неділя, 31 березня 2019 р.

Тренінг “Структура уроку з використанням методів критичного мислення” для учасників регіонального експерименту

  25 березня 2019 року на базі спеціалізованої школи № 6 м. Лубни відбувся тренінг для вчителів початкових класів — учасників регіонального експерименту “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти”, організований і проведений викладачами кафедри менеджменту освіти ПОІППО Т.В. Водолазькою і Н.І.Курмишевою. 
   Під час роботи тренінгу учасники обговорювали особливості організації освітнього процесу з використанням методів і прийомів критичного мислення, досліджували основні стратегії розвитку критичного мислення в початковій школі та вивчали особливості навчання критичного мислення молодших школярів. 








  У ході тренінгу учасники досліджували основні методи і методичні прийоми роботи з різними видами текстів, наочні методи і прийоми організації інформації, а також особливості структури уроку з використанням методів критичного мислення в початковій школі та методи рефлексії; поглиблювали знання і набували умінь щодо використання стратегій розвитку критичного мислення в початковій школі. Після кожної вправи відбувалося обговорення учасників. 










 Тренери НУШ Ніна Курмишева та Тетяна Водолазька створили атмосферу занурення в стратегії критичного мислення, їх використання на практиці.
Смаль І.Ю.,учитель початкових класів

середа, 27 березня 2019 р.

Партнерська співпраця в НУШ

    Березневе методичне об'єднання вчителів 1-х і 4-х класів відбулося на базі Лубенської загальноосвітньої школи №2. Вкотре педагоги двох паралелей об'єдналися для обміну освітніми практиками.

     Свої надбання з використання медіапродуктів на уроках у 4-му класі представила Любарець Л.М., учитель ЗОШ №3. Зосередила увагу присутніх на розвиткові критичного мислення молодших школярів шляхом використання технології " Ромашка Блума" вчитель НВК №9 Стовповська О. М.









   Педагог ЗОШ №1 Головань Т. І. поділилася практичними прийомами впровадження стратегії " Щоденні 5", які дозволяють учням постійно вдосконалювати навички читання та письма на різних етапах освітнього процесу.
  Дяченко О. Г., учитель СШ №6, навчила присутніх застосовувати прийом "Складання телеграми" з метою розвитку усного та писемного мовлення молодших школярів.










     Учителі перших класів Калайда О. В. ( ЗОШ №7) і Паріста А. М. ( ЗОШ №2) провели майстер-класи з теми " LEGO в освітньому процесі". Олена Василівна поділилася цікавими вправами, використовуючи шість цеглинок LEGO, для проведення ранкових зустрічей. Аліна Миколаївна представила власний досвід застосування LEGO на різних уроках у 1-му класі.












    Методичне засідання вкотре стимулювало вчителів початкових класів впроваджувати новітні методи та прийоми в педагогічній діяльності з метою реалізації Концепції " Нова українська школа".
Керівник міського методичного об'єднання
вчителів початкових класів Сидоренко Т. В.


понеділок, 25 березня 2019 р.

Конкурс-огляд художньої самодіяльності «Веселка»

 22 березня відбувся традиційний щорічний конкурс-огляд художньої самодіяльності шкіл міста. Виступ нашої школи був динамічний, естетичний та чітко організований. Ведуча Пилипенко Анна артистично оголошувала номери. Відмітили вокальні виступи солістів Аношкіної Інни та Назаренка Єгора. Надзвичайно яскравими і злагодженими були пісні на різні голоси у виконанні Василенко Катерини й Міценко Марії, шкільного квартету «Криниця» (Василенко К., Міценко М., Рожкова А., Аношкіна І). 







Проникливо декламувала поезію В. Симоненнка «Вклонися їй» Захарченко Анна. І хорошого настрою додав народний танок «Закаблуки» у виконанні учнів 5-7-х класів  зразкового колективу фольклорного танцю «Перлина». Журі відзначили артистизм і творчий потенціал юних виконавців. 
 



 

 






ЗД з ВР Огарьова Л.М.

пʼятниця, 22 березня 2019 р.

Вітаємо команду «Лава»!

18-20 березня 2019 року в Лубнах відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура)», метою якої є виховання патріотизму, поваги до історії та традицій українського народу. Нашу школу представляла команда старшокласників у складі: ройовий – Чухно Олександр (10-А), джури: Оріховський Денис (10-Б), Машталір Ярослав (9-А), Мороз Іван (9-А), Колісник Карина (9-А), Косенко Інна (10-Б), Пилипенко Анна (10-Б), Юрченко Ірина (10-А) (керівники: Химич П.С Білан Р.О.). Команди шкіл змагалися у знанні історії козаччини, стрільбі, наданні медичної допомоги, виконанні вправ у строю та доланні туристсько-спортивної смуги перешкод. У вправах «Впоряд» та доланні смуги перешкод команда «Лава» виборола перші місця, «Рятівник» - ІІІ місце і в загальному заліку посіла почесне ІІ місце.








 Вітаємо команду з перемогою! 

ЗД з ВР Огарьова Л.М.

Вітаємо



переможця  обласного етапу  конкурсу-захисту наукових робіт МАН
Мусієнко Дарію (11-А, кер. Білан Р.О.)
у секції «Лісознавство»!
Адміністрація школи

четвер, 21 березня 2019 р.

Конкурсний відбір підручників для 6 та 11 класів


Витяг з протоколу № 4 педагогічної ради
Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2
Лубенської міської ради
від 21 березня 2019 р.
Про схвалення обраних педагогами
проектів підручників для учнів 6-х класів та 11 класів
Слухали : 
1. Бібліотекаря школи Кабушку О. М., яка ознайомила педагогічний колектив з переліком проектів підручників.
        Конкурсний відбір проектів підручників для 6 та 11 класів закладів загальної середньої освіти (далі – Конкурс) здійснюється з метою забезпечення здобувачів загальної середньої освіти новим поколінням підручників з навчальних предметів типових освітніх програм закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) згідно з переліками, які затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2018 року № 1191 «Про проведення конкурсного відбору проектів підручників для 6 та 11 класів закладів загальної середньої освіти».
       Відповідно до Положення про конкурсний відбір проектів підручників для 5-9 та 10-11 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 05 січня 2018 року № 14 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2018 року за № 119/31571, на ІІ етапі до проведення Конкурсу долучаються ЗЗСО. 
2. Заступника директора з навчальної роботи Самокишу К. Г., яка ознайомила присутніх з переліком проектів підручників для учнів 6-х та 11-х класів, який було обрано й схвалено на засіданнях шкільних методоб`єднань учителів , а саме:
6 клас:
1. Щупак І. Вступ до історії України.
2. Ривкінд Й. Інформатика.
11 клас:
1. Авраменко О. Українська мова. 11кл., рівень стандарту.
2. Караман С. Українська мова. 11кл., профільний рівень.
3. Авраменко О. Українська література. 11кл., рівень стандарту.
4. Борзенко О. Українська література. 11кл., профільний рівень
5. Ковбасенко Зарубіжна література, 11кл., рівень стандарту.
6. Буренко В.. Англійська мова. 11кл., рівень стандарту.
7. Власов В.Історія України. 11кл., рівень стандарту.
8. Щупак І. Всесвітня історія. 11кл., рівень стандарту.
9. Мерзляк А. Математика. 11кл., рівень стандарту.
10. Мерзляк А. Алгебра і початки аналізу. 11 кл., профільний рівень.
11. Мерзляк А.Геометрія. 11 кл., профільний рівень.
12. Остапченко Л. Біологія та екологія. 11 кл., рівень стандарту.
13. Гільберг Т. Географія. 11 кл., рівень стандарту.
14. Засєкіна Т.М. Фізика.11 кл., профільний рівень.
15. Бар’яхтар В. Фізика. 11 кл., рівень стандарту.
16. Пришляк М. Астрономія. 11 кл., рівень стандарту.
17. Григорович О. Хімія. 11 кл., рівень стандарту.
18. Гудима А. Захист Вітчизни, 11кл., рівень стандарту.
19. Гудима А. Основи медичних знань. 11кл., рівень стандарту.
Ухвалили: 
1.Схвалити запропонований головами методоб`єднань школи перелік проектів підручників для учнів 6-х та 11-х класів.
2.Відповідальність за обрання проектів підручників для учнів 6-х класів покласти на таких учителів:
1. Семенова І.В - вчитель інформатики.
2. Ковалевич О.М . - вчитель історії.
3. Відповідальність за обрання проектів підручників для учнів 11-х класів покласти на таких учителів:
1. Сало В.В.- вчитель української мови та літератури.
2. Корніяченко Л.І. - вчитель української мови та літератури.
3. Кошова С.П. - вчитель зарубіжної літератури.
4. Дендеберя В.І.- вчитель англійської мови.
5. Больбот О.М. - вчитель історії.
6. Кисляк К.В. - вчитель математики.
7. Самокиша К.Г. - вчитель фізики.
8. Голяка Б.І - вчитель астрономії.
9. Волошина І.В. - вчитель хімії.
10. Білан Р.О. - вчитель біології та екології.
11. Удовченко В.І. - вчитель географії.
12. Химич П.С. - вчитель захисту Вітчизни.
13. Кучерук А.А. - вчитель основ медичних знань.
«За» - 59 «Проти» - 0 «Утрималися» - 0
Голова педагогічної ради Дем`янець В. М.
Секретар Сивобородько Л. М.



Шкільний етап конкурсу «Найкращий читач Полтавщини»



Готуючись до конкурсу, учениці 6-Б класу Радняна Богдана, Юшко Марія, Толкачова Аліса прочитали книги поза шкільною програмою з української та зарубіжної літератури. Учениці оформили змістовні читацькі щоденники з красивими малюнками. Школярки підготували творчий захист прочитаних творів під керівництвом бібліотекарів Кабушки О.М. та Агеєнко Н.Г. Вчитель української літератури Мосійчук В.В. підкреслила значення якості читання, його вплив на розвиток самосвідомості, на вміння гарно висловити власну думку. Учениці отримали найвищий бал з даного предмету за змістовні розповіді. 




Бібліотекар Агеєнко Н.Г.

День поезії


    21 березня по всьому світу володарі рими, їх музи
і шанувальники відзначають День поезії. Щороку молодші школярі презентують свої «поетичні промінчики» на  сторінках «Шкільного вісника»  саме в це  свято.

                                                            Весна
В небі  сонечко ясніє,
В лісі пролісок синіє.
Вже прокинувсь їжачок
У піджачку із колючок.
В полі жайвір так співає,
Трактор землю обробляє.
Вчора ще зима була,
А тепер весна прийшла.

Жук-рогач
 Ось дивися, чорний жук,
Виліз грітися на сук.
Має довгі роги,
Моторошно трохи.
Як його спіймати,
Може покусати.

Хмарки
Хмарки грають у «квача»
Вітер їм не докуча.
І мене візьміть пограти,
Хочу з вами політати.

Колісник Ліза,  учениця 2-А класу


Сон
Приснився дивний сон,
Що є у мене слон
Великий і товстий,
Веселий і смішний.
І ми з ним уві сні
Танцювали навесні.

Мінченко Аврора, учениця 2-А класу
              
Сонячна щедрість

Як гарно весною – усе розцвітає:
У полі, у лісі, на луках, в саду.
Природа проснулась, земля оживає,
У пахощах тоне, немов у меду.

Влітку чудово – краса  веселкова!
До річки крізь зелень іду.
Ожина ось в’ється, вода мов сміється
Засмагла, в траву упаду.

І травам, і квітам, і людям, їх дітям  –
Всьому, що навколо нас є ,
Наснагу нам жити, любити, радіти
Та сонячна щедрість дає.


                                 Геращенко Поліна, учениця 3-А класу


МАМОЧКО МОЯ

Хочеш підмету підлогу, килимок струшу, 
Хочеш сонечко світити більше попрошу, 
Хочеш вимию весь посуд, витру рушничком, 
Хочеш цілий день в’язати буду я крючком!? 
Хочеш не включу комп’ютер, аж чотири дні 
Хоч це буде, ой нелегко виконать мені. 
Хочеш з братиком ніколи більш не посварюсь, 
Простягну я руку миру й в очі подивлюсь. 
Хочеш я сама-саменька печиво спечу 
І тебе. моя рідненька, чаєм пригощу? 
Хочеш буду тебе слухать завжди-завжди я.. 
Тільки б ти була щаслива, мамочко моя! 


Шишенко Марина, учениця 9-Б клас

Знайди щастя в собі


                                                                                                             Знайди щастя в собі
Нещасною або щасливою людину роблять 
тільки її думки, а не зовнішні обставини. 
Керуючи своїми думками, вона управляє своїм щастям.
Фрідріх Ніцше
 20 березня з метою розвитку духовності молодших школярів класоводи 3-х класів провели тренінгове заняття «Знайди щастя в собі».
 Цікаво, з великим захопленням кожен учень по-своєму представляв розуміння щастя. Діти вчилися виявляти щасливі хвилини з повсякденного життя. Продемонстрували свою фантазію, творчі здібності, створивши колаж у вигляді казкової жар-птиці, птаха щастя, якого, за фольклором, кожен хотів би доторкнутися, щоб стати щасливим. 
 Допомогли усвідомити поняття щастя виступи дітей, інтерактивні ігри, добирання прислів’їв, віршів, створення листівок–«щасливок». А учні 3- Б класу ще й захистили створені власними руками проекти «Щастя очима дітей». 
 






У думках присутніх залишилося розуміння того, що кожен може бути щасливим. Головне – відчувати щодня ці дивовижні миті, мати справжніх друзів та добре серце. 






Поговорили третьокласники й про вибір професії, яка повинна бути цікавою й приносити радість, щоб людина була щасливою в будь-якій галузі. 

Питання, яке обговорили молодші школярі, виявилося досить актуальним, адже свідоме творення своєї долі вони починають уже сьогодні. 
Класоводи 3-х класів

середа, 20 березня 2019 р.

«Щасливі люди живуть довше»

   Дослідники встановили, що довгожителі планети це люди з позитивним ставленням до життя. Доведено, що спорт, танці – постачають нам його маленькими частинами.
Щастя – річ суб’єктивна. Те, що радує  одного, в іншого може викликати іншу реакцію. Але одне з досліджень показало, що музика і малювання заспокоюють і регулюють рівень щастя в організмі.
  Так і учні перших класів долучися до цього дня, та за допомогою малювання і музики визначили що для них щастя.
Діти 1-а класу на ранковій зустрічі поділились своїми секретами щастя за допомогою «Скриньки Щастя». Обговорили в дружньому колі. Зіграли в гру «Вгадай і покажи емоцію»
  А діти 1-в класу створили «Квітку Щастя» на якій написали свої секрети щасливого дитинства.
Щастя і радість – це брати близнюки. Задовольняючись малим набагато легше отримати більше.

















  Учні 1-б класу з допомогою тренінгових вправ усвідомлювали поняття «щастя», вчилися володіти своїми емоціями, бути успішними й дарувати радість іншим. Разом з волонтерами Щербак Є. та Шишенко М. (9-б) діти переконалися, що щастя залежить від нас самих.














Будьте щасливі!
Учитель початкових класів Паріста А.М.