пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

Здрастуй, зимонько-зима!

     30 листопада учителі 2-х класів (Кравченко Н.В., Кисляк Л.В., Буторіна О.М.,Смаль І.Ю.) провели тематичний день «Здрастуй, зимонько-зима!»
  Метою дня було сформувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими, також ознайомити з походженням зимових місяців, розвинути творчу уяву і виховати любов до рідної природи. Протягом дня діти розгадували загадки про зиму, переглянули та ознайомилися з презентацією про походження зимових місяців. Працюючи в групах, поринули в галерею творчості. Дізналися, які кольори має Зима? Пригадали також зимові свята. 










На уроці природознавства дискутували на тему «Чому в наш край приходить зима?», «Кому ми можемо допомогти?» Під час трудового навчання учні завітали до майстерні рукоділля. Виготовили аплікацію «Здрастуй, зимонько-зима!» 









День закінчився веселими та жвавими іграми на свіжому повітрі. Діти грали в сніжки, зліпили сніговика. Усі мали гарний настрій. 



Класовод Кравченко Н.В.

Освітній простір НУШ

29 листопада на виїзному засіданні майбутні вчителі перших класів ознайомилися з освітнім середовищем нової української школи міста Полтави. В класах побачили створені освітні осередки, функціональне наповнення дидактичними матеріалами та іграми. Кожен клас оснащений мультимедійною дошкою, дошками різноманітного призначення (корковою, магнітною), одномісними партами, ноутбуком, принтером та іншими технічними засобами. В рекреаціях шкіл створені осередки відпочинку та дозвілля для дітей на перервах.












Погрібна А.М.,класовод 4- Б класу

Інклюзія в сучасній школі

 Триває процес реформування в сучасній школі. Як підкреслила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час візиту на Полтавщину, наша область посідає 3-є місце в Україні по кількості дітей залучених до інклюзивної освіти.
  У Полтавській області здійснюється інтеграція дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітній простір шляхом охоплення даної категорії дітей інклюзивним навчанням та навчанням у спеціальних класах загальноосвітніх навчальних закладів. Так і в нашій школі в 1-Б класі (класовод Сидоренко Т.В., асистент учителя Цимбал О.І.) вперше запроваджено інклюзивне навчання. 
  Навчання в інклюзивних класах дітей з особливими потребами, з одного боку, допомагає їм адаптуватися до нормальних життєвих ситуацій, позбутися почуття ізольованості, відчуження, сприяє зникненню соціальних бар'єрів та інтеграції в соціум, з іншого боку — вчить учнівську громаду школи спілкуватися та працювати разом, формує в них почуття відповідальності за товаришів, які потребують не лише допомоги, а насамперед — прийняття та визнання.
 Для навчання дітей з особливими освітніми потребами використовуються ті ж методи, що й для навчання дітей з типовим рівнем розвитку, проте особливості психофізичного розвитку учнів з обмеженими можливостями здоров'я обумовлюють інші способи застосування цих методів. 

На перших порах для того, щоб навчання було можливим та ефективним, необхідно створити такі умови, за яких наявність певної нозології не перешкоджає засвоєнню знань, практичній роботі учня на уроці. Саме для цього в нашій школі для індивідуальної роботи з учнем з ООП і для корекційно-розвиткових занять створено сучасний інклюзивний кабінет, а для ефективної роботи на уроці є необхідне обладнання.














«Учителям, які працюватимуть над впровадженням інклюзії, для зменшення рівня побоювань та неприйняття змін у ЗНЗ, необхідно постійно підвищувати свій професійний рівень», — зазначала доцент кафедри педагогічної майстерності та інклюзивної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Калініченко І. О.







Таким чином, в умовах нашого навчального закладу створюються всі умови для розуміння інклюзії як необхідності сучасної школи.
Асистент учителя Цимбал О.І.

четвер, 29 листопада 2018 р.

Пам’яті мільйонів

 Минуле століття пронеслося над Україною страшним голодомором 1932 –1933 років, який був наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом. За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування, голод 32-33 рр. виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства, якою скористався комуністичний режим в Україні.Указом президента В.А.Ющенка було запроваджено День пам’яті жертв голодоморів, який щороку відзначається в четверту суботу листопада.
 Пам’яті тих, хто загинув від голодомору 1932 – 1933 років, присвячено було захід, який підготувала й провела 29 листопада для старшокласників учитель української мови та літератури Корніяченко Л.І. разом із учнями 9-10-х класів.
 Розпочалося дійство танцювальною композицією у виконанні Косенко Інни (10-Б). Ведучі Пилипенко Анна та Овраменко Єгор(10-Б), історики Бабак Владислав (10-Б) та Щербак Євгенія (9-Б) розповіли про страшну трагедію ХХ ст. 







Поезії читали Миронов Андрій (5-Б), Колісник Карина, Коваленко Катерина(9-А), Захарченко Анна (9-Б), Бережна Катя(9-В) , Ірклієнко Владислав, Оріховський Денис, Панова Марія (10-Б). Касьяненко Анастасія (10-Б) поділилася спогадами про страшну трагедію прабабусі, які та залишила у своєму щоденнику. Також демонструвалися відеокліпи про Голодомор 1932-1933 рр., які відшукали Левчук Анна та Пробало Андрій (10-Б). Бібліотекар школи Агєєнко Н.Г. підготувала виставку книг «Голодомор 1932-1933 рр.». Усі присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто не вижив у страшні роки. 












  Щиро сподіваємося, що наша зустріч старшокласників не залишила байдужими. 
Учитель української мови та літератури Корніяченко Л.І. 


Ми – п'ятикласники!

 29 листопада відбувся традиційний захід - посвята в п'ятикласники. Класні керівники Склярова Л.Л., Семенова І.В., Кабушка О.М. цілу осінь зі своїми новими колективами добирали матеріал, створювали презентації, готували номери художньої самодіяльності. Кожен мав певну родзинку, яку яскраво показав на сцені: Назаренко Є. (5-А) заспівав «Круче всех» у хореографічному супроводі однокласниць, учні 5-Б цілим класом на сцені запропонували сучасний танець, який підтримали усі присутні на місцях, а учні 5-В вражали професійністю виконання східного танку (Бондаренко В.) та бальним виступом Бибченка О. й Омельченко С. Усі діти вивчили пісні про дружбу та навчання, підготували веселі сценки зі шкільного життя. 













Ведучі свята Лохвицька Дарина та Роман Дана ставили провокаційні запитання про нових учителів, предмети, які дуже відрізняються від тих, що були у початковій школі. Але діти з честю виконали усі завдання. Задоволення отримали й п'ятикласники, і гості свята. 
 












Школа може радіти: у середню школу прийшли креативні, творчі, активні та розумні діти, які люблять навчатися і люблять свої класи. 

ЗД з ВР Огарьова Л.М.

середа, 28 листопада 2018 р.

Робити людям добро

 Було б набагато краще, якби люди замість булінгу робили щось добре один для одного. Тому в рамках акції «16 днів проти насильства» 28 листопада Панова Марія, Пилипенко Анна та Захарченко Анна провели з учнями 5-х класів флеш-моб «Серця доброти». Вони запропонували учням написати на серці те, що може допомогти іншій людині, зігріти їй душу (поділитися парасолькою під час дощу, притримати для когось двері). Потім наклеїли їх на панно і запросили учнів упродовж наступного тижня зробити те, що написано на його серці доброти, для когось іншого. 








У 8-х класах провели флеш-моб «Рука допомоги». Вони розповіли, що булінг доволі поширене явище, але допомогти жертві інколи досить просто: не підтримувати тих, хто знущається; допомогти вийти з цієї ситуації; показати свою підтримку. Запропонували учням написати на кожному пальці знаку, які способи боротьби з булінгом вони можуть запропонувати (вітатися з жертвою звернутися до старших по допомогу, не поширювати пліток, не підтримувати тих, хто ображає інших).
 І зробили висновок: «Наша підтримка дуже важлива для людини, яка зазнає булінгу». 







ЗД з ВР Огарьова Л.М.

вівторок, 27 листопада 2018 р.

Вітаємо з державними нагородами!

 27 листопада у Полтавській обласній державній адміністрації відбулося урочисте нагородження Грамотами Кабінету Міністрів України за вагомий особистий внесок у справу виховання підростаючого покоління, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм заступника директора з господарської роботи Перепічая Віталія Дмитровича та учителя математики Самокиші Дмитра Ілліча. Привітати їх з високою державною нагородою у школу завітали міський голова Грицаєнко О.П. та начальник управління освіти Костенко М.В. 










                  Колектив школи щиро вітає колег!

понеділок, 26 листопада 2018 р.

16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА


25 листопада стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». У школі вона почалася з розміщення в коридорі інформаційних матеріалів, чому саме в ці дні вона проходить: 
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
29 листопада – Міжнародний день захисників прав жінок.
1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом.
2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства.
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
5 грудня – Міжнародний день волонтера.
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
10 грудня – Міжнародний день прав людини. 
Також запропоновано поради дітям і батькам поради, як діяти у випадку булінгу та роз’яснено, що це таке. 
Традиційно класні керівники провели інформгодини. А органи учнівського самоврядування започаткували заходи щодо недопущення проявів насильства в учнівському середовищі, вихованні дітей з повагою до інших та себе і власного здоров’я. Учениці 10 -Б класу Пилипенко Анна та Павліченко Євгенія провели змістовні уроки з основ здоров’я у 6-х класах. У цікавій формі розповіли, що таке йододефіцит та цукровий діабет, а також наголосили на заходах профілактики. Діти із задоволенням відповідали на запитання, доповнювали один одного і в результаті отримали гарні оцінки і гарний настрій.



 Відбулися лекції лікарів шкірвендиспансеру Кочергіна А.М. та гінеколога Кметь Т.І. для учнів 9-х класів з переглядом тематичних фільмів, які вчили старшокласників уникати ризиків для здоров’я, говорити «ні» шкідливим звичкам, поважати себе та оточуючих. 


 ЗД з ВР Огарьова Л.М.

Вітаємо!


ВІТАЄМО

переможців міського етапу Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби» у номінації «Боротьба українців проти більшовицької диктатури та військової агресії Росії» 
ученицю 10-Б класу Василенко Катерину 
(уч. Больбот О.М.)

Вітаємо!


ВІТАЄМО

переможців та призерів ІІ (міського) етапу
Всеукраїнських олімпіад з:

ХІМІЇ 

8- В кл. – Усенко Микита – ІІ місце 

(уч. Волошина І.В.) 
9-Б кл. – Барсукова Єлизавета – І місце 
(уч. Волошина І.В.) 
10-А кл.- Голяка Віталій – ІІ місце 
(уч. Волошина І.В.) 
11-А кл. – Карпець Анастасія – ІІІ місце 
(уч. Волошина І.В.) 
11-А кл.– Нечипоренко Світлану – ІІ місце 
(уч. Корніяченко Л.І.)

ІНФОРМАТИКИ
10-А кл.- Полинько Богдан – ІІ місце
(уч. Бормовий В.В.)
11-А кл. – Голик Іван – ІІ місце
(уч. Бормовий В.В.)
11-А кл.– Олійник Михайло – ІІ місце

(уч. Бормовий В.В.)

ГЕОГРАФІЇ
8-А кл.- Крівченко Дмитро – І місце
(уч. Удовченко В.І.)
8-Б кл. – Зеленюк Андрій – ІІІ місце
(уч. Удовченко В.І.)
8-Б кл.- Симоненко Анжела – ІІІ місце
(уч. Удовченко В.І.)
10-А кл. – Курило Антон – ІІІ місце
(уч. Удовченко В.І.)
11-А кл.– Андрущенко Євгенія – ІІ місце
(уч. Удовченко В.І.)


Заступник директора з НР Самокиша К.Г.