пʼятниця, 31 січня 2020 р.

Здоров’я – це скарб

 Здоров’я — це безцінне багатство людини. Той, хто веде здоровий спосіб життя, завжди сповнений сил і енергії, у такої людини завжди гарний настрій.
 В рамках тематичного тижня «Здоров’я – це скарб» учні 1-А класу вчилися піклуватися про своє здоров’я. Вони знайомилися з чинниками, що впливають на стан здоров’я людини і, зокрема, дитини:
- чистота приміщення,
- дотримання правил особистої гігієни,
- здорове харчування,
- міцний імунітет.
 Велику зацікавленість виклало в учнів дослідження бактерій. Вони дізналися, що є корисні і шкідливі бактерії, і як вони впливають на стан здоров’я людини. Потрібно робити щеплення і кілька разів на рік обов'язково відвідувати лікаря для перевірки загального стану здоров'я.
  Учні досліджували вплив здорового харчування на фізичний та емоційний стан дитини.


















  Необхідно споживати багато свіжих овочів, фруктів, м'ясо, рибу, яйця, молочні продукти.
  Неможливо уявити здоровий спосіб життя без регулярних занять спортом. Ранкова гімнастика повинна стати обов’язковою для дитини.









 Важливо дотримуватися режиму дня та забезпечити повноцінний відпочинок організму вночі. Дитина повинна лягати спати о 21.00 годині.
 Здорова людина — це щаслива людина. 
 Степура Т.А., класовод 1-А класу

«Про користь здорового харчування»

 Про важливість раціонального харчування чули усі. Адже здорове харчування - користь для повноцінної життєдіяльності людини, для збереження молодості та довголіття її тіла і розуму. Їжа - життєва необхідність, яка до того ж викликає у людини відчуття радості, задоволення. Ми їмо, щоб втамувати голод. Інколи ми їмо в стані стресу. І у кожного з нас ще з дитинства виробляється певний стереотип харчування. В організм людини в достатній кількості повинні регулярно потрапляти такі речовини як: вуглеводи, жири, білки, вітаміни і, звичайно ж, вода. Якщо чогось з перерахованого не вистачає, спочатку виявляються дрібні проблеми із здоров’ям. З роками вони переростають у хронічні захворювання, які призводять до раннього старіння, а потім і до смерті. Ще мудреці древнього світу розуміли, що «здорова» їжа - запорука здоров’я і довголіття. Сократ - «Ми живемо не для того, щоб їсти, але їмо для того, щоб жити». Сенека - «Ви є те, що їсте». Мерфі - «Добрий кухар вартий доброго лікаря». Щоб з’ясувати основні принципи здорового харчування у 7-В кл була проведена виховна година «Про користь здорового харчування». 
Учні класу: Руденко Т., Шутілова Н., Кобзар В., Кириленко Н., Миколенко А., Москаленко Д., Шеремет Я. цікаво, з елементами наочностей, розповіли однокласникам про основні правила здорового харчування. 









 
Висновок, потрібно усвідомити, що раціональне харчування має стати частиною здорового способу життя, доброю звичкою, а не тимчасовою дієтою. Здоров’я не можна купити ні за які гроші. Нехай наше життя проходить під гаслом: «Бути здоровим – це модно!»                                                 
Класний керівник 7-В  Лисак А.М.

Поради малечі про важливі речі

 Грип та застуда - найпоширеніші захворювання, від яких щорічно страждають мільйони людей. Більшість дорослих застуджуються кілька разів на рік, а діти хворіють набагато частіше. 
 Виховуючи ціннісне ставлення до здоров'я, з метою формування навичок профілактики захворювань учителі других класів провели ряд заходів, спрямованих на розширення знань школярів про засоби запобігання вірусним інфекціям. 
 Учні 2-А класу переглянули презентацію про особливості розповсюдження вірусних захворювань, ознайомилися з поняттям «грип», обговорили стратегію боротьби з простудними хворобами. Діти прочитали віршовані « Поради малечі про прості, але важливі речі», склали корисне меню для зміцнення імунітету. 








 Учні 2-Б класу здійснили подорож "Країною здоров'я", де гідом була мама Валерія Яценка Оксана Вікторівна - лікар сімейної медицини. Діти подолали "Вірусний десант", озброїлися знаннями про засоби профілактики та захисту від інфекцій, навчилися зміцнювати імунітет, склали "План боротьби з вірусами". Оксана Вікторівна роз'яснила як впізнати захворювання при перших симптомах і наголосила, що обов'язково необхідно звернутися до лікаря. 


 Учні 2-В класу відвідали шкільний медпункт, де під час бесіди з медичною сестрою Кучерук Аліною Анатоліївною обговорили заходи по збереженню та зміцненню свого здоров'я. Діти продемонстрували відомі їм засоби особистої гігієни, подивилися мультфільм « Як вберегтися від застуди» із циклу « Корисні підказки». 

Отже, щоб успішно протистояти спробам хвороботворних мікробів атакувати організм, необхідно уникати контакту з хворими людьми, вчасно проводити профілактичні щеплення, зміцнювати свій організм, вживати в їжу продукти, що підвищують імунітет.
Учителі других класів.

четвер, 30 січня 2020 р.

Урок-подорож у 7-А класі

 Під час вивчення географії у школі постає проблема підвищення ефективності уроків географії, виведення їх на принципово новий щабель. Проблема активізації пізнавальної діяльності учнів набуває особливого значення в сучасних умовах. Нестандартні уроки допомагають створити позитивну мотивацію навчальної діяльності, стимулюють розумові дії, сприяють формуванню стійких пізнавальних інтересів до предмета. 

 Тому саме в рамках педагогічної атестації 28 січня, учителем географії Оліфіренко А.Г. у 7 – А класі було проведено урок – засвоєння нових знань, умінь і навичок з теми «Загальні відомості про Антарктиду». 
 Учитель запропонував семикласникам не зовсім звичне вивчення нового материка, а саме відправитися в уявну подорож до Антарктиди на кораблях, екіпажами яких були учні. Під час плавання діти робили зупинки біля берегів Антарктиди для детального вивчення материка. Під час подорожі розглянули географічне положення, берегову лінію, відкриття й дослідження та наукову діяльність на материку.








 На третій зупинці учнями двох екіпажів були підготовлені повідомлення про дослідників південного полюсу, а ще один - зачитав інформацію про земляка - полтавчанина Антона Омельченка, який брав участь у полярній експедиції англійця Роберта Скотта. Під час цієї зупинки вчителем було згадано, що саме сьогодні, 28 січня, відзначається 200 років із моменту відкриття Антарктиди.

 На останній зупинці школярі закріпили свої знання з даної теми, індивідуально заповнивши листок спостережень. На основі цього діти отримали відповідні оцінки за роботу на уроці. Вивчення нового матеріалу також супроводжувалося протягом усього уроку презентацією, підготовленою вчителем.     Рефлексія діяльності дала можливість осмислити способи та прийоми роботи з навчальним матеріалом,сприяла пошуку найбільш раціональних. Вдало було оцінено активність кожного учня на різних етапах уроку. Високий темп уроку, раціональне використання кожної його хвилини, активна робота учнів сприяли досягненню мети.
 Урок-подорож - це цікавий процес пізнання себе та інших, який сприяє ефективному опануванню знань, інструмент для формування умінь і навичок, а також форма розширення досвіду. 

                                                                                                           
 Заступник директора з НР Самокиша К.Г.

середа, 29 січня 2020 р.

Як уберегтися від грипу та застуди?

 Ви, мабуть, вже знаєте, що не існує ліків проти вірусів, які викликають звичайну застуду. Однак ви можете не знати, що такі симптоми, як головний біль, закладений ніс або кашель, спричиняються не самим вірусом, а реакцією вашого організму на цей вірус. Щороку в осінньо-зимовий період реєструється зростання захворюваності респіраторно-вірусними інфекціями та грипом. 

 З метою виховання у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, сприянню усвідомлення учнями необхідності ведення здорового способу життя та засвоєнню основних корисних звичок для зміцнення імунітету, у 3-Г класі пройшов урок з основ здоров’я «Як уберегтися від грипу та застуди? » 

На уроці третьокласники обговорювали причини виникнення захворювань, особливості їх перебігу в осінньо-зимовий період, місця, які сприяють розмноженню вірусних бактерій та ускладнення, які вони викликають. А також прослухали розповідь шкільної медсестри Кучерук А.А. про те, як захистити свій організм від інфекцій. 










Діти із задоволенням працювали у групах та у куточку досліджень: складали правила, яких необхідно дотримуватися для зміцнення імунітету, грали в ігри «Вибери корисний продукт», «Літературна морока», розгадували тематичні кросворди та загадки, ознайомлювалися із основними засобами захисту під час епідемії грипу та технікою правильного миття рук. 















В кінці уроку учні застосували свої знання на практиці: пили вітамінний чай з медом та лимоном, смакували фруктами з великим вмістом вітаміну С. Усі отримали гарний настрій та користь від уроку. 

Класовод 3-Г класу Крістіян Т.О. 


Життя без наркотиків

 27 січня відбулася зустріч з елементами тренінгу учнів 9-А класу з інспектором ювенальної превенції Сорокотягою К.М. на тему: «Я обираю життя без наркотиків». Капітан поліції розповіла про вплив алкоголю на молодий організм. З’ясувалз дев’ятикласниками, що таке отрута і який її вплив на людину. Згадали шкалу Хаббарда, розглянули, як виникає залежність від наркотиків. І на закінчення зустрічі вирішували, як можна отримати кайф від життя без наркотиків та алкоголю, тобто жити на високих тонах за шкалою Хаббарда. 








Коновалова Марія, учениця 9-А класу

вівторок, 28 січня 2020 р.

Результати олімпіад


 призерів ІІІ (обласного) етапу
Всеукраїнських олімпіад з:

РОСІЙСЬКОЇ МОВИ
11-А кл. - Коломейцева Карина - ІІІ місце
(уч. Горбенко С.М.)
ГЕОГРАФІЇ
 9-А кл. – Крівченко Дмитро - ІІІ місце
(уч.Удовченко В.І.)
ІСТОРІЇ

8-А кл. - Омельченко Лев - ІІ місце

(уч. Ковалевич О.М.)

9-А кл. – Крівченко Дмитро - І місце

(уч. Больбот О.М.)
10-А кл. - Мірошніченко Єлизавета - ІІІ місце
(уч. Больбот О.М.)
БІОЛОГІЇ
9-Б кл. – Зеленюк Андрій – ІІІ місце 
(уч. Білан Р.О.)

УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ


11-А кл. - Колесник Анна - ІІІ місце 
(уч. Корніяченко Л.М.) 

ЕКОНОМІКИ
9-Б кл. – Симоненко Анжела – ІІ місце
(уч. Больбот О.М.)

10-А кл. – Барсукова Єлизавета - ІІІ місце

(уч. Больбот О.М.)
Заступник директора з НР Самокиша К.Г.

понеділок, 27 січня 2020 р.

Збалансоване харчування - запорука здоров’я

 Підлітковий вік -це другий після дитинства період бурхливого росту й розвитку організму дитини. 

 Погане, незбалансоване харчування в цей віковий період може викликати серйозні наслідки в когнітивному розвитку підлітка, що призводить до зниження здатності до навчання, поганої концентрації уваги та, зрештою, до порушення успішності. Але найголовніше – незбалансований раціон призведе до порушення здоров'я. 
 З метою запобігання даної проблеми, у 7-Б класі було проведено виховну годину «Збалансоване харчування – запорука здоров'я». 






 В ході заняття Шуліка Анастасія та Яшнова Кіра нагадали однокласникам про важливість раціонального харчування. Відповідаючи на запитання вікторини, діти з’ясували, як поживні речовини впливають на наш організм та в яких продуктах вони містяться. 

Класний керівник 7-Б класу Кривуненко С.М.