середа, 31 березня 2021 р.

Вітаємо!

26–29 березня 2021 року в м. Полтаві відбувся ХХХ ювілейний ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. 
За підсумками найпрестижніших МАНівських інтелектуальних змагань  наші учні стали переможцями:
Секція агрономія – Дар'я Компанієць - ІІ місце (10 клас, науковий керівник Москаленко Т.В. )
Секція історичне краєзнавство – Дмитро Крівченко - ІІІ місце (10 клас, науковий керівник Ковалевич О.М.)

Заступник директора з НР Самокиша К.Г.

пʼятниця, 26 березня 2021 р.

Відкритий урок у 5-В класі

 В рамках педагогічної атестації вчитель російської мови Запорожець О.В. провела урок вивчення нового матеріалу з теми “Пряме та переносне значення слова”. 
 Головною умовою ефективності сучасного уроку є використання таких методичних підходів, які передбачають позицію учня як активного співтворця уроку. 
Саме тому Оксана Василівна на початку уроку використала мотиваційний прийом, який допоміг п’ятикласникам самостійно визначити тему уроку. 
 






Задача учителя – формувати стійкі пізнавальні інтереси учнів. Не останнє місце в цьому належить інформаційним технологіям. Завдяки ІКТ удається досягти інформаційної насиченості матеріалу, збільшити обсяг самостійної роботи – індивідуальної, групової, фронтальної, активізувати діяльність учнів під час виконання значної кількості завдань. Так, презентація, яка супроводжувала всі етапи уроку допомогла учням опанувати новий матеріал. 






 
Діти навчилися знаходити та розрізняти слова в прямому та переносному значенні в словосполученнях, реченнях, текстах; вивчили можливості використання слів в переносному значенні в різних життєвих ситуаціях; отримали навички аналізу художнього тексту. 







Зелені сигнальні картки, які підняли учні по завершенню заняття показали, що п’ятикласники матеріал засвоїли добре і при цьому отримали емоційне задоволення від уроку.
Заступник директора з НР Самокиша К.Г.

четвер, 25 березня 2021 р.

Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках основ здоров’я


  Сьогодні існує багато форм і методів навчання основ здоров’я,  що орієнтовані на краще засвоєння учнями матеріалу, підвищення якості їх умінь і навичок. Але для досягнення цієї мети необхідно урок будувати таким чином, щоб він був не лише цікавим, але й не перевантаженим для учня. Використання активних та інтерактивних методів навчання, дає можливість створити сучасний пізнавально-розвиваючий простір навчального предмету, який базується на активній участі самих учнів у процесі набуття знань та життєвих навичок як на уроці, так і в позакласній діяльності. 
 Предмет "Основи здоров’я" суттєво відрізняється від інших. Його відмінність визначається, у першу чергу, головним завданням – вплинути педагогічними методами на самосвідомість і поведінку учнів шляхом розвитку у них життєвих навичок, сприятливих для здоров’я і безпеки. 
 Саме тому 18 березня, з метою формування поняття про екологічну безпеку, з’ясування причин та наслідків забруднення повітря та ґрунтів; довести необхідність використання правил екологічної безпеки, вчитель основ здоров’я Кривуненко С.М. у рамках педагогічної атестації провела урок у 8-Б класі за темою “Екологічна безпека. Вплив забруднення атмосфери та ґрунтів на здоров’я людини”. 


 Актуалізацію чуттєвого досвіду та опорних знань було здійснено  під час розгадування ребусів. З метою мотивації учнів до сприйняття та усвідомлення нового навчального матеріалу ними було переглянуто відеоролик "Крик Землі". За допомогою годинника із секундною стрілкою діти виміряли час, на який можна затримувати дихання. Таким чином учні переконалися, що ми живемо у повній залежності від атмосферного повітря. 
                                     

Під час опрацювання нового матеріалу школярі переглянули відеофільм "Історія пластикових пляшок". У ході колективного обговорення восьмикласники визначили основні джерела забруднення атмосфери та ґрунтів і як це впливає на людей і довкілля. Під час ”аукціону ідей” школярі, працюючи у парах , створили банк ідей щодо зменшення негативного впливу діяльності людини на навколишнє середовище. Рефлексія у формі ”Незакінченого речення” дала можливість учням проаналізувати, що нового дізналися, що зацікавило найбільше та про що захотілося дізнатися ще. 





 

Активна участь учнів у виконанні навчально-виховних завдань має велике значення, сприяє формуванню активної життєвої позиції. Використання сучасних методів навчання дозволяє формувати і розвивати креативно мислячу особистість, яка зможе розв’язувати проблеми, що виникають у житті кожної людини.
Заступник директора з НР Самокиша К.Г.

середа, 17 березня 2021 р.

Результати вибору підручників для 8 та 4-их класів

 

Витяг

з протоколу  № 6    педагогічної ради школи

Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2

Лубенської міської ради

від  9 березня  2021 р.

Про схвалення обраних педагогами підручників для  здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників  у 2020-2021 роках  для     8  класу та для 4 класу (математика)

Слухали :

1. Бібліотекаря школи Кабушку О. М., яка ознайомила педагогічний колектив з переліком проектів  підручників для учнів 8-х класу   у зв’язку з повторним виданням та 4 класу - математика  (у 2-х частинах) у зв’язку із збільшенням кількості авторів, на виконання листа Міністерства і науки України від 25.02.2021 р. № 1//9-103 « Щодо вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 8 класу  та для 4 класу ( «Математика»)».

2. Вчителя початкових класів Дацюк А.М. яка ознайомила присутніх з вибором підручника для учнів 4-х класів, який було обрано й схвалено на засіданнях шкільних методоб`єднань учителів, а саме:

1.      Математика. 4 клас. Листопад Н.П. 

       3. Заступника директора з навчально-виховної роботи Самокишу К.Г., яка ознайомила присутніх з переліком проектів підручників для учнів 8-х класів, який було обрано й схвалено на засіданнях шкільних методоб`єднань учителів , а саме:

1.      «Історія України» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти   (авт. Щупак І. Я, Бурлака О. В., Піскарьова І. О.).

2.      «Всесвітня історія» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Щупак І. Я., Бурлака О. В., Власова Н.С., Піскарьова І. О.)

3.      «Інформатика» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти   (авт. Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.)

4.      «Українська мова» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Авраменко О.М., Борисюк Т.В., Почтаренко О.М.)

5.      «Українська література» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Авраменко О. М.)

6.      «Зарубіжна література» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Міляновська Н. Р.)

7.      «Англійська мова (8-й рік навчання)» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Карпюк О. Д.)

8.      «Мистецтво» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Масол Л. М.)

9.      «Алгебра» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С.)

10.  «Геометрія» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Єршова А. П., Голобородько В. В., Крижановський О. Ф.,  Єршов С. В.)

11.  «Біологія» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Матяш Н. Ю., Остапченко Л. І., Пасічніченко О. М., Балан П. Г.)

12.  «Географія» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Бойко В. М., Дітчук І. Л., Заставецька Л. Б.)

13.  «Хімія» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Григорович О. В.)

14.  «Основи здоров’я» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Бех І.Д., Воронцова Т.В, Пономаренко В.С., Страшко С. В.)

15.  «Російська мова (4-й рік навчання)» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Баландіна Н. Ф., Крюченкова О. Ю.)

16.  «Фізика» підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти  (авт. Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Кірюхіна О. О. (за ред. Бар’яхтара В. Г., Довгого С. О.))

 

Ухвалили:

1.Схвалити  вибраний підручник для учнів 4-х та 8 класів.

2.Відповідальність за обрання проектів підручників для учнів 4-х класів покласти на таких учителів:

1.      Дацюк А.М. - вчителя початкових  класів.

2.      Сидоренко Т.В. -  вчителя початкових  класів.

3.      Парісту А.М. . - вчителя початкових  класів.

 

4. Відповідальність за обрання проектів підручників для учнів 8-х класів покласти на таких учителів:

1.«Історія України» -  Ковалевич О.М.

 2. «Всесвітня історія» - Ковалевич О.М.

3. «Інформатика» - Семенова І В.

4. «Українська мова» - Огарьова М.М.

5. «Українська література» - Огарьова М.М.

6. «Зарубіжна література» - Кошова С.П.

7. «Англійська мова (8-й рік навчання)» - Дендеберя В.І.

8. «Мистецтво»- Кривуненко С.М.

9. «Алгебра» - Гончаренко Г.А.

10. «Геометрія» - Гончаренко Г.А.

11. «Біологія» - Москаленко Т.В.

12. «Географія» - Удовченко В.І.

13.  «Хімія» - Волошина І.В.

14. «Російська мова (4-й рік навчання)» -  Запорожець О.В.

15. «Основи здоров’я» - Кривуненко С.М.

16. «Фізика» - Голяка Б.І.

 

 

                   «За» - 59   «Проти» - 0  «Утрималися» - 0

 

 Голова  педагогічної ради                      Дем`янець В. М.

 

 Секретар                                                   Оліфіренко А.Г.





пʼятниця, 12 березня 2021 р.

Урок - подорож для семикласників

А я клянуся вам, що цей край найцікавіший на всій земній кулі! Його виникнення, природа, рослини, тварини, клімат – все це дивувало, дивує і ще здивує вчених світу…. 
Жуль Верн «Діти капітана Гранта»
  На нинішньому етапі розвитку сучасної  української школи комп’ютери впевнено ввійшли в процес освітньої діяльності. Сьогодення вимагає від нас використання на уроках нових ІТ технологій. Використовуючи різні методики, виграють всі: вчитель навчає дітей, діти в свою чергу навчають учителя. 
 Щоб досягти високого рівня викладання географії необхідно постійно перебувати в пошуку ефективних форм і методів навчання. Для цього потрібно враховувати особистість дитини, яка здобуває в школі знання, розвиває здібності, збагачує інтелект, набуває досвіду поведінки у різних життєвих ситуаціях. Це одна з найважливіших умов формування творчої та соціально-адаптованої особистості 
Саме тому 12 березня у 7-Б класі, з метою закріпити  загальне уявлення про своєрідність та особливості материка; відшукати закономірності розташування форм рельєфу та корисних копалин; удосконалити практичні вміння учнів працювати з картами атласу й іншими джерелами географічної інформації, вчитель вищої категорії Удовченко В.І. в рамках педагогічної атестації провела захоплюючий урок-подорож "Австралія - дивовижний континент".







Завітавши в уявне бюро екскурсій, юні гіди розповідали про різноманітні назви материка — «країна кенгуру», «музей живих копалин», «країна-притулок», «п’ятий континент», про рослинний та тваринний світ, досліджували усі складності формування рельєфу та корисних копалин Австралії, аналізували єдину державу на материку - Австралійський Союз.














Семикласники презентували свої творчі проєкти, оперували фактами власних досліджень і спостережень, порівнювали, робили узагальнення й висновки.
                      

«В час освітньої реформи завдання вчителя географії полягає не в передачі учням обсягу готової інформації підручника, а в організації діяльності школярів щодо пізнання навколишнього світу»,- зазначила Валентина Іванівна.

 Вміле використання методу "Ментальна карта", хмари слів, прийомів "Мандрівка", "Дивую всіх", "Інтелектуальна розминка", "Проблемне запитання", "Мікрофон" та цікава мультимедійна презентація продемонстрували сучасний підхід вчителя до уроку.
Заступник директора з НР Самокиша К.Г.

Результати конкурсу

 

Вітаємо !

Кононенка Всеволода,

учня 7-Б класу, з перемогою - І місце -

в обласному заочному конкурсі «Історичне фото із сімейного альбому»

серед 194 учасників

в номінації

«Родинні фото 1921-1945 років»!



Вітаємо переможців Всеукраїнської інтернет-олімпіади з англійської мови серед старшокласників

Диплом І ступеня отримали: 

Зінчук А. (8-А) 
Пирч Ю. (8-А) 
Костюк А. (10-А) 
Дерій Н. (10-А) 
Коновалова М. (10-А) 
Кривченко К. (10-Б) 
Мєдвєдєва Д. (10-Б) 
Безрук О. (11-Б) 
Березняк В. (11-Б) 
Коваленко К. (11-Б) 

Диплом ІІ ступеня отримали: 

Разіна А. (8-А) 
Лохвицька Д. (8-А) 
Крівченко Д. (10-А) 
Болюта О. (10-А) 
Третяк А. (10-А) 
Бережна К. (11-Б) 
Колісник К. (11-Б) 
Бажаємо нових перемог!

Наталія Мушкаріна, вчитель англійської мови 

четвер, 11 березня 2021 р.

Прийди, прийди, весно!

  Разом із пробудженням природи від зимового сну в Україні починається цикл народних весняних свят, пов’язаних зі стародавніми міфами та віруваннями, супроводжених піснями, іграми та хороводами.
  Із веселими піснями, гарним настроєм та щирими побажаннями сьогодні учні 4-х класів зустрічали весну. Ведучі Дарина Лохвицька (8-А) та Дарія Запорожець (8-В) розповіли дітям про звичаї та обряди українського народу: починаючи з Явдохи (14 березня) саме діти ходили по дворах та славили прихід весни; 22 березня випікали пташок і закликали з ними тепло; спалювали опудало зими разом зі старими речами; «закопували кашу», грали в ігри, водили хороводи. 

Великожон А. та Скрипник Б. (5-В), Охріменко С. та Мороз Т. (6-А) - декламували вірші, демонструючи, як саме кликали весну. 

Геращенко П., Лазірська В., Журило Д., (5-А), Гузь М.(5-В), Тереня М. (6-Б), Дьоміна К., Водоп’ян А., Супруненко А. (10-Б) виконали відому народну закличну пісню «Ой ти, весно, веснице». 


Дівчата продемонстрували гру-танець «Ой нумо, нумо, заплетемо шума», а четвертокласники водили Кривого танцю. Завершилося свято веселою грою «Струмочок».



 




Тож чекаємо, щоб прекрасна Весна вступила нарешті у свої права й переборола останні подихи морозної суперниці. 
Анна Гринь, педагог-організатор

пʼятниця, 5 березня 2021 р.

Вітання від 4-х класів

Сьогодні привітати хочем
Ми любих мам із днем весни!
І побажати щиро хочем,
Щоб завжди гарними були. 

Березень — перший місяць весни. Саме в цю пору народжується все прекрасне. Оживають луки, ліси, поля, вся наша барвиста земля. З березневим подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів приходить жіноче свято. 

Шановні матусі, прийміть сердечні вітання від учнів 4-х класів з нагоди весняного свята 8 Березня! 
                                   

                                  
Все найсвітліше, що є у нашому житті – весна, радість, щастя, кохання, пов’язане з Жінкою – берегинею роду людського. Нехай здійсняться всі ваші надії і мрії, а кожен день Вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення, теплоту близьких сердець, море кохання, відчуття родинного добробуту та щирості почуттів, приємних несподіванок і душевного комфорту! Бажаємо Вам міцного здоров’я, безмежного жіночого щастя, любові, сімейного затишку, радості від роботи, гарного настрою, добра та вічної чарівності.
Учні 4-х класів. 

четвер, 4 березня 2021 р.

Зі святом!

8 Березня... Цей день несе у світ ніжність і красу.  Без вас, дорогі жінки, не було б стільки світла, любові і тепла. Ви наповнюєте будні яскравими фарбами, спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ. 
 Нехай лагідна посмішка весняного сонця дарує Вам міцного здоров’я, красу та чарівність, родинне тепло та затишок. Нехай Ваша доброта, ніжність, жіночність завжди сповнюють серця радістю і любов’ю, будуть запорукою миру та злагоди, здійснення кращих мрій і сподівань, а Ваша праця йде на користь справі, дає наснагу, для здійснення всіх Ваших задумів. Щасливої Вам жіночої долі, надійного чоловічого крила, квітів – ніжних і духмяних.

Розвиток фізичних якостей та координаційних здібностей учнів

 У наш час питання фізичного виховання підростаючого покоління є надзвичайно важливим. Суспільство має бути зацікавленим у тому, щоб молоде покоління зростало фізично розвинутим, здоровим, життерадісним, готовим до праці й захисту Вітчизни.
 У шкільному віці активно розвиваються інтереси та звички, формується характер. У цей період учителю фізичної кульури слід так організувати роботу, щоб привити кожному учневі потяг до занять, систематичного духовного та фізичного удосконалення.
 В рамках педагогічної атестації учитель фізичної культури Гайдук О.М.  в 11-Б класі поділився досвідом розвитку основних фізичних якостей методом "колового тренування" та під час рухливих ігор.








Метод "колового тренування" допомагає збільшити загальну і моторну щільність уроку, ефективно використовується навчальний час,полегшує облік, контроль й індивідуальне регульоване навантаження, активізує працьовитість учнів, оскільки вправи роблять всі учні одночасно і в той же час самостійно, пропорційно своїм можливостям і зусиллям.




Найкращими "ліками" для дітей від рухового голоду є рухливі ігри. Вони є універсальним засобом у фізичному вихованні молоді:
  • сприяють гармонійному розвитку форм і фукцій організму школяра;
  • формують правильну поставу;
  • загартовують організм;
  • підвищують працездатність;
  • зміцнюють здоров'я.
Цікавим моментом була двостороння гра з волейболу, де потрібно було визначити команду-переможця.





Яскравим закінченням уроку стало фото на пам'ять.
                                       

Заступник директора з НР Самокиша К.Г.