четвер, 25 лютого 2021 р.

ВІТАЄМО

      23 лютого в ОЦЕВУМі підбили підсумки ІІІ обласного конкурсу дитячої казки, який проводиться з метою виявлення і підтримки талановитих дітей та учнівської молоді, сприяння розвитку української мови через призму художньої казки, становленню національної свідомості та здатності до творчої самореалізації обдарованих дітей.  Цьогоріч члени журі розглянули 61 роботу юних казкарів, які творили на тему «Вперед за мріями».

За підсумками роботи журі переможцем став і отримав ДИПЛОМ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ Кононенко Всеволод, учень 7-Б класу в молодшій віковій категорії (учитель Огарьова Л.М.). Вітаємо переможця!

Тренінг «Взаємодія вчителів та команди супроводу для ефективності інклюзивного навчання»

  Гарні результати інклюзивного навчання - це злагоджена робота всього педагогічного колективу. 
   З метою побудови оптимальної співпраці педагогів з командою супроводу інклюзивного навчання 24 лютого практичним психологом Наталією Яциною було проведений тренінг «Взаємодія вчителів та команди супроводу для ефективності інклюзивного навчання». Одним із основних завдань тренінгу було усвідомлення учасниками важливості командного підходу в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, ролі кожного члена команди психолого-педагогічного супроводу та можливих шляхів співпраці з батьками таких учнів як рівноправних членів команди.
 

Під час виконання вправ учасники ще раз переконалися у значимості принципів командного підходу в роботі з учнями з особливими освітніми потребами. 
                                                 

                                            






Вправа «Цілі та ресурси» допомогла зрозуміти, що лише взаємоузгоджена комплексна діяльність команди фахівців та батьків дитини дає змогу визначити спільні цілі, спрямовані на створення необхідних умов, що сприяють розвитку особистості дитини, засвоєнню нею знань, умінь і навичок, та долати труднощі, які виникають у роботі.
                     






Соціальний педагог Оксана Кабушка

«Без надії сподіваюсь»

Є люди, як свічки,-
згорають, відходять у небуття.
Є люди, як зірки,-
горять і світять все життя
 Зіркою такої величини для всіх українців є поетеса Леся Українка. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу ця людина. З не такої вже й далекої минувшини, проте вже мовби крізь серпанок легендарності, проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий. 
 Світ не знав такої поетеси. Безсмертна іскра Прометея запала глибоко в її серце і загорілася ясним вогнем. В промінні цього вогню світ пізнав геніальні творіння письменниці, пройняті філософськими роздумами про людину очікуваного майбуття, сповнені незборимої сили заперечення зла і ствердження добра. 
 24 лютого у 4-А, 4-В та 4-Г класах (вчителі Максакова А.В., Буторіна О.М., Крістіян Т. О.) відбувся виховний захід «Без надії сподіваюсь», приурочений 150- річниці з дня народження Лесі Українки. 
 Класоводи розповіли дітям про багатогранну творчу особистість Лесі Українки, про незгасимий вогонь її таланту, про високе поетичне слово, яке написано не розумом, а душею, бо саме там народилося.
                                                           

Школярі згадали життєвий і творчий шлях поетеси, декламували вірші Лесі і про Лесю. Учням були представлені збірки творів Лесі Українки та фотовиставка «Стежками Лесі Українки». Четверокласники переглянули документальний фільм про життя і творчість відомої письменниці, який розкрив безліч цікавих фактів про Ларису Косач. Молодші школярі захоплено відповідали на запитання тематичної вікторини, яка пройшла у незвичному форматі – з використанням цеглинок лего. Юні художники оформили виставку своїх малюнків, присвячених творчості Лесі України, а також взяли участь у конкурсі читців «Її вірші, як перла многоцінні, як дивний скарб серед земних століть» 
 Про Лесю Українку можна багато цікавого розповісти і дізнатися. Бо її життя – героїчна легенда, і її творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторно прекрасну поезію. Справжня донька Прометея! Тож знаймо про неї, гордімось нею, берімо все найкраще від неї! 
Класовод 4-А, 4-В та 4-Г класу

Стежками Лесі Українки

                                                        
 
25 лютого в паралелі третіх класів під керівництвом учителів Дацюк А.М. ( 3-А кл.), Сидоренко Т.В. ( 3-Б кл.), Парістої А.М. (3-В кл.) відбулися виховні заходи присвячені таланту Лесі Українки з нагоди 150 річчя від Дня її народження.Учні 3- А класу вшанували велику українську поетесу Лесю Українку.


  Діти зібрали інформацію про поетесу: біографію, родину Лесі, цікаві факти з її життя, мудрі вислови і презентували у лепбуці «Стежками Лесі Українки». Ще підготували вірші видатної поетеси і декламували їх.
Учениця 3-А класу Гелюх Софія
 Учні 3-Б класу дослідили життєвий та творчий шлях видатної української письменниці Лесі Українки. Ми розподілилися на групи й визначили теми досліджень. Цікаво було шукати інформацію у бібліотеці, де нам із задоволенням допомагали Агеєнко Ніна Григорівна та Кабушка Оксана Миколаївна. Не припинялася пошукова діяльність і вдома, до роботи долучалися батьки, друзі.
                       

 25 лютого ми презентували результати своїх досліджень однокласникам. Цікаво було дізнатися в якій родині зростала маленька Лариса, що вплинуло на її творчість. Учні прочитали багато віршів та намалювали до них ілюстрації. Результати нашої діяльності представлено в проєкті - дослідженні " Мрії зламане крило".
Нікітіна Дарина, учениця 3-Б класу 

Учні 3-В класу збагатили свої знання щодо творчості видатної поетеси і провели детективне розслідування. 
Створили загальний портрет Лесі. Діти спробували себе у ролі справжніх детективів та розкрили таємниці її творчості, дослідили вірші, які вивчали.
           
Учениця 3 –В класу  Герасименко Анна

середа, 24 лютого 2021 р.

Я буду вічно жити!

 24 лютого 2021 року в Лубенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 під керівництвом учителя української мови та літератури Корніяченко Людмили Іванівни відбувся унікальний захід «Я буду вічно жити!», присвячений творчості української письменниці, перекладачки, фольклористки й культурної діячки Лесі Українки. 
 З нагоди цієї події учні 10-Б класу Величко Меланія, Дьоміна Катерина, Боровко Юлія, Медведюк Олександра, Величко Анастасія, Помаз Лілія, Дрига Руслана, Медведєва Дар‘я й Компанієць Дар‘я крізь твори талановитої поетеси передали всі її почуття, думки й душевний біль. Колісник Карина(11-Б клас), виконавши ноктюрн Ференца Ліста «Мрії кохання», допомогла за допомогою скрипки відчути глибину кохання Лесі.
















Ведучі заходу Супруненко Андрій і Бойко Антоніна допомогли відвідувачам зануритися у життєвий та творчий шлях Лесі Українки. Також учні 10-Б класу змогли відчути себе справжніми акторами й інсценізували уривок із « Лісової пісні». 








 Цей захід надихнув і зацікавив дітей творчістю письменниці. Тож ми маємо шанувати культурну спадщину українців, які зробили неоціненний внесок у розвиток держави й особистостей! 
                                            Учениця 10-Б класу Величо Меланія

 

Леся Українка - дочка Прометея

Так! Я буду крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Буду жити! Геть думи сумні!
25 лютого виповнюється 150 років від Дня народження Лесі Українки. Ювілейний 2021 рік – це нагода говорити про  неповторну, багатогранну й талановиту поетесу та драматургиню, спогади про яку потрібно позбавляти від стереотипів. 
 Самобутний талант письменниці виявився в найрізноманітніших жанрах: ліриці, епосі, драмі, прозі, публіцистиці. Леся належить усім, бо її творчість зіткана з різних мотивів світової культури. Гордий дзвін її імені в серцях мільйонів людей породжує не тільки спогад про «Лісову пісню» або «Досвітні вогні», але й палку любов до великої поетеси і гордість за свій народ, який мав такого митця.
25 лютого для учнів 7-Б класу було проведено захід "Леся Українка - дочка Прометея".  Огарьова  Людмила Михайлівна презентувала цікаву вікторину "«Що ми знаємо про Лесю Українку?», а семикласники продемонстрували власні проєкти  про геніальну доньку українського народу.

            

 Ми мали можливість ближче познайомитися з творчою діяльністю та особистим життям видатної поетеси, переглянувши відео "Невідома Леся Українка" та дізнавшись багато цікавих фактів про неї.  А також проявити свої вміння та таланти, декламуючи ніжні та щирі рядки з найвідоміших поезій Лесі Українки.
Семенова Ярослава,учениця 7-Б класу

Лесин віночок

   «Лесин віночок» - під такою назвою пройшов виступ учнів 5-А класу. Давиденко С., Інденко О., Ничипорчук В., Поздняков Н., Сулімовська С., Холоша А., Помаз Ю. читали поезії Лесі Українки. Лазірська В. виконала пісню на слова поетеси «Хотіла б я піснею стати». Маленькі виконавці зіграли артистично уривок із драми-феєрії «Лісова пісня». 
   Затаївши подих, учні слухали поетичні рядки – Дочки Прометея, Лариси Петрівни Косач.
                                               

Плегуца Л.М.,учитель української мови та літератури

Вітаємо!

     Вітаємо з першою перемогою учнів 4 класу, які спробували свої сили в шкільній олімпіаді «Юний математик» та отримали такі результати:

                                         І м. – Мироненко Микита, 4-В

                                                     (уч. Буторіна О.М.)

                                         ІІ м. – Ісаков Артем, 4-В

                                                     (уч. Буторіна О.М.)

                                         ІІ м. – Федоренко Катерина, 4-В

                                                     (уч. Крістіян Т.О.)

                                         ІІІ м. – Кошовий Матвій, 4-А

                                                     (уч. Максакова А.В.)

                                         ІІІ м. – Мінченко Аврора, 4-А

                                                     (уч. Максакова А.В.)

   Бажаємо нових цікавих випробувань і високих звершень.

неділя, 21 лютого 2021 р.

Я розмовляю українською

 21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Це свято, коли шанують одне з найцінніших надбань людства - мову. Кожна людина має розмовляти і мислити рідною мовою. 
   З нагоди цієї події в 6-А класі учителем української мови та літератури Цимбал О.І. проведено усний журнал «Я розмовляю українською», спрямований на популяризацію українського слова. Кожна сторінка була цікавою і повчальною. 


Також шестикласники оформили фотоколаж «Шануймо себе, дбаючи про чистоту рідної мови», учились правильно наголошувати слова, спілкуючись українською. 
  
Школярі залюбки розгадували кроссенс, добираючи влучні епітети до слова «мова». Наприкінці заходу кожен учень зміг продовжити речення: «Я люблю українську, тому що …». 

 Шестикласники зробили висновок, що без своєї мови, самобутньої культури народу немає! 
Кононенко А., учениця 6-А класу.

"Ми діти твої, Україно!"

«…Мабуть, в купелі сидить небо яснооке.
Усміхається блакить в дзеркалі широкім….» 
У блакитні, сині, ультрамаринові шати вдяглися учні початкових класів. Тематика дня дозволила поговорити про глибинну красу водних просторів, про неперевершені чари синього неба, про важливість і розуміння цінності життя. Адже синього так багато на нашій планеті і він має дуже важливе значення для нас. Це колір повітря та легкої води — струмків та річок. Це колір вічності, таємниці та глибокого спокою. Синій вважається кольором інтуїції, стимулює мислення. На Сході він символізує істину і спокій. Синій колір допомагає очистити свідомість від непотрібних думок, заспокоїти тривогу. А як красиво він виглядає! Захопленню та гарному настрою не було меж. 

  У 1-Б класі день розпочався із ранкової зустрічі «Кого ми можемо побачити у зоопарку?», яку провела вчитель англійської мови Маляр Я. П. Діти здійснили віртуальну подорож до зоопарку, називали тамтешніх жителів, ділилися своїми враженнями, а також заспівали пісню «Let`s go to the zoo». 
  Для першокласників учителі Сивобородько Л. М., Рєпіна І. О., Ярмоленко Т. І. провели інтегрований урок державності «Стань же окрасою цілого світу, наша свята Україно» з предмета «Я досліджую світ», під час співпраці діти здійснили цікаву віртуальну екскурсію Україною, узагальнили знання про державні й народні символи, виготовили аплікацію «Герб моєї держави», спланували маршрути уявної подорожі від Лубен до країн-сусідів.

 Учні 1-х класів охоче розповіли, якою хочуть бачити нашу країну, і з великим натхненням виготовили голубів миру. Свою любов діти виявили в синіх та жовтих сердечках, на яких написали свої теплі побажання та прикріпили до макета карти.
               

Наймолодші школярики зробили висновок, що їхня любов до України – це старанне навчання, повага до людей, українських традицій, любов до природи. 
Учні 2-А класу разом із класоводом Степурою Т. А. досліджували різноманітний та цікавий світ професій, зокрема творчу професію вишивальниці. На занятті діти демонстрували вишивки своїх бабусь і прабабусь та розповідали про речі, що стали сімейними реліквіями.
У 2-Б класі (вчитель Погрібна А. М.) в рамках тематичного тижня була проведена вікторина «Математичні цікавинки». Під час якої учні закріплювали математичні знання, розвивали логічне мислення, просторову уяву, обчислювальні навички, виховували інтерес і любов до математики. Дітям дуже сподобались ігри «Хто швидше», «Казки і математики», «Весела математика», а також розгадувати ребуси. 
Яскравим закінченням кольорового тижня була лялькова вистава у 2-В класі( вчитель Тимошенко Л. Г.). Малі актори не абияк старалися. 
 Уроки у такий спосіб допомагають дитині розібратися в основних соціальних поняттях при виборі моральних та етичних якостей. 
 У день вшанування українського Герба, з метою формування патріотичних поглядів, учителі 3-х класів ( Дацюк А. М., Сидоренко Т. В., Паріста А. М.) використали різні форми роботи в змісті уроків. Підсумком стала виставка малюнків на тему «Україна – рідний край» .

У 3-В класі відбувся виховний захід «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі». Діти слухали історичні відомості про події Майдану 2014 року, переглянули відео, де детально та змістовно розповідали про героїв нашого часу. Ми повинні пам’ятати та схилити голови перед тими, хто заплатив дорогу ціну за майбутнє нашої держави. 
                                                          

Учителі 4-х класів Максакова А. В., Буторіна О. М., Кисляк Л.В. провели захоплюючу вікторину «Ми діти твої, Україно!» 


Молодші школярі активно відповідали на запитання про нашу Батьківщину, відгадували тематичні загадки та ребуси, досліджували з яких рослин плетуть український вінок та походження національної символіки. 
Підсумком заходу став колаж карти України, прикрашений дитячими долоньками з побажаннями та виставка малюнків «Україна – це ми!»


Цілий тиждень учні 4-х класів готували пошукові проєкти до Дня державності в початковій школі. 60 юних дослідників на уроці риторики (учитель Грибань А.В.) брали участь у захисті творчих робіт, демонструючи свою креативність, уміння працювати з різними джерелами інформації в процесі виготовлення лепбуків, колажів, коміксів, настінних газет, які висвітлили різні історичні періоди становлення нашої держави. МОЛОДЦІ! 
                                                                                          
Наприкінці Кольорового тижня вчителі початкових класів висловлюють щиру вдячність батькам, які виявляли ініціативу й не стояли осторонь шкільного життя своїх дітей. Наша співпраця є яскравим прикладом системного застосування педагогіки партнерства в Лубенській ЗОШ №2, навіть в умовах карантинних обмежень.
 Кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють і змушують діяти, розпалюють творчу думку, допомагають зосередитися. Ентузіазм, творчий підхід учителів, допомогли зробити тиждень справжнім святом як для дітей, так і для дорослих. Кожен день «Кольорового тижня» пройшов на високому емоційному підйомі. Посмішки не сходили з обличчя дітей. Ходити до школи, за їх думкою, стало цікавіше. 

Учителі 4-х класів