність". Найактивнішими були Нікітіна Дар’я, Кириченко Денис, Зінченко Вікторія, Бабейчик Вікторія, Віхров Роман, Бовсуновська Мар’яна, Бовсуновський Іван( 5-Б), учні 10-Г.
Для учнів 5-Б класу вчителем української мови та літератури Корніяченко Л.І. було проведено гру «Найрозумніший» із метою систематизувати знання з усіх тем української мови, визначити найкращого знавця української мови. Найактивнішими були Бабейчик Валерія, Береза Ярослав, Курило Ростислав, Кириченко Денис, Бовсуновський Іван, Нікітіна Дар’я, Удовченко Денис. Діти залюбки пригадали вивчене, а кращим знавцем стала Бабейчик Валерія.
Словами В. Геращенка розпочалася мовознавча вікторина у 5-В класі (учитель Мастаєва О.В.):
До рідного слова торкаюсь душею,
Боюсь очорнити чи зрадить його.
З цих слів наша мова, пишаємось нею –
Це музика й пісня народу мого.
Діти розгадували ребуси, загадки, продовжували прислів’я, слухали поезії про мову.
Учні 9-А, 10-х класів активно долучилися до заходів (учитель Мастаєва О.В.) Старшокласники добирали цікаві факти про мову, вислови відомих людей, складали сенкани та ребуси, а потім оформляли все у вигляді презентацій на тему «Рідна мова – честь і гідність». Хочеться виділити найбільш вдалі роботи, авторами яких є такі учні: Ковтун Оксана, Колісник Дар’я (9-А), Зінчук Аліна, Очередько Марія, Пирч Юлія, Руденко Тетяна, Васільєва Марія (10-А).
Також дев’ятикласники та десятикласники взяли участь у тематичному фотоквесті. Учні правильно, швидко та креативно виконали завдання. Цей вид роботи їм дуже сподобався.
Для 11-класників було проведено гру-вікторину(учителі Корніяченко Л.І., Цимбал О.І.). Старшокласникам було не тільки надзвичайно цікаво, а й дуже корисно, адже вони випробували та поглибили свої знання з рідної мови. Гра допомогла учням зробити крок уперед у підготовці до НМТ.
До Міжнародного дня рідної мови в інформаційно-ресурсному центрі Лубенської ЗОШ №2 експонується книжкова виставка «Мова – коштовний скарб народу», на якій представлені різноманітні словники української мови, збірки художніх та публіцистичних творів українських письменників, книжкові видання про історію і розвиток рідної мови.
Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес…
До Дня Героїв Небесної Сотні учениці 10-го класу: Калина Катерина, Запорожець Дар’я, Шутілова Надія долучилися до участі в Мультимедійному тесті Комунального закладу «Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради» в онлайн-форматі.
Попередньо дівчата ознайомилися з історичними довідками стосовно Революції Гідності 2014 року, прочитали книгу від ТСН [94] ДНІ про перебіг подій на Майдані від 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року; пропустили і гордість за український народ, і сльози за загиблими героями через свої юні серця. І саме ці учениці долучилися до підготовки літературно-музичної композиції «Україна - країна нескорених», яку з об’єктивних причин перенесено на 27 лютого.
16 лютого Україна вдруге у своїй історії відзначила День єднання. Головною метою цього дня було показати згуртованість народу навколо національної ідеї, велике прагнення жити в мирі. З цієї нагоди в 11-А класі відбулася година спілкування «Рік незламності», основним лейтмотивом якої стало гасло: «У нас єдина й сильна держава, хоч поки проблеми диктує життя, єднаймося, браття, мої українці, у минуле нам з вами нема вороття».
Учні обговорювали, як важливо бути патріотом рідного краю, чому зараз необхідно, щоб кожен громадянин не стояв осторонь важливих питань.
Школярі переглянули презентацію про історичну долю України, зокрема про нескореність наших захисників упродовж цього року. Хвилиною мовчання вшанували Героїв, які поклали життя за мирне майбутнє.
Одинадцятикласники усвідомлюють, що за останній час українці стали згуртованіші. Збільшилася кількість волонтерів. Почастішали всенародні акції на підтримку воїнів, тимчасових переселенців. Батьки та учні 11-А також беруть активну участь у
громадському житті.
Вони завжди долучаються до волонтерського руху, бо розуміють, що тільки разом ми зможемо побороти ворога й наблизити День Перемоги. Наша сила – у єдності.
16 лютого Україна відзначає День єднання. Доводячи в цей день всьому світу, що ми незламні, незалежні й будемо боротися за нашу Батьківщину й обов'язково переможемо. Школярі 5-их класів Лубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 також долучилися до відзначення цього свята.
Учні підготували інформаційні повідомлення про цей день та вітальні листівки, на уроках активно обговорювали своє ставлення до ситуації в країні, де висловлювали свою громадянську позицію, віру в перемогу та Збройні сили України.
"Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни." (Л.Костенко)
15 лютого учні 7-В класу разом із вчителем географії Неліним Сергієм Олександровичем та класним керівником Больбот Оленою Миколаївною здійснили цікаву екскурсію до Лубенської галереї образотворчого мистецтва. Зараз там проходять дві тематичні виставки: «Кольори білого континенту» та «Зимовий сонет».
Спочатку діти поринули у світ Антарктиди та заочно познайомилися із українським науковцем, кандидатом біологічних наук за спеціальністю «Ентомологія», автором 70 наукових публікацій у галузі біології комах та інших тварин, учасником 27-ї української антарктичної експедиції – Сергієм Глотовим. За час перебування у найвіддаленішому куточку України антарктичній станції Академік Вернадський (о. Галіндез, архіпелаг Аргентинські острови) вчений зробив багато цікавих світлин, які стали основою для фотовиставки. Ми мали можливість милуватися неповторною красою білого континенту.
Знаково, що ця виставка є благодійним заходом, під час якого можна залишити донат на ЗСУ та придбати авторські фотокартини. Всі зібрані кошти будуть перераховані на потреби армії.
Також не менш цікавою є традиційна тематична виставка "Зимовий сонет". На ній представили свої творчі доробки 26 художників Лубенщини, Оржиччини, Миргородщини та Пирятина. Загалом ця виставка налічує понад 70 робіт зимової тематики: живописні пейзажі, затишні натюрморти. Більшість із них – олійний живопис, однак є і роботи, написані аквареллю, акрилом, а також виконані авторською змішаною технікою. Кожне полотно особливе та неповторне, має свій власний характер.
Діти із захопленням слухали цікаву розповідь екскурсовода Алли Георгіївни Литовченко, яка допомогла поринути у світ науки та мистецтва. Ми щиро вдячні організаторам і авторам виставки за позитив у ці непрості часи та підтримку морального і бойового духу українців.
Академічна доброчесність-це доброчесність у сфері науки та освіти. Чи може людина, яка бере хабарі, бреше, хитрує, бути доброчесною в освіті? Мабуть, ні. Доброчесність у повсякденному житті та академічна доброчесність взаємопов’язані між собою. Суспільство зараз толерує недоброчесність, тож працювати над цим питанням, виховувати академічну доброчесність є справою не одного дня.
17 лютого для учнів 9-Б було проведено виховну годину "«Академічна доброчесність – шлях до успіху»
Кривохижа Софія та Миронов Андрій, розігруючи сценку-діалог «Чи потрібна дітям доброчесність?» спробували з'ясувати чи доречна доброчесність у школі та чи стосується вона лише дорослих.
За допомогою "Хмари слів" учні ознайомились з поняттям "академічна доброчесність", яке визначене в Законі "Про освіту". Розглянули кейси «Принципи академічної доброчесності» (гра "Збери слова"), навчилися відрізняти види порушень академічної доброчесності (гра "Kahoot").
Дев'ятикласники ознайомилися з відповідальністю, яка передбачена законом за не доброчесність та за допомогою гри "Драбина доброчесності" вибудовували свої кроки до досягнення успіху.
Наприкінці заходу діти створили "Кодекс честі у навчанні" та пообіцяли поводитись етично в усіх ситуаціях, чесно докладати власних зусиль для виконання творчих, інтелектуальних або наукових завдань, визнавати і поважати роботу та права інших.
День Святого Валентина – святкують у всьому світі, у багатьох країнах. Адже, любов існує скрізь і всюди, в найвіддаленіших куточках земної кулі. Для любові переборні і простір, і час. Любов підкорює міста і гори. Кохання, як висловився поет, всі віки покірні. Так що є на світі прекрасніше любові? Тільки любов.
Романтичний день в Лубенській ЗОШ №2 завершився розважальною конкурсною програмою «З Днем святого Валентина» (автор Блінова Дар’я, студентка-практикантка КНУ ім. Т. Шевченка), у якій взяли участь пари з 9-11 класів.
Ошатно одягнені ведучі Калина Катерина та Ткачук Олександра розповіли про традиції святкування в різних країнах. Потім запросили від кожного класу хлопця та дівчину: Фесенка Артема та Даниленко Софію (9-А), Семенову Ярославу та Рябченка Ярослава (9-Б), Макаренка Дмитра та Костюніну Лілію (9-В), Ладику Владислава та Дмитренко Софію (10-А), Оріховського Артема та Лємжину Єлизавету (10-Б), Ліпова Філіпа та Сивоглаз Єлизавету (10-В), Андреєва Данила та Граудул Вероніку (10-Г), Фесенка Костянтина та Скуратовську Карину (11-А), Гриценка Дмитра та Кошіль Дарину (11-Б).
Методом жеребкування утворили пари і для них провели веселі конкурси: вгадати пару закоханих, відомих світу; пантомімою зобразити подарунок дівчині, вгадати мелодію; протанцювати запропоновані мелодії, тримаючи кульки між лобами тощо.
Провели гру і з глядачами. Було весело і цікаво. Усі пари журі нагородило святковими грамотами за оригінальність, креативність, творчість та кульками-сердечками.
Бажаємо Перемоги, миру, любові та надії нашій рідній Україні!